Українське кандидатство в ЄС: понад 200 ОГС України підписали спільне Звернення

За три тижні Європейська рада розглядатиме можливість надання Україні статусу кандидата. Важливість цього кроку багато хто в країнах Європейського Союзу недооцінює: європейські політики сприймають ...

anastasiia-krutota-La9g3Ad3OU0-unsplash (1)
Українське кандидатство в ЄС: понад 200 ОГС України підписали спільне Звернення

За три тижні Європейська рада розглядатиме можливість надання Україні статусу кандидата. Важливість цього кроку багато хто в країнах Європейського Союзу недооцінює: європейські політики сприймають процеси в Україні дещо спрощено, і тому – помилково. Тож є багато голосів про відтермінування, що зашкодить як Україні, так і самому ЄС.

Уже більше 200 організацій громадянського суспільства України, які працюють багато років над просуванням європейських змін, підписали відкрите звернення про українське кандидатство в ЄС, з метою окреслити важливі аргументи, яких бракує. Цей документ перекладено кількома офіційними мовами ЄС і широко поширюватиметься.

“Ми, представники українських аналітичних центрів та інших організацій громадянського суспільства, пропонуємо безпечний підхід, що враховує занепокоєння ЄС і дозволить відмовитися від ідеї надання Україні проміжних статусів на кшталт “потенційного кандидата”. 

Необхідно підкреслити, що членство України в ЄС наразі не є предметом обговорення. До нього довгий шлях. Україна має впровадити EU Acquis та реформуватися в усіх сферах, від промислового виробництва до верховенства права чи цифрової безпеки. Україна поважає процедуру і розуміє, що не стане членом ЄС без проведення глибоких реформ, які є не менш важливими, ніж вступ як такий.

Однак критерії для статусу кандидата Україна вже впевнено виконує”, — йдеться у Зверненні.

Раніше неурядові аналітичні центри в окремих зверненнях до ЄС закликали визнати Україну кандидатом, зважаючи на досягнення у виконанні Угоди про асоціацію, в антикорупції, енергетиці та в реформах загалом. І варто зауважити, що понад 90% українців підтримують рух до ЄС

Підписанти вважають, що подані у Зверненні аргументи, варто наразі широко використовувати у комунікації з європейцями – політиками та пересічними громадянами, адже для України це справді серйозне питання і його потрібно доносити до ЄС.

“Визнання статусу кандидата із встановленням амбітних вимог для подальших кроків створить потужний інструмент реформування України, дозволить уникнути зневіри політиків та суспільства, а також посилить Євросоюз і його авторитет у світі”, — зазначається у Зверненні

З повним текстом Звернення та списком ОГС-підписантів можна ознайомитись на сайті “Європейська Правда”.

⇒ Долучитись підписом до Звернення

 

Звернення англійською 

Звернення німецькою

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

На Хмельниччині відбулася зустріч: вирішення питань працевлаштування ВПО

Університет Грінченка відкриває дистанційну школу «Нова генерація»

“90% українців довіряють військовим та ветеранам”, — результат опитування

Благодійний фонд «СТОПРАК» допомагає забезпечувати онкопацієнток ліками

Чим займається київський осередок найбільшої молодіжної організації у світі AIESEC під час війни?

Рада ухвалила два законопроєкти про волонтерство: що зміниться для волонтерів?