У Пустомитах обговорили антикорупційний порядок денний

Корупція є однією з найбільших загроз для кожної з громад, що підриває довіру мешканців до влади, порушує справедливість і гальмуює соціально-економічний розвиток. Однак, навіть у таких складних ...

photo_2024-04-01_10-29-14
У Пустомитах обговорили антикорупційний порядок денний

Корупція є однією з найбільших загроз для кожної з громад, що підриває довіру мешканців до влади, порушує справедливість і гальмуює соціально-економічний розвиток. Однак, навіть у таких складних обставинах сьогодення, існує надія на покращення. І тут важливу роль відіграє залучення молоді до формування антикорупційного порядку денного. Молодь повинна стати драйвером якісних  змін в громаді та протидіяти проявам недоброчесності.

Молодь справді прагне змін і кращого життя для себе, своїх громад та країни. Багато молодих людей обрали життя і навчання в Україні, попри війну та всі складнощі сьогодення. Молодь демонструє, що готова працювати та розвивати країну.

Незважаючи на нічні тривоги, які були напередодні, молодь Пустомитівської громади Львівської області активно долучилася до тренінгу “Не критикуй, а пропонуй: як громадськість може формувати антикорупційний порядок денний своєї громади”, який відбувся 29 березня. В межах зустрічі учасники продемонстрували свою готовність долучатися до впровадження  антикорупційних інструментів, брейнстормити над рекомендаціями, методами та інструментами подолання корупції у громаді. Захід було організовано ГО «НОВА Енергія» у партнерстві  з ГО “Інститут міжнародних та економічних досліджень”, Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини, Інститутом економічного розвитку громад в рамках ініціативи “Участь громадськості у сталому відновленні громад через антикорупційну та екологічну оцінку планів розвитку” за підтримки проєкту «Зміцнення громадянського суспільства у країнах Східного партнерства», який фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) спільно з Європейським Союзом (ЄС) та впроваджується GIZ.

В межах заходу було презентовано Комплексну  екологічну та корупційну оцінку у діяльності Пустомитівської міської територіальної громади, яка була розроблена експертами Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини на основі аналізу Стратегії розвитку Пустомитівської громади до 2027 року. Також під час зустрічі учасники мали можливість розглядати конкретні сценарії та ситуації, що можуть породжувати корупційні ризики в роботі органів місцевого самоврядування та спільно напрацювали рекомендації щодо уникнення можливих корупційних та екологічних  ризиків.

“Особливо актуальною є участь молоді у формуванні політики відновлення України та розвитку у післявоєнний період, антикорупційного порядку денного та євроінтеграції. Бо ж саме нинішня молодь формуватиме вектор розвитку в майбутньому. Для цього вже зараз необхідно надавати молоді потрібні знання про можливості, повноваження та інструменти, якими вони можуть користуватися” – зауважила експертка Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини Ірина Куропась

Саме тому надзвичайно важливо, щоб місцеві громади уже зараз визначали систему стимулів, які б допомогли зупинити міграцію молодих людей з маленьких населених пунктів: починаючи від створення інфраструктури, забезпечення робочих місць до навчань та залучення молоді у життя громади та процес прийняття рішень.

“Ми справді робимо усе можливе, щоб молоді люди були максимально інтегровані в політичні процеси й мали реальний вплив на процес прийняття рішень в нашій громаді. Так, в Пустомитівській громаді працює Молодіжна рада. Зі сторони влади, ми завжди намагаємося допомогти та підтримати їх у всіх починаннях, надати інструменти для особистісного розвитку, підвищення рівня взаємодії з владою, забезпечення своїх прав тощо. Це інвестиція в наше майбутнє, формування пласту активних, досвідчених, мотивованих людей, які розвиватимуть нашу громаду. Коли молодь задоволена якістю та рівнем життя в громаді, вони залишаються жити в громаді. В майбутньому це – податки та поповнення бюджету громади, подолання демографічної кризи та розв’язання соціальних проблем. Не може не тішити, те, що молодь не толерує корупції і як показує сьогоднішній захід готова активно включатися в напрацювання заходів і методів подолання недоброчесності. Ціннісні орієнтири молодих людей дуже важливі, оскільки від неї залежить розвиток громади в майбутньому. Розірвати коло корупції на всіх рівнях  можуть допомогти доброчесні молоді люди, оскільки саме вони будуть лідерами громади завтра” – підкреслив заступник міського голови Пустомит Андрій Пелехатий.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я

Зміни розпочинаються з тебе: як на локальному рівні впливати на глобальні процеси. Досвід БУР

Обговорили співпрацю влади та неурядового сектору у сфері відновлення громад та регіону

Яка вона — українська ідентичність? Відкриті читання «Живої бібліотеки» — на DOCUSPACE

Літня Українська Миротворча Школа 2024

Для українців у Польщі запустили онлайн-курси з вивчення польської: як приєднатися до навчання