У Рожищі навчали депутатів бути активними

9 лютого 2016 року у приміщенні Рожищенської міської ради відбулось навчання для депутатів міської ради, активістів територіальної громади та керівників структурних підрозділів міської ради на тему ...

Додано:
Tetiana Bidun

??????????
У Рожищі навчали депутатів бути активними

9 лютого 2016 року у приміщенні Рожищенської міської ради відбулось навчання для депутатів міської ради, активістів територіальної громади та керівників структурних підрозділів міської ради на тему «Прозорість. Довіра. Результат».

Спікерами заходу стали Андрій Крупник – голова Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення, Андрій Осіпов – експерт Інституту політичної освіти та Ірина Гайдучик – голова Волинського ресурсного центру розвитку локальної демократії.

Запрошені гості: Інна Гайворонська – голова Рожищенської обласної державної адміністрації та Петро Лавринюк – експерт Волинського ресурсного центру розвитку локальної демократії.

Розпочав захід міський голова В’ячеслав Поліщук«Ми зацікавлені у співпраці із тими людьми, які мають на меті покращити нашу роботу та налагодити ефективні механізми взаємодії із громадою. У нас в раді 26 депутатів. Я, як міський голова, постійно намагаюсь активізовувати їхню діяльність. Нещодавно у нас була запроваджена нова практика: я, депутат округу та керівник житлово-експлуатаційного підприємства проходили по вулицях і спілкувались із людьми про їх проблеми. Це окреслило першочергові плани нашої діяльності. В найближчому часі планую зробити це по всьому місту і зі всіма депутатами. Це дасть змогу скласти своєрідну «мапу проблем» та першочергових кроків. Ми висловили ініціативу співпраці із Ресурсним центром розвитку місцевої демократії по напрацюванню Статуту нашої територіальної громади. Впевнені, що саме це дасть поштовх до системної роботи із активістами міста».

Андрій Крупник, голова Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення вважає, що депутат має бути першим помічником людей. Зрозуміло, що він не отримує кошти за свою діяльність, але йому довірились люди, віддавши свої голоси і цією довірою потрібно дорожити. «Проте це не може бути одностороннім процесом. Ми маємо знайти активних та адекватних та почати з ними працювати. Думаю, вам варто задуматись над створенням органів самоорганізації населення як елементу системи місцевого самоврядування. Такі органи дадуть змогу залучити мешканців до формування та реалізації місцевої політики та сприяти вирішенню першочергових проблем громади. Це дуже важливий процес та впевнений крок до формування справжньої місцевої демократії», – запевнив Андрій Крупник.

 ??????????

«У нас в місті створена громадська рада. Там зібрані активісти громадського сектору, які живуть проблемами міста. І ми дуже хочемо, щоб нас чули депутати», – зауважив активіст та голова громадської ради.

Активне обговорення викликав виступ Андрія Осіпова, експерта Інституту політичної освіти та юриста Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії: «Депутатство – річ не проста. Кожен приходить у раду зі своїми інтересами. Хтось для статусу, хтось аби вирішити свої проблеми і лише одиниці, щоб вирішити проблеми міста. Ваше місто маленьке, на кожного із обраних депутатів припадає приблизно 400 виборців. Ви маєте їх чути і з ними взаємодіяти. Форм для цього в законодавстві визначено немало, але давайте згадаємо коли, для прикладу, останній раз у вашому місті відбувались громадські слухання? І чи знаєте ви, що згідно Закону України «Про місцеве самоврядування» такі слухання мають проводитись не менше ніж раз на рік. А як часто ви звітуєте перед громадою про свою роботу і у якій формі? Та і якщо звітуєте, скільки проектів рішень ви подали і які з них були підтримані. В малих містах є проблеми – депутати приходять для того, щоб проголосувати за проекти рішення, які підготував міський голова і на цьому вважають свою місію виконаною. Разом із депутатським посвідченням ви отримуєте статус і саме він зобов’язує вас змінювати місто на краще та сприяти захисту прав та інтересів ваших виборців».

Під час зустрічі учасники говорили про роль громади в умовах децентралізації та про кращі практики взаємодії влади та громади через реалізацію інструментів прямої демократії.

В результаті домовились про формування робочої групи, яка в найближчому часі працюватиме над напрацюванням  Статуту територіальної громади міста Рожище.

 ??????????

Захід відбувався в рамках проекту «Місцева демократія. Волинь. Перезавантаження», що реалізується Асоціацією підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» та організаційної підтримки Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи