У Жовкві хочуть не лише підвищувати енергоефективність в межах своєї громади, а й стати прикладом для сусідніх

Енергетична незалежність, децентралізація, покращення екології, економія на енергоресурсах – у місті Жовква на Львівщині давно зрозуміли – переваги  від розвитку “зеленого відновлення” значні та ...

Додано:
Noblet Media

Зелене відновлення громад з DiXi Group - Жовква
У Жовкві хочуть не лише підвищувати енергоефективність в межах своєї громади, а й стати прикладом для сусідніх

Енергетична незалежність, децентралізація, покращення екології, економія на енергоресурсах – у місті Жовква на Львівщині давно зрозуміли – переваги  від розвитку “зеленого відновлення” значні та різносторонні. Особливо в довгостроковій перспективі. “Зелене відновлення – це можливість суттєво покращити рівень комфорту проживання для людей та ведення бізнесу в громаді. Розвиток відновлюваної енергетики, зокрема це стосується і критичної інфраструктури, дає змогу, з-поміж інших переваг, “тримати” тарифи на різні комунальні послуги на одному рівні та не бути залежним від монопольних компаній”, – наголошують у Жовківській міській раді.

Зелене відновлення громад з DiXi Group - Жовква

Зелене відновлення громад з DiXi Group – Жовква

Громада вже понад 10 років активно впроваджує енергоефективні заходи та справді має чим пишатись. У рамках Програми ЄС “Демонстраційні проєкти Угоди мерів“ (Com-DeP) – Східне партнерство у місті:

  • встановили 11 ІТП в медичних, освітніх та культурних комунальних закладах;
  • реконструювали 2 комунальні котельні, замінивши опалення газом на відходи від деревини. Здійснили реконструкцію тепломереж;
  • провели капітальну реконструкцію ДНЗ№2 «Калинонька». Тепер у малечі є тепла підлога, утеплені стіни та дах, нові енергоефективні вікна, система вентиляції з рекуперацією тепла в приміщеннях та система гарячого водопостачання від сонячних колекторів і багато інших енергоефективних “фішок”.
  • Завдяки спільному проєкту Жовківської міської ради та Фонду Східна Європа за фінансової підтримки шведської агенції SIDA реконструювали ДНЗ №1 «Барвінок». Тут утеплити фасад, замінили вікна, двері, систему системи опалення. Встановили тепловий насос, систему рекуперації та сонячний колектор.

Сьогодні у Жовкві прагнуть розвивати енергоефективність, вдосконалювати власні здобутки, об’єднувати місцеве населення та бізнес навколо ідеї “зеленого відновлення”. Громада має хороший потенціал використання дахових сонячних електростанцій на будівлях, які є власністю міської ради. У Жовкві навіть провели  дослідження, згідно з яким швидкість вітру на висоті 100 м складає від 7 до 10 м/с – це чудовий “природний ресурс” для використання вітрової електростанції. У перспективі це дасть можливість не збільшувати тарифи на водопостачання/водовідведення та теплову енергію. Однак для перетворення потенціалу на конкретні результати громаді не вистачає власних ресурсів. Як і бракує кваліфікованих спеціалістів, які б могли надавати якісні та професійні консультації чи ремонтні послуги, для вже  запроваджених енергоефективних рішень. Нестача кваліфікованих кадрів – одна з ключових проблем не лише для Жовкви, а й для переважної більшості українських громад.

“Наша громада має успішний досвід і потенціал для підвищення енергоефективності. Наразі ми прагнемо розробити чітку стратегію та план дій, відповідно до якого рухатимемось далі. Проєкт, що реалізує DiXi Group, не лише дасть нам змогу розробити МЕП. Ми також отримаємо можливість залучення кваліфікованого супроводу, експертизи, нових знань, що сьогодні є особливо цінним для нас. Це дозволить громаді ефективніше вирішувати ті завдання з енергоефективності та розвитку “зеленого відновлення, які стоять перед нами”, – розповідає міський голова Жовкви Олег Вольський.

Зелене відновлення громад з DiXi Group - Жовква

Зелене відновлення громад з DiXi Group – Жовква

Окремо наголошують на важливості зміни свідомість людей, щодо енергоефективних заходів. “Мешканці громади, місцевий бізнес, ОСББ, повинні розуміти – вони мають бути безпосередньо залучені до реалізації енергоефективних ініціатив та заходів, а міська влада лише може допомагати їм в цьому. Будь-які, навіть найсучасніші технології не будуть ефективними, якщо ми не змінимо нашу ментальність, і не почнемо раціонально використовувати енергетичні ресурси. Це питання комунікації, розуміння переваг енергоефективності, і, звісно, бажання самих людей. По-іншому, на жаль, ніяк”, – додає Олег Вольський.

А ще, у Жовкві хочуть не лише підвищувати енергоефективність в межах своєї громади, а й стати прикладом для сусідніх. Готові ділитися досвідом, знаннями та вмінням, бо усвідомлюють – “зелене відновлення”, той інструмент, який реально змінює якість життя кожної людини на краще.

Проєкт реалізується громадською організацією DiXi Group за підтримки  уряду Нідерландів (програма MATRA) та Європейського кліматичного фонду (ECF).


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Понад чотири тисячі жителів громад-учасниць проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» взяли участь у Днях бюджету

Відбулись дві навчальні майстерні-практикуми в рамках проєкту проєкту «Виявлення можливостей використання спадщини для економічного розвитку малих громад»

Стартувала освітньо-профорієнтаційна програма «Update: Південь»

Розпочався проєкт «Впровадження підходу, інформованого про травму, у громадянській освіті»

Інкубатор демократичних ініціатив розпочинає проєкт зі зменшення випадків мови ворожнечі в країнах Східного партнерства

Тренінг в медіабазі: Психологиня розповіла журналістам про види когнітивних спотворень та їхній вплив