Тобі слід знати про туберкульоз: оновлений проєкт стартував в громадах Вінниччини

Від початку жовтня проект «Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах» стартував у Вінницькій області!Міжнародна ...

Додано:
Kseniya Sladkevych

фото (2)
Тобі слід знати про туберкульоз: оновлений проєкт стартував в громадах Вінниччини

Від початку жовтня проект «Тобі слід знати про туберкульоз: активне виявлення випадків туберкульозу серед осіб, які опинились у складних життєвих обставинах» стартував у Вінницькій області!

Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці і здоров’я» (LHSI) вже п’ятий рік реалізує Проект за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» в Донецькій, Луганській областях та в місті Харкові. Цього року також розпочато впровадження в Києві, Львівській та Чернівецькій областях. Адже повномасштабне вторгнення рф в Україну призвело до збільшення кількості потребуючих сімей та створило нові виклики для системи соціального захисту населення й медичної галузі. Потреба у соціальних послугах стала ще більш нагальною, а через прибуття в  центральні та західні регіони країни великої кількості внутрішньо переміщених осіб, суттєво зросло навантаження на медичну систему. Тому проект продовжуватиме активність з виявлення туберкульозу серед вразливих категорій населення, зокрема в тих громадах, що прийняли велику кількість внутрішньо переміщених осіб.

За даними Міністерства соціальної політики України, у Вінницькій області наразі перебуває найбільша кількість переміщених осіб. При тому, що населення регіону до того складало вже 1,5 мільйона мешканців. І, враховуючі різке збільшення населення й те, що історично спалахи туберкульозу відбуваються в умовах воєн, рішення регіональних спеціалістів доєднатися до проекту стало цілком обумовленим. Адже у таких умовах люди з туберкульозом стали ще вразливішими через загрози переривання лікування або через несвоєчасну діагностику захворювання. Багато клієнтів були вимушені покинути свої домівки та шукати не лише притулку, а й лікування

Реагуючи на виклики війни, оновлений проект тепер працює в Вінницькій, Бершадській, Крижопільській, Мурованокуриловецькій, Оратівській та Теплицькій громадах Вінницькій області.

Для реалізації завдань проекту сформовані команди фахівців з числа працівників центрів соціальних служб/центрів надання соціальних послуг та лікарів закладів первинної медико-соціальної допомоги. Соціальні та медичні працівники пройшли первинний інструктаж та навчання по впровадженню алгоритмів переадресації, взаємодії між центрами соціальних служб/центрами надання соціальних послуг та медичними закладами для забезпечення безперешкодного доступу осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах до діагностики та лікування туберкульозу.

LHSI надає методичну та інформаційну підтримку виконавцям проекту для впровадження ефективної діяльності з виявлення туберкульозу в Вінницькій області.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії