У Славутичі зібралися молоді вчені: представили свої наукові здобутки і дослідили місто

1-2 червня 2019 року у приміщенні Агентства регіонального розвитку міста Славутич відбулася XVI школа-семінар «Проблем розвитку регіонів України». Товариство дослідників України вкотре зібрало ...

Додано:
ngo.tdu

DSC01699
У Славутичі зібралися молоді вчені: представили свої наукові здобутки і дослідили місто

1-2 червня 2019 року у приміщенні Агентства регіонального розвитку міста Славутич відбулася XVI школа-семінар «Проблем розвитку регіонів України». Товариство дослідників України вкотре зібрало молодих науковців, громадських активістів та державних службовців з усієї України для того, щоб представити свої дослідження та проекти, ознайомитись із плануванням міста Славутич та взяти участь в урочистостях з нагоди дня міста.

DSC01567

Парад з нагоди Дня міста Славутич

«Наукові доповіді цієї школи-семінару вирізняються мультидисциплінарністю, адже практично кожна доповідь не є чітко прив’язаною до конкретного наукового напрямку. Окрім проблем просторового розвитку, розглядалися екологічні, кліматичні, геоінформаційні, історичні та інші питання» ‒ розповідає геоморфолог, учасник Товариства дослідників України, Олександр Бончковський.

DSC01879

Під час воркшопу «Славутич ‒ траєкторія перетворень міського простору» молоді дослідники шукали практичні рішення для адміністративного супроводу й коригування трансформацій міських територій мономіста та розмірковували над шляхами модернізації цих територій і міста в цілому.

Мельничук Анатолій

Анатолій Мельничук, доцент кафедри економічної та соціальної географії КНУ ім. Т.Шевченка, заступник голови Товариства дослідників України, читає лекцію про трансформації міських просторів

«Славутич – наймолодше місто України. Пізньорадянський стиль міста енергетиків Чорнобильської АЕС приваблює велику кількість урбаністів і є надзвичайно привабливим для суспільно-географічних досліджень. Тому оцінка просторового планування та наявних проблем функціонування Славутича була гарним практичним завданням заходу» – зазначає економіко-географ із Львівського національного університету ім. Івана Франка, Владислав Моргацький.

DSC01662

Дослідники під час виконання практичної частини воркшопу «Славутич ‒ траєкторія перетворень міського простору»

 

««Ми їдемо в Славутич»! Під таким девізом працювала чергова школа-семінар «Проблеми розвитку регіонів». Мали круту навчальну та розважальну програму.  До того ж, кожен зміг представити напрацювання у своїй галузі та обговорити його з учасниками заходу (а серед нас були науковці-географи, філолог, громадські діячі, працівники органів державної влади). Всі разом ми брали участь у святкуванні дня міста. Приємно, що нас зустріли як почесних гостей заходу».

Владислав Моргацький, економіко-географ із Львівського національного університету ім. Івана Франка 

DSC02014

«На школі-семінарі Товариства дослідників України я була вперше. Вона вирізняється з-поміж інших наукових заходів тим, що поєднує солідну наукову частину та прогулянки містом, проникнута дружньою атмосферою й виключає офіціоз. Незвичною і надзвичайно цікавою для мене була практична частина семінару, коли ми у ролі урбаністів досліджували квартали Славутича, де, власне, й відбувалася наша школа, а потім ділилися своїми спостереженнями та пропонували ідеї для поліпшення міста. Подібний захід – це мрія дослідників, які люблять подорожі та відкриті до нових перспектив точок зору».

– Марина Гогуля, літературознавиця, Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України

DSC01480

«XVI Школа-семінар організована ТДУ на високому рівні, як і попередні. Проте позитивні враження доповнюються вдало обраною локацією – наймолодшим містом України – Славутичем. Побувавши в одному невеличкому місті, ми змогли познайомитися архітектурними традиціями і колоритом різних держав пострадянського простору. Тому невипадково, що воркшоп передбачав вивчення просторового планування міст.

DSC01831

Дослідження інших молодих вчених надихнули мене на впровадження своїх подібних проектів (зокрема, проекту з вивчення історії рідного села). Школа-семінар у м. Славутичі вкотре об’єднала молодих вчених різних галузей і справила незабутні враження завдяки своєму колориту. Невеличке місто у серці Чернігівського Полісся змусило полюбити себе, і, таким чином, вирізнити цю школу-семінар».

 – Олександр Бончковський, геоморфолог, аспірант, учасник Товариства дослідників України

 DSC02037


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відбувся круглий стіл на тему: «Проблеми та перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році»

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів