Українські розробники створили систему, яка відстежує витрати державних коштів з 2008 року

У Києві презентували систему, яка дозволяє відстежити усі державні закупівлі, здійснені починаючи з 2008 року. База даних “Закупівлі” вже отримала визнання на міжнародному рівні. Вона дозволяє ...

Додано:
chulivska

Z_zakupivli_golovna-1024x311
Українські розробники створили систему, яка відстежує витрати державних коштів з 2008 року

У Києві презентували систему, яка дозволяє відстежити усі державні закупівлі, здійснені починаючи з 2008 року. База даних “Закупівлі” вже отримала визнання на міжнародному рівні. Вона дозволяє користувачам дізнатися, скільки і на що витрачається державних коштів за кожний конкретний період часу.

“Наша база даних “Закупівлі” дозволяє вам працювати за багатьма параметрами, – розповів один з розробників Владислав Герасименко. – Наприклад, ви можете побачити, які закупівлі і на які суми здійснювала визначена державна установа за визначений період. Також легко відслідкувати, що і за якою ціною продавала державі конкретна компанія за увесь час або за певний період. Ви навіть можете знайти усі державні установи, які купили певний товар, — наприклад, ноутбуки, автомобілі, бензин — за вказаний період. База дає можливість розширеного пошуку”.

Дослідити хто, як, що і коли продавав державі можна за посиланням.

Z_zakupivli_golovna
Керівник проекту Анатолій Бондаренко підкреслив, що “Закупівлі” особливо корисні в роботі журналістів-розслідувальників, економічних журналістів та бізнесменів, які хочуть краще розуміти цінову політику. Він розповів, що команда почала створювати систему у 2011 році. “Ми отримали дані, можна сказати, напівлегально — створили робот, який збирав усю необхідну нам інформацію з “Вісника державних закупівель” від 2008 року до актуальної дати. З “ВДЗ” ми працюємо і дотепер, адже частина закупівель там фігурує і досі. Віднедавна ж основним джерелом інформації для нас є система “Прозоро””.

Присутній на презентації проекту директор Департаменту держзакупівель Мінекономрозвитку і торгівлі Олександр Стародубцев сказав, що підтримує команду “Закупівель”. Він додав, що “Прозоро” працює над удосконаленням уніфікації даних — для кращого обміну інформацією. Також Стародубцев підкреслив, що такі сервіси, як “Закупівлі” та “Прозоро” сприяють відкритості і успішно працюють на зниження рівня корупції в державі.

Нагадаємо, що проект “Закупівлі”, здійснений командою інтернет-видання “Тексти”, у 2012 зайняв друге місце на Міжнародному конкурсі з журналістики даних, випередивши проекти BBC.

Майже детективний сюжет про те, як команда “Текстів” створила “Закупівлі”, звівши в одну базу терабайти розрізнених даних, читайте за лінком.

Закупівлі” створені за підтримки фонду “Відродження”, робота з оновлення  проводилася  за підтримки “Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні”, яку виконує Міжнародний фонд “Відродження” за фінансування Посольства Швеції в Україні.


 

Останні публікації цього розділу:

«Стандарти журналістики в умовах війни»: у Медіацентрі Україна відбулась дискусія за участю відомих медійників

Війна, довкілля та суспільство: в Медіацентрі Україна обговорили актуальність проблем екології під час війни

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

"Близькі": проєкт підтримки окупованих територій триває

У Полтаві відбувся круглий стіл з теми облаштування місць проживання для вимушених переселенців

Обстріли цивільних об'єктів росіянами лишаються стабільно високими, жителів окупованих територій змушують приймати громадянство РФ — СЦГІ