УКФ спільно з Меджлісом кримськотатарського народу запустили гранти для популяризації культури Криму, Приазов’я та Причорномор’я

У межах цьогорічної грантової програми «Культура. Регіони» Український культурний фонд створив ЛОТ «Культура корінних народів та унікальні етнічні культури Приазов'я і Причорномор'я». Він розроблений ...

Додано:
UCF_ua

1675246324-283
УКФ спільно з Меджлісом кримськотатарського народу запустили гранти для популяризації культури Криму, Приазов’я та Причорномор’я

У межах цьогорічної грантової програми «Культура. Регіони» Український культурний фонд створив ЛОТ «Культура корінних народів та унікальні етнічні культури Приазов’я і Причорномор’я». Він розроблений у співпраці з Меджлісом кримськотатарського народу, щоб сприяти збереженню, розвитку і промоції культури Криму, Приазов’я та Причорномор’я, які перебувають у загрозливому стані через російську окупацію.

Про це розповіли Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, та Владислав Берковський, виконавчий директор Українського культурного фонду, під час презентації оновленої грантової програми «Культура. Регіони» у пресцентрі агенції «УКРІНФОРМ».  

для сайту_1

«Підтримка локальної культури в сьогоднішніх умовах є надзвичайно важливою. Об’єднавшись тут, на території вільної України, ми маємо докласти максимум зусиль, аби культура, традиції корінних народів Криму та етнічних культур Приазов’я і Причорномор’я були збережені, попри тимчасову окупацію цих територій росією та намагання знищити там все. Тому, при нагоді, я вдячний Українському культурному фонду за спільну роботу та всебічну підтримку у цьому напрямку», – підкреслив Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу.

«Культурні зв’язки Криму з материковою Україною нерозривні. Для нас дуже важливо, аби це простежувалося і у проєктах, які до нас подаватимуть. Водночас пріоритетом в межах цього конкурсу для нас є збереження, розвиток і репрезентація культурного різноманіття Приазов’я та Причорномор’я – надазовських греків, турків-месхетинців, урумів, румеїв, їхнього мистецтва або, наприклад, кухні. Хто б ми не були за національністю – ми всі громадяни України, політичні українці, ми маємо підтримувати одне одного. Особливо важливо це підкреслювати саме зараз, коли зазіхають на нашу землю», – сказав Владислав Берковський, виконавчий директор Українського культурного фонду. 

Серед пріоритетів ЛОТу – підтримка проєктів, що популяризують мистецтво корінних народів Криму та унікальних етнічних культур Приазов’я та Причорномор’я, розширюють коло мистецьких імен та явищ; підтримка заходів із збереження та оцифрування унікальної культурної спадщини народів Криму, Приазов’я та Причорномор’я України, оцифрування та евакуація об’єктів, що знаходиться у регіонах, наближених до воєнних дій. 

Сума гранту, яку заявник зможе отримати на проєкт, складає від 700 тисяч до 3 мільйонів гривень. Кінцевий термін подачі заявки – 6 березня 2023 року. 

8 лютого о 16:00 відбудеться вебінар для заявників ЛОТу. Трансляція запланована на ютуб-каналі Українського культурного фонду.

Докладніше про ЛОТ «Культура корінних народів та унікальні етнічні культури Приазов’я і Причорномор’я» – за посиланням.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Спілка 33 організацій презентувала Дорожню карту забезпечення прав дитини

Проєкт Cedos з розвитку центрів спільнототворення переміг у конкурсі Єврокомісії

Громадськість та влада обговорили шляхи об’єднання зусиль для відновлення громад Луганщини

Регіональні етапи Національного конкурсу «Благодійна Україна-2023»: заявки приймаються до 30 квітня

Що думають херсонці? Опитування містян проводить Фонд Захист

В Червонограді відбулась реколекційна зустріч в рамках проєкту «Духовна формація волонтерів»