Учасники Центру публічних розслідувань зустрілися з представником НАБУ

Учасники Центру публічних розслідувань в Одесі 22 квітня взяли участь в тренінгу, який провів т.в.о. начальника відділу детективів з виявлення неправомірної вигоди і незаконного збагачення управління ...

unnamed (1)(24)
Учасники Центру публічних розслідувань зустрілися з представником НАБУ

Учасники Центру публічних розслідувань в Одесі 22 квітня взяли участь в тренінгу, який провів т.в.о. начальника відділу детективів з виявлення неправомірної вигоди і незаконного збагачення управління аналітики та обробки інформації Національного антикорупційного бюро України Сергій Мартиненко.

Співробітник НАБУ розповів про структуру антикорупційного бюро і зазначив, що аналітична робота є одним з основоположних напрямків детективів НАБУ. Він також розповів про виконану за рік роботу, про процедуру збору доказів корупції, про роль журналістів і громадських діячів в цьому процесі. За його словами, робота відділу проводиться за трьома основними векторами: самостійні виявлення потенційних злочинів, розгляд звернення і допомога детективам інших підрозділів, які вже почали виробництва.


Так, інформаційно-аналітична робота відділу проходить по декількох етапах: ідентифікація підозрюваної особи, пошук її активів, аналіз електронних декларацій держслужбовців, виявлення фактів незаконного збагачення, аналіз грошових потоків, аналіз товарно-грошових потоків на основі аналізу ПДВ, аналіз митних декларацій тощо.

Особливий акцент Сергій Мартиненко зробив на ролі ЗМІ в роботі детективів, оскільки один з видів аналізу, який проводять детективи, – вивчення публікацій, розслідувань журналістів.

Нагадаємо, ЦПР почав роботу в березні і об’єднав понад 30 журналістів і громадських діячів, які займаються публічними розслідуваннями.

Центр створений Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» у співпраці з Інститутом політичної інформації і Антикорупційним офісом.

               


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку