У Покровську презентували видання “Місто, з якого почалася війна”

4 вересня об 11:00 перед Покровським історичним музеєм відбулася презентація видання "Місто, з якого почалася війна" про порушення прав людини, які відбувалися під час захоплення та окупації ...

Додано:
anton_udovenko

118875561_1013848985796493_7373492790679445708_o
У Покровську презентували видання “Місто, з якого почалася війна”

4 вересня об 11:00 перед Покровським історичним музеєм відбулася презентація видання “Місто, з якого почалася війна” про порушення прав людини, які відбувалися під час захоплення та окупації Слов’янська з 12 квітня 5 липня 2014 року, а також дискусія “Чи готові ми до примирення?” Презентацію відвідали представники міського відділу культури, туризму та ОКС Покровської міської ради, громадські активісти, члени громадської ради та медіа.

Спікерами заходу були:

  • Антон Удовенко, редактор видання, проектний менеджер Східноукраїнського центру громадських ініціатив;
  • Наталія Каплун, співавтор видання, дослідниця БФ «Восток СОС»;
  • Надія Нестеренко, співавтор видання, дослідниця Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

Видання “Місто, з якого почалася війна” бере за основу свідчення 78 мешканців Слов’янська, які пережили “російську весну” та її наслідки: окупацію міста НЗФ, обстріли, нестачу води та їжі, брак надання медичної допомоги, катування та торгівлю людьми. Важливим було і питання примирення у громаді, адже місцеві жителі тривалий час зазнавали впливу проросійських видань та пропаганди. 

Місцеві та російські медіа часто поширювали дезінформацію та мову ворожнечі, таким чином створюючи образ ворога з української сторони. Це також ставало підгрунтям для виправдання злочинів війни, адже російські журналісти фіксували обстріли, які велися членами незаконних формувань й звинувачували у цьому ЗСУ,” – відзначила автор розділу про пропаганду Надія Нестеренко.

Ми з впевненістю можемо сказати й про вплив релігійного чинника на ситуацію у місті, адже РПЦ стала провідником шовіністичних імперських ідей, які згодом поширювала російська пропаганда. Це також стало передумовою для релігійних переслідувань цивільних мешканців під час окупації,” – зазначив Антон Удовенко.

Після презентації видання учасники презентації мали нагоду поспілкуватися з місцевими мешканцями та з’ясувати, яке їхнє бачення щодо проблеми примирення у громаді.

Я вважаю, що будь-які конфлікти потрібно обговорювати і досягати якихось комфортних для обох сторін компромісів. Практика показує, що це цілком реально,” – зазначає психолог Олена, яка працює над медіацією конфліктів, – “Першим кроком для порозуміння буде готовність обох сторін визнати, що у них є базові речі, які їх об’єднують: бажання жити у мирній державі, де поважають права громадянина“. 

Багато хто з гостей презентації відзначив і важливість економічних свобод, адже саме вони слугують базисом для багатьох маніпуляцій у медіа. “Багато шахтарів переїхали з окупованої території до Покровська. Вони побачили, що в Україні є можливість заробити, побачили, що тут є можливості. Це змінило їхню думку про нашу державу“, – відзначив місцевий активіст Борис.

На думку Наталії Каплун, співатора розділу про примирення, важливо фокусуватися саме на правах людини та діалозі як основі для мирного співіснування людей з різною точкою зору. “Ми не мусимо замовчувати наші проблеми, потрібно намагатися будувати мости один з одним, адже того, що нас об’єднує набагато більше, ніж того, що роз’єднує. Гідність та повага до прав людини, до наших свобод – це може ключем до примирення та пошуку компромісів“. 

Видання «Місто, з якого почалася війна» спільно підготували Східноукраїнський центр громадських ініціатив, БФ «Восток SOS», Правозахисний центр громадських досліджень, ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Громадський комітет захисту конституційних прав і свобод громадян», які є членами Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі», за підтримки Kurve Wustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action у рамках програми «Громадянська служба миру», яка фінансується Федеральним урядом Німеччини.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Південь та схід України все ще на шляху до повноцінної стійкості

В Україні запрацював осередок CIDOC в складі національного комітету Міжнародної ради музеїв

У Загвіздянській громаді відкрито молодіжний простір

Міністерство освіти і науки презентувало платформу молодіжних та шкільних медіа Youth MediaLab

"З чого починати планування проєкту?" - друга лекція курсу про грантменеджмент

Злочини на ґрунті ненависті: покарати не можна пробачити