Український Південь: відбудова чи шанс для розвитку?

16 листопада 2022 року у рамках проекту "Сприяння громадянському активізму у Південній Україні" відбулася експертна дискусія "Потреби громад Півдня України: відбудова чи шанс на розвиток". ...

південь
Український Південь: відбудова чи шанс для розвитку?

16 листопада 2022 року у рамках проекту “Сприяння громадянському активізму у Південній Україні” відбулася експертна дискусія “Потреби громад Півдня України: відбудова чи шанс на розвиток”.

Останні роки багато було сказано про перспективи малих та середніх населених пунктів, про наближення послуг до населення, про сенс будувати дороги до таких населених пунктів, раціональності розвитку і підтримки в них соціальної інфраструктури, можливе переселення в адміністративні центри громад до інших міст і селищ. Нині на Херсонщині і Запоріжжі велику кількість таких сіл і селищ зруйновано нанівець. Перспективи їх відновлення безпосередньо пов’язанні з перспективами повернення мешканців, особливо кваліфікованих спеціалістів. Але повертатися часто нема куди. Які пріоритети місцевої і центральної влади, міжнародних організацій і громадянського суспільства у подоланні цих викликів?

Тож учасники події в онлайн форматі обговорили питання:

– Що і як відновлювати в першу чергу? Відновлення після звільнення — це шанс на інновації і розвиток чи повернення того, що було це вже буде досягненням?

– Чи всі села відновляться і чи всі потрібно відновлювати?

– Які перспективи повернення мешканців?

Запис дискусії можна переглянути ТУТ.

Проект “Сприяння громадянському активізму у Південній Україні” здійснюється Центром близькосхідних досліджень (AMES) за підтримки National Endowment for Democracy.


      

Останні публікації цього розділу:

Завершився навчальний цикл Кроків «Розробка стратегії розвитку територіальної громади»

Україна очима міжнародних волонтерів: труднощі та перепони

У Яворівській громаді відбулася інтеграційна майстерня для представників бізнесу та влади

Волонтерську продукцію тепер презентують в одному з кращих краєзнавчих музеїв України

Новобілоуська громада на Чернігівщині розроблятиме план відновлення і розвитку

Вчителів і викладачів безкоштовно навчатимуть управлінню БПЛА