Українологія: стартував проект для підлітків у соцмережах про розвінчування міфів російської пропаганди

Конституція Пилипа Орлика насправді ніяка не конституція? І чи правда, що WhatsApp створив українець? Відповіді на ці запитання можна дізнатися завдяки “Українології”. Це — молодіжний проект, ...

Додано:
[email protected]

Проект спрямований на молодь 13-18 років. Його мета — виховати спільноту обізнаних про Україну та критично мислячих підлітків
Українологія: стартував проект для підлітків у соцмережах про розвінчування міфів російської пропаганди

Конституція Пилипа Орлика насправді ніяка не конституція? І чи правда, що WhatsApp створив українець? Відповіді на ці запитання можна дізнатися завдяки “Українології”. Це — молодіжний проект, покликаний розвінчувати міфи російської пропаганди, які вона творила століттями, надавши підліткам базу перевірених фактів про Україну.

“Наша цільова аудиторія — молодь 13-18 років. Це один із найбільш довірливих періодів життя, коли будь-яку інформацію, яку отримуєш в інтернеті, ти сприймаєш за чисту монету, — розповідає керівниця проекту Дар’я Карпенко. — Мета “Українології” — працювати на випередження, даючи молодим людям знання, що не все те, що потрапило в їхній інфопростір, правда, що це може бути російська пропаганда. Таким чином ми хочемо навчити їх критично мислити й, звичайно, прагнемо наситити підлітків якомога більшою кількістю інформації про нашу країну. Це дуже важливо, адже це — наша зброя перед ворогом”.

Проект стартував в Instagram та TikTok, дуже популярних соціальних мережах серед молоді. Цей вибір невипадковий. Підлітки сьогодні дуже швидко перемикають свою увагу, тому щоб їх зацікавити, потрібно обирати короткі формати подачі інформації — такі як reels чи карусель із яскравими зображеннями. Соцмережі сьогодні — не лише місце для розваг і відпочинку, але й для серйозних тем. Але ці серйозні теми варто подавати цікавіше, ніж у підручниках, додає керівниця “Українології”.

Проект “Українологія” реалізовує громадська організація “UMIND”, спеціалізація якої — профорієнтація молоді, культура безпеки та культурна й громадянська освіта.

“Роками ми споживали зросійщений контент на абсолютно різних майданчиках, — каже голова ГО “UMIND” Олена Левандовська. — Усе українське свідомо витіснялося або ж подавалося як меншовартісне, смішне, недоречне. Сьогодні ми переживаємо дуже важкий, кривавий період, але я вірю, що він приведе нас до певного періоду розквіту нашої держави. Важливо його не проґавити. Тож як організація ми ставимо перед собою місію створювати проекти про Україну і для українців, а особливо для молоді, яка будуватиме нашу нову державу”.

Проект реалізується ГО UMIND у рамках проекту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Навчання з проєктного менеджменту та основ бюджетного процесу в сільских громадах Херсонщини

Подкасти про адвокацію простими словами

Інкубатор демократичних ініціатив долучився до міжнародного науково-педагогічного стажування

Вишнівецька громада на Тернопільщині відтепер має молодіжний простір

"Абетка саморегуляції 6.0" - подорож до себе, яка завершиться ретритом в Карпатах

Розпочалась програма "Соціальне репетиторство": безкоштовне навчання школярів 1-4 класів та підготовка до НМТ для 10 класів