Українські підлітки стали співрежисерами анімаційного серіалу про сексуальну освіту — проєкт «Пубертат»

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні, спільно з креативною агенцією ISD Group створили діджитал ролики про сексуальну освіту для молоді, співавторами яких стали самі підлітки.Середній ...

Додано:
Pubertat

Проєкт «Пубертат»
Українські підлітки стали співрежисерами анімаційного серіалу про сексуальну освіту — проєкт «Пубертат»

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні, спільно з креативною агенцією ISD Group створили діджитал ролики про сексуальну освіту для молоді, співавторами яких стали самі підлітки.

Середній віковий діапазон початку статевого життя в Україні — 14,4 років у хлопців і 15,1 у дівчат. У Нідерландах, до прикладу, де сексуальна освіта починається з 4 років, вік сексуального дебюту — 18,1 року. Статистика підтверджує, що впровадження сексуальної освіти сприяє здоров’ю, безпеці та розумінню власного тіла, знижує ризики незапланованих вагітностей та захворювань, покращує стосунки та комунікацію, бореться зі стереотипами й дискримінацією, сприяє психосоціальному розвитку та зменшує насильство та сексуальне домагання.

Саме тому команда просвітницького проєкту «Пубертат» продовжує розповідати підліткам основи сексуальної освіти. 

«Проєкт “Пубертат” відображає сучасну реальність та розуміння важливості сексуальної освіти у сучасному світі. Українські підлітки стали співавторами цього проєкту, і це є важливим кроком у забезпеченні того, щоб молодь мала доступ до інформації, необхідної для їхнього здорового і відповідального дорослішання. Сьогодні підлітки так прагнуть дорослішання, що воно означає не лише розширення можливостей, але й необхідність взяти на себе відповідальність за свої дії і бездіяльність. Статистика свідчить про те, що сексуальна освіта сприяє зниженню ризику незахищених сексуальних актів та підвищенню обізнаності серед молоді, і саме тому ця тема є ‘на часі’. Ми обрали такі теми для другої комунікаційної кампанії з метою відповідати на конкретні потреби та питання підлітків», — коментує Людмила Шевцова, радниця з питань молоді та ВІЛ в UNFPA, Фонду ООН в галузі народонаселення.

Цьогоріч  кампанія складається з трьох роликів, кожен з яких присвячений конкретній темі: стосунки  на відстані, розвіювання стереотипів  про людей з інвалідністю, важливість тестування на ВІЛ, аби допомогти молоді стати відповідальними та обізнаними.

  • Ролик про «кохання на відстані» враховує сучасну реальність, де багато молодих людей стикаються з віддаленими відносинами через обставини, такі як війна та розлука. У ролику команда проєкту надає необхідну інформацію та навички для підтримки здорових та безпечних стосунків у переживанні важливих життєвих досвідів.
  • Ролик про «безбар’єрність» підкреслює важливість розуміння та поваги до різних особливостей та потреб людей, включаючи осіб з інвалідністю, адже це сприятиме формуванню толерантності та відкритого ставлення. 
  • Ролик про «тестування на ВІЛ» має на меті підвищити рівень обізнаності стосовно ВІЛ та пояснити, чому доступ до тестування є важливими для запобігання поширення вірусу. 

Головним героєм кампанії є гендерно нейтральний персонаж Пубертат, який переживає підліткову кризу: незграбний, сором’язливий, дещо кумедний та непостійний: тільки дай привід погойдатися на емоційних гойдалках! 

У рамках кампанії команда проєкту вирішила дати можливість підліткам самостійно обирати, як розгортатимуться події з Пубертатом. На кульмінаційному моменті у ролику з’являється режисер/-ка, який  змінює хід подій: вносить свої правки та дає рекомендації, щодо подальшого сюжету. Саме він втілює підлітка, який пише продовження сценарію у коментарях.

«Чи прийме Пу запрошення на побачення?», «Чи будуть Пу і Краш разом?», «А що робити, якщо тест на ВІЛ позитивний?» — на ці та інші питання підлітки відповідали під публікацією. 

Переможця також обирали самі підлітки — автор/-ка з найбільшою кількістю лайків під своїм коментарем ставали співрежисер/-ками ролика:

Проєкт «Пубертат»

«Ми вирішили, що переможців обиратимуть самі підлітки. Лайками. Механіка голосування є вигідною для всіх — такий собі “win-win”: по-перше, ніхто не знає краще за підлітків, що є круто, а що ні. Розуміння того, що твою думку поважають і цікавляться нею, робить весь двіж значно цікавішим! А по-друге, голосування дозволяє залучити друзів і знайомих – і про «Пубертат» дізнається ще більше підлітків. Це те, що треба проєкту про сексуальну освіту», — коментує креативна копірайтерка, Юля Івакіна. 

Переглянути анімаційний серіал, який створили підлітки, можна на сторінці проєкту.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

"Тримаймо стрій": що варто врахувати щодо конкурсу на підтримку ветеранських ініціатив

ВПО — це не проблема, а новий ресурс для розвитку громад

На Тернопільщині всі громади-партнерки Програми USAID DOBRE створюють простори економічного зростання

Центр АХАЛАР починає новий проект “Підвищення стресостійкості - необхідна умова ефективності помічників”

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни в Чернігівській області

В Україні анонсували проєкт зі сприяння рівності у професійній освіті