У Сумах провели День кар’єри ЄС в онлайн-режимі

У рамках проєкту, ініційованому Представництвом Європейського Союзу в Україні, 14-15 травня Інформаційний центр ЄС, що діє на базі Сумського державного університету  (СумДУ), спільно з ГО «Центр ...

Додано:
BSC Sumy

00
У Сумах провели День кар’єри ЄС в онлайн-режимі

У рамках проєкту, ініційованому Представництвом Європейського Союзу в Україні, 14-15 травня Інформаційний центр ЄС, що діє на базі Сумського державного університету  (СумДУ), спільно з ГО «Центр євроініціатив» організував серію диспутів та тренінгів до Дня кар’єри ЄС, на яких було обговорено сучасні тенденції на ринку праці, реалізацію освітніх та бізнес-можливостей за підтримки ЄС.

До участі у заходах, що цього року вперше проводились в онлайн-режимі, організатори запросили активну студентську молодь, представників громадських організацій та бізнесу, державних службовців.

Першого дня відбулась панельна дискусія «Професійний розвиток та європейська інтеграція», модератором якої виступив Юрій Петрушенко, координатор Інформаційного Центру ЄС в м. Суми, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин СумДУ.

Спікери заходу поділилися думками щодо ключових компетенцій на ринку праці ЄС, обговорили системи стимулів, механізмів створення нових робочих місць, молодіжні гарантії зайнятості в країнах Європейського Союзу, умови участі у європейських програмах волонтерства.

«Сьогодні серед пріоритетів ЄС – інвестування в людський капітал, науку та технології, захист довкілля, економічну свободу і конкуренцію», – наголосив Денис Черніков, експерт з питань євроінтеграції, менеджер проєкту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні».

Учасники дискусії зазначили, що нині українські працедавці при відборі персоналу частіше беруть до уваги пріоритети, які є в ЄС: критичне мислення, вміння приймати рішення у складних ситуаціях, творчий підхід, робота в команді, мультизадачність. Перевагою є також знання мов.

Керівник Центру інформаційної підтримки бізнесу у м. Суми (проект ЄБРР в рамкам ініціативи EU4Business), д.е.н., професор СумДУ, Тарас Савченко, розповів про особливості розвитку бізнесу в країнах ЄС, механізми пошуку можливостей для реалізації бізнес-ідей в Україні за допомогою програм ЄС.

HR-директор міжнародного підприємства АТ «Технологія» Анна Моїсеєнко, наголосила, що якщо раніше працедавець найбільше уваги приділяв професійними компетенціям кандидата на посаду, то на сьогодні важливими є дійсно ті пріоритети, які є в ЄС: критичне мислення, вміння приймати рішення у критичних ситуаціях, творчий підхід, робота в команді, мультизадачність.

Консультантка Інфоцентру «Еразмус+ Молодь» та Європейського корпусу солідарності в Україні Юлія Єлфімова розповіла про переваги для побудови кар’єри, які надає участь у європейських програмах волонтерства.

Дискусію «Професійний розвиток та європейська інтеграція» можна переглянути у запису за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=-Ptg587b238&feature=youtu.be

У ході Дня кар’єри ЄС відбулися онлайн-тренінги по soft skills:

 • «Сучасні інформаційні технології для легкого повсякдення, стрімкої кар’єри та успішного бізнесу»
  Тренер: Тарас Лютий, доцент Сумського державного університету.
  Тренінг можна переглянути у запису за посиланням:
  https://youtu.be/58KqSP4XGCU
 • «Ефективна комунікація та ораторське мистецтво» для представників малого та середнього бізнесу.
  Тренер: Олена Берещук, тренер з риторики, фахівець в області психології, фізіології мозку, педагогіки; доктор філософії (PhD).
 • «Волонтерство в Європейському Союзі як крок до побудови кар’єри».
  Тренери:
  Юлія Єлфімова, менеджерка проєктів ГО «Центр євроініціатив», тренерка Мережі тренерів Ради Європи, консультантка Інфоцентру Еразмус+ Молодь та Європейскького корпусу солідарності в Україні;
  Ірина Новак, координаторка волонтерських проєктів ГО «Центр євроініціатив», консультантка Інфоцентру Еразмус+ Молодь та Європейскький корпус солідарності в Україні.
  Тренінг можна переглянути у запису за посиланням:
  https://youtu.be/eNNujJvWNaQ

Завершився День кар’єри ЄС відкритою дискусією в рамках засідання Civic Engagement Club. Online «Де будувати свою кар’єру: в Україні чи/та за кордоном?», модератором якої була Ганна Швіндіна, завідувач кафедри менеджменту Сумського державного університету, виконавчий директор ГО «Центр освіти впродовж життя».
Дискусію можна переглянути у запису за посиланням:
https://youtu.be/dh5ujtyGsIw

До відома:

День кар’єри ЄС реалізується в рамках проекту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні». Захід відбувається щорічно у 15 містах України протягом останніх чотирьох років. Це серія публічних заходів, де представники мереж ЄС та інші учасники обговорюють впровадження стандартів і практик ЄС в Україні, участь у програмах ЄС для розвитку нових бізнес- та освітніх можливостей.

Запрошуємо відвідати сторінку проекту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні» у Фейсбук:
https://www.facebook.com/euroquiz.org.ua/
та приєднатися до телеграм-каналу:
https://t.me/euroquizz


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

«Свідки. На північ від Києва» - фільм про жителів/-ок Київської області, які пережили російську окупацію, доступний на YouTube

Безплатний онлайн-курс про безпечну поведінку на деокупованій території

«Хлопці не плачуть» і «Ти ж дівчинка!» Новий серіал про небезпеки гендерних стереотипів на Дія.Освіта

Оголошено результати конкурсу суб-грантів в межах проєкту EU4CSOs Emergency Actions

У Комітеті здоров’я нації відбувся круглий стіл «Стань на варті свого серця»

Звільнення з ОМС в умовах воєнного стану - експертне роз'яснення