Україна на 129 місці у рейтингу свободи ЗМІ

Серед 180 країн світу у Рейтингу свободи ЗМІ за 2015 рік (2015 World Press Freedom Index) Україна опинилася на 129 місці, набравши 39.1 бал. Про це повідомляється у звіті "Репортерів без ...

2015 World Press Freedom Index
Україна на 129 місці у рейтингу свободи ЗМІ

Серед 180 країн світу у Рейтингу свободи ЗМІ за 2015 рік (2015 World Press Freedom Index) Україна опинилася на 129 місці, набравши 39.1 бал.

Про це повідомляється у звіті “Репортерів без кордонів”.

“Це найгірший період в історії України після здобуття незалежності в 1991 році. Безжальне придушення протестів, що згодом призвело до усунення президента Віктора Януковича і подальші бої на сході Донбасу викликали сплеск насильства та інших зловживань щодо журналістів. Новий уряд розпочав створення незалежного громадського мовника, але військові дії і дострокові вибори на деякий час затримали розгляд інших обіцяних демократичних реформ. Тим часом, створення Міністерства інформації показує, що уряд має спокусу контролювати засоби масової інформації у відповідь на виклики безпеці. Кілька драконівських законопроектів були відхилені на останній хвилині, але є побоювання, що вони можуть бути відроджені в ще більш жорсткій формі, якщо війна затягнеться”, – йдеться у звіті.

За даними Репортерів без кордонів, у 2015 році було вбито 40 журналістів, 130 журналістів було ув’язнено. Двоє журналістів було вбито в Україні. Детальніше.

Найбільше балів у Рейтингу свободи ЗМІ, згідно із звітом, набрали: Фінляндія, Норвегія, Данія, Нідерланди, Швеція, Нова Зеландія, Австрія, Канада, Ямайка та Естонія.
_______________________________________________

Нагадаємо, у 2014 році Україна була на 127 місці у рейтингу свободи преси.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку