Українка стала деканом школи мистецтв Єльського університету

Вперше за багаторічну  історію Школи мистецтв Єльського університету деканом стала жінка. Відтепер очолювати школу одного із головних навчальних закладів світу буде українка Марта Кузьма, ...

656792
Українка стала деканом школи мистецтв Єльського університету

Вперше за багаторічну  історію Школи мистецтв Єльського університету деканом стала жінка. Відтепер очолювати школу одного із головних навчальних закладів світу буде українка Марта Кузьма, пише Platforma.

“Я абсолютно переконаний, що вона буде розвивати унікальне бачення Єльської школи мистецтв, – заявив президент Єльського університету Пітер Салоуей. – Марта Кузьма здатна надихнути студентів на сміливі рішення, при цьому вона чітко розуміє важливість нових контекстів для художників і мистецтва”.

За плечима Марти Кузьми – більше 20 років кураторського стажу в різних країнах світу.


В середині дев’яностих експертка керувала роботою київського Центру Сучасного Мистецтва Сороса. Потім донька українських емігрантів у США була куратором Офісу сучасного мистецтва Норвегії, Центру фотографії Нью-Йорка і Проекту з сучасного мистецтва Вашингтона. Донедавна українка очолювала Королівський інститут мистецтв в Стокгольмі.

Марта Кузьма стала першою жінкою на посаді глави школи мистецтв Єльського університету. Ця школа була заснована в 1864 році, завдяки чому стала першим навчальним закладом такого типу в США – і до сьогодні вважається однією з найкращих в країні. Зараз там готують магістрів образотворчих мистецтв з графічного дизайну, живопису, фотографії та скульптури.

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу