Уряд відмовляється виконувати рішення суду про підвищення прожиткового мінімуму в Україні

17 листопада 2015 року Київський апеляційний адміністративний суд оприлюднив текст судового рішення у судовій справі за позовом правозахисника, керівника проекту «Відкритий Суд» Станіслава Батрина, ...

С.Батрин
Уряд відмовляється виконувати рішення суду про підвищення прожиткового мінімуму в Україні
17 листопада 2015 року Київський апеляційний адміністративний суд оприлюднив текст судового рішення у судовій справі за позовом правозахисника, керівника проекту «Відкритий Суд» Станіслава Батрина, – даним рішенням дії уряду України визнано протиправними та зобов’язано Кабінет Міністрів: провести науково-громадську експертизу набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів і набору послуг для встановлення прожиткового мінімуму в Україні; провести перегляд вмісту наборів непродовольчих товарів, продуктів харчування та послуг для основних соціально-демографічних груп населення та встановити справедливий розмір прожиткового мінімуму в Україні.Таким чином, суд апеляційної інстанції залишив в силі рішення Окружного адміністративного суду м. Києва та підтвердив порушення урядом базових соціальних гарантій, передбачених статтею 48 Конституції України.

Натомість уряд відмовляється добровільно виконати рішення суду.

Така поведінка змусила активістів звернутися через Міністерство юстиції України до Державної виконавчої служби України для примусового виконання урядом рішення суду. На разі спрямовано виконавчий лист суду на виконання і очікується рішення виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження відносно Кабінету Міністрів України.
Нагадаємо, що відповідно до ч. 3 ст. 382 Кримінального кодексу України, невиконання рішення суду тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку