У Варшаві відбулася міжнародна робоча зустріч з протидії мові ворожнечі в умовах війни та політичної кризи
З 22 по 25 серпня 2024 року у Варшаві пройшла робоча зустріч «Протидія мові ворожнечі в умовах війни та політичної кризи». Захід організований ГО «Інкубатор демократичних ініціатив» (Україна) у межах ...
Додано:
[email protected]
З 22 по 25 серпня 2024 року у Варшаві пройшла робоча зустріч «Протидія мові ворожнечі в умовах війни та політичної кризи». Захід організований ГО «Інкубатор демократичних ініціатив» (Україна) у межах проєкту «Протидія мові ворожнечі під час війни та політичної кризи засобами громадянської освіти», що фінансується Федеральним агентством з громадянської освіти Німеччини (Bundeszentrale für politische Bildung (bpb)) завдяки коштам, виділених Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини, у межах програми «Розширення співробітництва з громадянським суспільством у країнах Східного партнерства».
Протягом зустрічі експерти та експертки з різних галузей, включаючи освіту, право, психологію, соціальні комунікації та журналістику, обговорювали феномен мови ворожнечі, її причини та наслідки у контексті війни та політичних криз у регіоні Східного партнерства.
Ключові сесії робочої зустрічі:
- Феномен мови ворожнечі та його особливості – сесія з аналізу мови ворожнечі в різних сферах, зокрема правозахисній, психологічній та мас-медійній.
- Мова ворожнечі в умовах війни – розглядали вплив мови ворожнечі на суспільство під час війни та інструменти інформаційної агресії.
- Мова ворожнечі та політичні кризи – дискусії про роль мови ворожнечі у політичних процесах у країнах, що переживають кризи.
- Практики протидії мові ворожнечі – учасники та учасниці поділилися досвідом як протидіяти мові ворожнечі через освітні програми та громадські ініціативи.
Загалом у робочій зустрічі взяли участь 21 експерт та експерка, з яких 16 людей працювали в очному форматі у Варшаві та ще 5 приєднались в онлайновому форматі. Такий змішаний формат робочої зустрічі допоміг залучити експертів та експерток, незважаючи на їх можливість подорожувати.
Робоча зустріч завершилася виробленням практичних рекомендацій для фахівців(-чинь) громадянського суспільства, які незабаром будуть опубліковані та доступні для використання у подальшій роботі з протидії мові ворожнечі.
Робочу зустріч проведено в межах проєкту «Протидія мові ворожнечі під час війни та політичної кризи засобами громадянської освіти», який організовано консорціумом експертів(-ок) EENCE – Eastern European Network for Citizenship Education, фінансується Федеральним агентством з громадянської освіти Bundeszentrale für politische Bildung (bpb) завдяки коштам, виділених Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини, у межах програми «Розширення співробітництва з громадянським суспільством у країнах Східного партнерства».
Проєкт втілює ГО «Інкубатор демократичних ініціатив» (Україна).