«UKRAINE: HERE WE GO!»: Українська документалістика підкорює IDFA

Наприкінці листопада 10 документальних проєктів з України відвідали головний світовий майданчик неігрового кіно – кінофестиваль в Амстердамі. Вперше на IDFA представили настільки велику делегацію ...

unnamed (8)
«UKRAINE: HERE WE GO!»: Українська документалістика підкорює IDFA

Наприкінці листопада 10 документальних проєктів з України відвідали головний світовий майданчик неігрового кіно – кінофестиваль в Амстердамі. Вперше на IDFA представили настільки велику делегацію українських документалістів та документалісток.

Учасниками делегації стали продюсер(к)и і режисер(к), які працюють над своїми першими та другими повнометражними картинами. Вони долучилися до індустрійних подій фестивалю, відвідали форум-ринок та отримали консультації міжнародних експертів та експерток. Всі 10 відібраних проєктів входять до списку найочікуваніших українських документальних фільмів найближчих років.

«Docudays UA організував для українських фільммейкерів три події. Зокрема, 25 листопада відбувся нетворкінг-обід із представниками та представницями міжнародних фестивалів, фондів і сейлзагентств, — розповідає очільниця індустрійної платформи Docudays UA та координаторка делегації Дар’я Бассель. — Наступного дня чотири українські проєкти представили в рамках українського шоукейсу. Модераторкою виступила одна з найкращих міжнародних експерток із креативної документалістики та голова DOK Co-Pro Market у Лейпцигу Бріджид О’Шіа. Серед аудиторії були програмний директор Hot Docs, програмери Visions du reel, RIDM, DOKLeipzig, продюсери та продюсерки з Латвії, Франції й Канади, а також постійні партнери Docudays UA — бродкастери Current Time».

«Завдяки цій поїздці митці отримали можливість презентувати свої кінопроєкти іноземним продюсер(к)ам, представникам та представницям міжнародних кінофондів, фестивалів та навчальних програм. Треба зазначити, що проєкти викликають значно більшу увагу та довіру, коли вони мають за собою підтримку профільних державних структур,» – зазначив начальник управління державного регулювання та реалізації кінопроєктів Держкіно Артем Голосов.

У межах події «Ukraine: Here We Go!» відбулась презентація 4 відібраних документальних проєктів. Тут представили свої майбутні фільми – режисерка Аліса Коваленко та продюсер Стефан Сіоан з проектом «Експедиція 49», режисер Ігор Іванько, продюсерка Марія Пономарьова з історією «Крихка пам’ять», режисерка Марія Стоянова з майбутнім фільмом «Фрагменти льоду», а також режисерка Аліна Горлова та продюсер Максим Наконечний з проектом «Поміж війн».

«До Амстердаму я приїхала не лише в рамках української делегації, але і як одна зі студенток освітньої програми IDFA ACADEMY. Проте саме участь у делегації допомогла мені долучитися до супер цікавих подій вже від початку фестивалю, — ділиться враженнями режисерка Марія Стоянова. — У зв’язку з власним проєктом («Фрагменти льоду»), відмічу, що цьогорічний фестивальний фокус на фільми, що працюють з архівними матеріалами, аматорськими відео, віднайденими матеріалами подарував досвід перегляду дивовижного кіно: The Hissing of Summer Sands, Marshawn Lynch: A History, Letter to the Editor та ін. На пітчингу української делегації ми разом з продюсером проєкту Максимом Наконечним презентували наш проект «Фрагменти льоду». І тут було важливо почути відгуки міжнародної кіноспільноти та знайти можливості співпраці».

27 листопада українська делегація зустрічала гостей на IDFA FORUM LUNCH, організованому за підтримки «Українського інституту». Події, під час якої збираються всі учасники фестивального індустрійного ринку. Цього року ланч відбувся під гаслом «Ukraine: Here We Go!» та залучив понад 300 гостей з усього світу.

«Протягом останніх років українське документальне кіно стало ефективним інструментом для культурної дипломатії. Саме документалісти надають глибокий і сутнісний контекст сучасної української реальності, якщо уважно придивитися до тем їх стрічок: пост-травматичний синдром, що переживає усе суспільство, активізація волонтерських рухів, суперечливий процес декомунізації… – ділиться Ольга Бірзул, керівниця сектору кіно в «Українському інституті». – Втім, створення неігрового фільму – це тривалий і непростий процес. Тому для «Українського інституту» було стратегічно важливо підтримати українську делегацію на IDFA. Адже це не лише найбільший фестиваль документального кіно у світі, а й потужна індустрійна платформа, де кінематографісти можуть знайти всебічну підтримку для реалізації своїх ідей».

Робота української делегації стала можлива завдяки співпраці між Docudays UA, Державним агентством України з питань кіно та «Українським інститутом».

Фестиваль – неполітичний та некомерційний

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Входить до Міжнародної мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Відбувається щороку в Києві впродовж останнього тижня березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази та обговорення фільмів за участю експертів та експерток з прав людини тривають із жовтня до грудня (включно). Протягом року Docudays UA популяризує авторську документалістику в кінотеатрах у межах проекту DOCU/ХІТ. Розвиває в молоді критичне мислення в кіноклубах медіапросвіти з прав людини Docudays UA. Представляє проект культурної дипломатії SEE UKRAINE в Європі. Допомагає молодим українським документаліст(к)ам з виробництвом фільмів на платформі DOCU/PRO. Щороку випускає каталог нових українських фільмів для промоції закордоном.

 

Джерело: Docudays UA.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Результати дослідження впливу COVID-19 на українські підприємства. Підсумки обговорення

Реакція громадянського суспільства України на підтримку мирних протестувальників у Білорусі

«Від участі до дії»: у Дружківці стартував унікальний проєкт

Ток-шоу #SimpleSE: правда від соціальних підприємців

В Україні розпочав роботу оновлений ЄДР

Результати моніторингу цифрових прав в Україні за липень 2020 року