У Вінниці відбулося навчання для членів міжвідомчої робочої групи в реалізації пілотного проєкту «Барнахус»

18-19 березня 2021 року у Вінниці відбувалося дводенне навчання для членів обласної міжвідомчої робочої групи щодо створення міжсекторального центру захисту для дітей, які постраждали та/або стали ...

Додано:
healthrightorgua

1903-02
У Вінниці відбулося навчання для членів міжвідомчої робочої групи в реалізації пілотного проєкту «Барнахус»

18-19 березня 2021 року у Вінниці відбувалося дводенне навчання для членів обласної міжвідомчої робочої групи щодо створення міжсекторального центру захисту для дітей, які постраждали та/або стали свідками насильства, кримінального правопорушення (модель Барнахус).

Захід провели МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» в межах проєкту «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Вінницька обласна державна адміністрація.

Надважливим завданням сьогодні є підтримка та недопущення повторної травматизації психіки постраждалої дитини, в тому числі шляхом вчасно наданої професійної допомоги.

Питаннями, які розглядали учасники семінару-тренінгу, стали загальні засади та механізми взаємодії / міжвідомчої співпраці в реалізації пілотного проєкту «Барнахус». Основним завданням тренінгу було налагодити міжгалузеву узгоджену взаємодію щодо захисту дітей, які постраждали та/або стали свідками насильства.

Модель Барнахус — це якраз те місце, де консолідуватимуться зусилля всіх дотичних до процесу суб’єктів перш за все в інтересах дітей, постраждалих від насильства.

Сьогодні ми вже можемо спостерігати впевнені спільні кроки до досягнення цієї мети. І робота у Вінницькій області міжвідомчої робочої групи щодо створення міжсекторального центру захисту для дітей, які постраждали та/або стали свідками насильства, кримінального правопорушення (модель Барнахус) — є цьому підтвердженням.

Саме від скоординованих дій, розробки ефективних механізмів взаємодії, співпраці кожного із дотичних суб’єктів міжгалузевої робочої групи в інтересах дітей може бути мінімізовано травматизацію дитини та забезпечено ефективне досудове розслідування цих випадків і надалі їх судовий розгляд

Тренерами заходу стали:

  • Павло Пархоменко — голова Бахмацького районного суду Чернігівської області, к. ю. н., член Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх;
  • Алла Блага — д. ю. наук, завідувачка кафедри Чорноморського національного університету ім. Петра Могили;
  • Наталія Пашко — тренер, психолог, спеціалістка по роботі з випадками домашнього насильства, координаторка напрямку по роботі з дітьми та підлітками Інституту психології здоров’я.

1903-01

Учасники та учасниці ознайомилися з ключовими основами функціонування правосуддя дружнього до дитини, дізналися про особливості побудови комунікації з дитиною, постраждалою від насильства, розглянули основні положення порядку реалізації пілотного проєкту моделі Барнахус, визначивши ключові процедури алгоритмів дій, що пов’язані з налагодженням міжвідомчої взаємодії на місцевому рівні. 

Нагадуємо, що у вересні 2020 року Президент України підписав Указ «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства».

У цьому документі йшлося, серед іншого, про розробку законопроєктів, спрямованих на забезпечення додаткових процесуальних гарантій неповнолітнім особам при проведенні їх допиту, опитування під час кримінального провадження, що базуються на найкращих міжнародних практиках, зокрема на моделі «Барнахус».

Барнахус (у перекладі «будинок для дітей») — це міждисциплінарний і міжустановчий спеціалізований центр по роботі з дітьми, які постраждали від насильства або стали свідками подібних злочинів.

Барнахус бере свій початок в межах Моделі захисту дітей, прийнятої в США у 80-х роках. В Європі вперше такі центри виникли в 1998 році в Ісландії, а потім поширилися під назвою Барнахус і в інших північних країнах (у Швеції — у 2005 році, в Норвегії — у 2007 році, в Гренландії — у 2011 році, в Данії — у 2013 році).


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE