Українці дещо більше підтримують вектор розвитку країни

Всеукраїнське соціологічне опитування, проведене Центром аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (МРІ), свідчить про те, що громадяни України стали трохи більше ...

29
Українці дещо більше підтримують вектор розвитку країни

Всеукраїнське соціологічне опитування, проведене Центром аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (МРІ), свідчить про те, що громадяни України стали трохи більше підтримувати вектор розвитку країни та здебільшого зберігають позитивне ставлення до ЄС. Додатково було опитано 4800 респондентів у Дніпрі, Хмельницькому, Маріуполі та Миколаєві, щоб порівняти думку респондентів на місцевому рівні з загальнонаціональними результатами.

«Дані свідчать, що після трьох років економічних труднощів і незатихаючого збройного конфлікту з Росією, позитивні зрушення в економіці та започаткування безвізового режиму з країнами ЄС починають відчутно впливати на життя громадян України, — сказав Стівен Нікс, Регіональний Директор МРІ у Євразії. — Не слід переоцінювати важливість отриманого результату щодо незначного збільшення кількості тих, хто схвалює напрямок розвитку країни, але водночас це може свідчити про зростання оптимістичних настроїв щодо майбутнього України».

Частка українців, які вважають, що країна рухається в правильному напрямку, сягнула 18 відсотків у червні 2017 року, продемонструвавши 5% зростання у порівнянні з даними за квітень 2017 року (13%). Слід зазначити, що настрої на місцевому рівні демонструють набагато більший оптимізм. Наприклад, 55 відсотків жителів Дніпра вважають, що їхнє місто рухається в правильному напрямку, у порівнянні з 20 відсотками, які схвально відгукнулися про вектор розвитку України в цілому. «Вищий рівень оптимізму, який спостерігається на місцевому рівні, може бути пов’язаний з тенденцією, присутньою і в попередніх опитуваннях МРІ, що вказує на більш позитивне сприйняття громадянами ситуації в своїх містах, ніж у країні в цілому», – сказав Стів Нікс.

Опитування також виявило підтримку тісних зв’язків з Європою — результат, який може бути пов’язаний з недавнім запровадженням безвізового режиму до країн ЄС. П’ятдесят чотири відсотки опитаних повідомили, що мають “теплі” почуття до Європейського Союзу — найвищий рівень, зареєстрований МРІ з травня 2013 року. Подібним чином 58 відсотків українців мають теплі почуття до Польщі, після якої йдуть Литва (50 відсотків) та Німеччина (49 відсотків).

Відповідно до попередніх опитувань подолання корупції залишається ключовим питанням для більшості українців. П’ятдесят один відсоток респондентів визначають корупцію в державних органах як одну з трьох основних проблем, що стоять перед країною, поряд з військовим конфліктом на Донбасі (50 відсотків), за якими йде проблема низького рівня промислового виробництва (29 відсотків).

Методологія

Це опитування було проведене компанією GfK Ukraine на замовлення Центру аналізу та соціологічних дослідженьМіжнародного республіканського інституту. Опитування було проведено в усіх регіонах України (за винятком окупованих територій Криму та Донбасу) з 9 червня по 7 липня 2017 року шляхом особистого інтерв’ю вдома у респондентів. Національне опитування проводилося за випадковою вибіркою, яка включала 2400 постійних жителів України віком від 18 років і які мають право голосу. Вибірка репрезентативна за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту. Додатково було опитано 4800 респондентів у Дніпрі, Хмельницькому, Маріуполі та Миколаєві (тобто, 1200 респондентів у кожному місті).

Статистична похибка не перевищує 1,7 % у сторону збільшення/зменшення, а коефіцієнт досяжності становив 58,6 %. Сума даних діаграм та графіків може не становити 100 відсотків через заокруглення чисел. Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) .


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Розпочалася розробка веломаршруту об’єктами культурної спадщини Парафіївської ОТГ «Від парку до парку»

Що не так зі вступною кампанією 2021 – погляд КримSOS

Підтримка молоді з ТОТ: програма СИЛА розповідає про деталі вступу в українські ВНЗ

В Україні запроваджено День відповідальності людини

Бренд громади та розвиток туризму – як це монетизувати?

Голови миколаївських громад беруть участь у всеукраїнському муніципальному форумі