У Славутичі зібралися молоді вчені: представили свої наукові здобутки і дослідили місто

1-2 червня 2019 року у приміщенні Агентства регіонального розвитку міста Славутич відбулася XVI школа-семінар «Проблем розвитку регіонів України». Товариство дослідників України вкотре зібрало ...

Додано:
ngo.tdu

DSC01699
У Славутичі зібралися молоді вчені: представили свої наукові здобутки і дослідили місто

1-2 червня 2019 року у приміщенні Агентства регіонального розвитку міста Славутич відбулася XVI школа-семінар «Проблем розвитку регіонів України». Товариство дослідників України вкотре зібрало молодих науковців, громадських активістів та державних службовців з усієї України для того, щоб представити свої дослідження та проекти, ознайомитись із плануванням міста Славутич та взяти участь в урочистостях з нагоди дня міста.

DSC01567

Парад з нагоди Дня міста Славутич

«Наукові доповіді цієї школи-семінару вирізняються мультидисциплінарністю, адже практично кожна доповідь не є чітко прив’язаною до конкретного наукового напрямку. Окрім проблем просторового розвитку, розглядалися екологічні, кліматичні, геоінформаційні, історичні та інші питання» ‒ розповідає геоморфолог, учасник Товариства дослідників України, Олександр Бончковський.

DSC01879

Під час воркшопу «Славутич ‒ траєкторія перетворень міського простору» молоді дослідники шукали практичні рішення для адміністративного супроводу й коригування трансформацій міських територій мономіста та розмірковували над шляхами модернізації цих територій і міста в цілому.

Мельничук Анатолій

Анатолій Мельничук, доцент кафедри економічної та соціальної географії КНУ ім. Т.Шевченка, заступник голови Товариства дослідників України, читає лекцію про трансформації міських просторів

«Славутич – наймолодше місто України. Пізньорадянський стиль міста енергетиків Чорнобильської АЕС приваблює велику кількість урбаністів і є надзвичайно привабливим для суспільно-географічних досліджень. Тому оцінка просторового планування та наявних проблем функціонування Славутича була гарним практичним завданням заходу» – зазначає економіко-географ із Львівського національного університету ім. Івана Франка, Владислав Моргацький.

DSC01662

Дослідники під час виконання практичної частини воркшопу «Славутич ‒ траєкторія перетворень міського простору»

 

««Ми їдемо в Славутич»! Під таким девізом працювала чергова школа-семінар «Проблеми розвитку регіонів». Мали круту навчальну та розважальну програму.  До того ж, кожен зміг представити напрацювання у своїй галузі та обговорити його з учасниками заходу (а серед нас були науковці-географи, філолог, громадські діячі, працівники органів державної влади). Всі разом ми брали участь у святкуванні дня міста. Приємно, що нас зустріли як почесних гостей заходу».

Владислав Моргацький, економіко-географ із Львівського національного університету ім. Івана Франка 

DSC02014

«На школі-семінарі Товариства дослідників України я була вперше. Вона вирізняється з-поміж інших наукових заходів тим, що поєднує солідну наукову частину та прогулянки містом, проникнута дружньою атмосферою й виключає офіціоз. Незвичною і надзвичайно цікавою для мене була практична частина семінару, коли ми у ролі урбаністів досліджували квартали Славутича, де, власне, й відбувалася наша школа, а потім ділилися своїми спостереженнями та пропонували ідеї для поліпшення міста. Подібний захід – це мрія дослідників, які люблять подорожі та відкриті до нових перспектив точок зору».

– Марина Гогуля, літературознавиця, Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України

DSC01480

«XVI Школа-семінар організована ТДУ на високому рівні, як і попередні. Проте позитивні враження доповнюються вдало обраною локацією – наймолодшим містом України – Славутичем. Побувавши в одному невеличкому місті, ми змогли познайомитися архітектурними традиціями і колоритом різних держав пострадянського простору. Тому невипадково, що воркшоп передбачав вивчення просторового планування міст.

DSC01831

Дослідження інших молодих вчених надихнули мене на впровадження своїх подібних проектів (зокрема, проекту з вивчення історії рідного села). Школа-семінар у м. Славутичі вкотре об’єднала молодих вчених різних галузей і справила незабутні враження завдяки своєму колориту. Невеличке місто у серці Чернігівського Полісся змусило полюбити себе, і, таким чином, вирізнити цю школу-семінар».

 – Олександр Бончковський, геоморфолог, аспірант, учасник Товариства дослідників України

 DSC02037


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Команда тренерів Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» допомогла 28 громадам України розпочати шлях до антикорупційних інструментів

Відтепер Інженерів Порозуміння можна викликати на гарячу точку

«Голос», «Європейська солідарність» та «Слуга народу» потрапили у трійку лідерів євроінтеграційного рейтингу програм політичних партій

Прозорі фінанси і сильніша Нацрада: як провести деолігархізацію у медіа

Можливості для медіа: липень 2019

Соцмережі про вибори: за що «голосують» facebook, instagram та vk?