У Звягелі презентували економічний профіль громади, розроблений за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Звягельська міська територіальна громада стала другою громадою Житомирської обл., в якій презентували економічний профіль громади, розроблений експертами НУО «Сучасний Формат» за підтримки Проєкту ...

Додано:
Oksana Trokoz

IMG_3685-min-scaled
У Звягелі презентували економічний профіль громади, розроблений за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Звягельська міська територіальна громада стала другою громадою Житомирської обл., в якій презентували економічний профіль громади, розроблений експертами НУО «Сучасний Формат» за підтримки Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

7 лютого у Звягелі відбулася презентація документу та обговорення з бізнесом та громадськістю. Сперіалістів ТГ ознайомили із методикою написання економічного профілю, презентували інструмент швидкої оцінки потреб, ідентифікували проблеми і рішення у сфері місцевого економічного розвитку, а також поділитися актуальними можливостями для бізнесу.

Жанна Соловйова, виконавча директорка НУО «Сучасний Формат»:

У нас відбулась зустріч з представниками органів місцевого самоврядування, бізнесу та громадських організацій. Ми обговорили важливість наявності такого документу як економічний профіль.

Він є важливою складовою стратегії розвитку громади. І дуже влучно, що зараз Звягельська територіальна громада працює над розробкою своєї стратегії, тому економічний профіль буде важливим доповненням до стратегічного документу.
Ще у нас була змога спільно пропрацювати та ідентифікувати такі проблеми в громаді, саме на місцевому рівні, що можна покращити і які точки росту громада може використати для того, щоб навіть за складних умов, в яких нам доводиться жити і працювати, позитивні зміни впроваджувалися.

Ірина Гудзь, заступниця міського голови міста Звягеля

Я хочу подякувати команді експертів за цей важливий документ. Для того, аби громада сьогодні мала розвиток, варто мати в своєму портфоліо презентації. Презентації не лише про культуру чи про історію міста, а те, що цікаве сьогодні для розвитку бізнесу. Економічний профіль містить потрібні якісні матеріали, ми дякуємо за сам підхід. Ми побачили, що для його створення було використано багато міжнародних практик, експерти змогли адаптувати і подати інформацію таким чином, щоб люди, які користуватимуться документом, змогли зрозуміти потенціал Звягеля. Для нас це дуже важливо.

Окремо хочу подякувати за сьогоднішній захід, бо це ще одна можливість зустрітися з бізнесом, зустрітися з громадськістю, побачити і почути їх, як вони бачать місто. Дуже важливо залучати різні сфери і сектори економіки до того, аби моделювати майбутнє громади.

Сергій Трохимишин, експерт Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

У Звягельській громаді ми бачимо зростання туристичного збору навіть під час війни. Підприємці сплатили податку більше ніж у 1,5 рази, в порівнянні з 2021 роком, і до того також, був значний ріст. Це тільки підкреслює той висновок, що у громади гарне географічне положення, і громада докладає зусиль для того, щоб отримувати бонуси і бенефіт для мешканців цієї громади від туризму. Окрім того, громада зараз чітко розуміє свої туристичні переваги, сьогодні ми це обговорювали, і це насправді дуже цінно.

Помітна робота Звягельської міської територіальні громади з міжнародними донорами. Зараз вони успішно співпрацюють приблизно з 11 донорськими організаціями. Це постійна співпраця на довготерміновій перспективі, що являється гарним показником серед громад Житомирської області.

Також, варто зазначити, що в структурі підприємств Звягельської міської ТГ 204 підприємства – це представники IT -спеціальностей. Вони знаходяться на п’ятому місці в загальному рейтингу. Що було неочікувано для нас, і дуже корисно для громади.

Нагадаємо, НУО «Сучасний Формат» реалізує проєкт з підтримки 10 територіальних громад Житомирської області у розробці програм місцевого економічного розвитку (МЕР). Участь у проєкті беруть Гришковецька, Ємільчинська, Звягельска, Іршанська, Коростенська, Любарська, Тетерівська, Хорошівська, Черняхівська, Чуднівська громади Житомирщини.

Проєкт націлений на:

  • надання органам місцевого самоврядування (ОМС) Житомирської області методичної, просвітницької та консультативної підтримки з питань місцевого економічного розвитку;
  • здійснення територіального аналізу місцевого економічного розвитку відібраних до проєкту громад;
  • проведення навчальних заходів для представників ОМС з питань основ, процедур та процесів місцевого економічного розвитку, антикризових інструментів МЕР;
  • забезпечення швидкого реагування для вирішення соціально-економічних труднощів і потреб громад у воєнний та післявоєнний період та ін.

——————————————————

Цей захід організований НУО «Сучасний Формат» у рамках проекту «Сприяння поступовому переходу між реагуванням на надзвичайні ситуації органами місцевого самоврядування та сталим соціально-економічним розвитком і зростанням шляхом запровадження антикризових інструментів місцевого економічного розвитку (МЕР) та демонстрації програм МЕР, які передбачають відновлення території громад» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Форум «Світ без обмежень» зібрав спільноту партнерів з 16 областей України

Записати подкаст, провести подію, попрацювати — в Українсько-данському молодіжному домі в Києві

Відбулася презентація другого кварталу грантових заявок UCSIRP

ГО закликають голів місцевих органів влади взяти в роботу еко-чеклист для громад України

У двох громадах на Волині впроваджують шкільний бюджет

У Любешові влада і місцеві жителі провели спільні аудити безпеки та благоустрою