У Пирятинській міській раді відкрили мандрівну виставку «На Зламі»

11 травня у приміщенні Пирятинської міської ради Східноукраїнський центр громадських ініціатив за сприяння Пирятинської міської ради та Громадської організації "Агенція розвитку Пирятинщини" ...

Додано:
eucci

IMG-20230512-WA0002
У Пирятинській міській раді відкрили мандрівну виставку «На Зламі»

11 травня у приміщенні Пирятинської міської ради Східноукраїнський центр громадських ініціатив за сприяння Пирятинської міської ради та Громадської організації “Агенція розвитку Пирятинщини” презентував  мандрівну виставку «На Зламі».

Виставка  складається з 18 стендів, кожен з яких присвячений одній із проблем – «зламам»: суспільним явищам, які вплинули на розвиток українського суспільства під час війни. Серед проблем, яким присвячені стенди: злам у родинних стосунках, труднощі ВПО, пограбування та позбавлення волі на окупованих територіях тощо.

Секретар Пирятинської міської ради, старший сержант, санінструктор Збройних Сил України Сергій Пазюк поділився враженнями: «Виставка “На Зламі” вчить та пробуджує розуміння сучасних подій серед нашого покоління».

У відкритті виставки взяла участь Людмила Гусейнова, колишня полонена, членкиня  ГО “SEMA UKRAINE“,  мережі жінок, що постраждали від гендерного і сексуального насилля в наслідок війни в Україні.

Жінка закликала присутніх пам’ятати про цивільних осіб, які до цього часу позбавлені свободи на тимчасово окупованих територіях. “Має бути розроблений механізм обміну полоненими серед цивільного населення”, – зазначила колишня полонена.

Людмила Гусейнова закликала жителів приймаючих міст і сіл бути відкритими до своїх співгромадян, які через війну були змушені залишити місця свого проживання.

 «Не всі з них розмовляють українською мовою. Але вони обов’язково заговорять, якщо ви їх підтримаєте. Якщо не вони, то їхні діти».

Керівниця Громадської організації “Агенція розвитку Пирятинщини”, Валентина Крагель зауважила: «Ми всі повинні знати про події, що відбуваються в нашій країні з 2014 року, аби в майбутньому не повторити таких помилок. Кожна людина має усвідомлювати свій рівень відповідальності та розуміти свій вибір, адже в країні майже 10 років триває війна».

Всі охочі мають змогу безкоштовно відвідати виставку у приміщенні Пирятинської міської ради до 01 червня.

Презентація виставки “На Зламі” відбулася в рамках проєкту “Розширення можливостей громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницький внесок у протидію агресії Росії”, що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) спільно з партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

«Свідки. На північ від Києва» - фільм про жителів/-ок Київської області, які пережили російську окупацію, доступний на YouTube

Безплатний онлайн-курс про безпечну поведінку на деокупованій території

«Хлопці не плачуть» і «Ти ж дівчинка!» Новий серіал про небезпеки гендерних стереотипів на Дія.Освіта

Оголошено результати конкурсу суб-грантів в межах проєкту EU4CSOs Emergency Actions

У Комітеті здоров’я нації відбувся круглий стіл «Стань на варті свого серця»

Звільнення з ОМС в умовах воєнного стану - експертне роз'яснення