У Вінниці презентували навчальний довідник з протидії мові ворожнечі до ЛГБТІК+ в інтернеті

7 лютого Інкубатор демократичних ініціатив у партнерстві з Громадською організацією «Молодь 3.0» та Координаційною радою з питань молоді при Вінницькій обласній раді презентували навчальний довідник ...

Додано:
[email protected]

тренінг Стара Вижва
У Вінниці презентували навчальний довідник з протидії мові ворожнечі до ЛГБТІК+ в інтернеті

7 лютого Інкубатор демократичних ініціатив у партнерстві з Громадською організацією «Молодь 3.0» та Координаційною радою з питань молоді при Вінницькій обласній раді презентували навчальний довідник «Залучити та навчити» з протидії мові ворожнечі до ЛГБТІК+ в інтернеті.

photo_2025-02-13_18-24-36 

Подію відвідали 44 учасники(-ці), серед яких молодіжні працівники та працівниці, вчителі(-ки), викладачі(-ки), представники і представниці органів державної влади та самоврядування, які опікуються молодими людьми, та інші фахівці та фахівчині, які працюють з молодими людьми та/або тематикою запобігання та протидії мові ворожнечі.

Під час презентації  учасники та учасниці:

- Обговорили поняття мови ворожнечі і її особливості онлайн, а також актуальність запобігання та протидії мові ворожнечі щодо ЛГБТІК+ спільноти та інших вразливих груп.

- Переглянули презентацію навчального довідника «Залучити та навчити» з протидії мові ворожнечі до ЛГБТІК+ в інтернеті. Цей посібник має на меті розширити права та можливості окремих осіб, організацій та спільнот у

боротьбі з мовою ворожнечі до та сприяти інклюзії. Впроваджуючи надані рекомендації, ми можемо створювати безпечніші простори, будувати партнерства, просувати позитивні наративи, заохочувати співпрацю та забезпечувати безпеку і благополуччя в інтернеті. Посібник доступний на нашому сайті: https://diiukraine.org/publikatsii/navchalnyi-dovidnyk-lgbtik-v-internrti/

- Під час вітальної кави в неформальній атмосфері учасники(-ці) мали модливість познайомитись та налагодити майбутні партнерства.

«У часи, коли мова ворожнечі в інтернеті стає інструментом дискримінації, довідник із протидії їй — не просто актуальний, а необхідний. Це не лише про захист ЛГБТІК+ спільноти, а й про створення безпечного онлайн-простору для всіх. Цей довідник стане в нагоді усім, хто працює з молоддю.», – відзначила Голова Координаційної ради з питань молоді при Вінницькій ОР, членкиня Правління ГО «Молодь 3.0», радниця голови обласної ради з питань молоді Ірина Лозова.

“Ми в нашому проєкті разом з партнерами з різних країн Європи намагаємось будувати суспільство, засноване на правах людини, на толерантності, на повазі одне до одного. І я знаю, що те саме намагаєтесь зробити в своєму житті і ви. Я вдячний кожному та кожній за те, що знаходите час, натхнення та сили робити світ навколо кращим вже сьогодні. Інкубатор демократичних ініціатив буде завжди радий стати вашими партнерами та допомогти у цьому процесі”, – привітав учасників(-ниць) член Правління ГО “Інкубатор демократичних ініціатив” Назарій Боярський.

Також з вітальними словами виступили представниці партнерів проєкту «Протидія ЛГБТІК+ молоді мові ворожнечі онлайн». Sanja Ivandic розповіла, що вона займається схожою діяльністю в Німеччині, працює з молоддю та їхніми освітянами, щоб боротися з мовою ненависті, особливо щодо ЛГБТІК-молоді. Вона також відзначила рішучість українців(-нок), які вміють об’єднуватися та працювати над важливими питаннями. Lola Gonzalez з Ірландії висловила солідарність із нашою роботою, подякувала за сміливість та закликала відстоювати свої права.

 

Презентацію організовано в межах міжнародного проєкту «Протидія ЛГБТІК+ молоді мові ворожнечі онлайн». Країни-учасниці проєкту: Франція, Україна, Данія, Німеччина, Ірландія. Мета проєкту – розробити набір ресурсів, які допоможуть боротися з мовою ворожнечі, спрямованою проти ЛГБТІК+ в інтернеті, кількість якої зростає. Проєкт реалізують ГО «Інкубатор демократичних ініціатив» (Україна), European Center for Human Rights (Франція), Outside Media & Knowledge UG (Німеччина), MOMENTUM Marketing Services Limited (Ірландія), European Elearning Institute (Данія) за підтримки Ерасмус+.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Незадоволені потреби та точки напруги у ветеранській політиці Коломийської громади — висновки соціологічного опитування

Адвокація доступності: чому це важливо і що може зробити кожен

Майбутнє Гірської громади: як планувати відновлення навіть в умовах повної окупації

У Слобожанській громаді обговорили нововведення до Статуту громади

Калинівська громада продовжує розробляти свою Стратегію розвитку

Стартувала перша всеукраїнська щомісячна премія для вчителів