У Новомиргороді відбулась презентація мандрівної виставки «На Зламі»

22 лютого в Новомиргороді, в приміщенні колишньої Новомиргородської РДА відбулося відкриття мандрівної виставки «На Зламі» про зміни в житті цивільного населення в ході війни на Донбасі. У відкритті ...

Додано:
n.nesterenko

signal-2022-02-22-164625_001
У Новомиргороді відбулась презентація мандрівної виставки «На Зламі»

22 лютого в Новомиргороді, в приміщенні колишньої Новомиргородської РДА відбулося відкриття мандрівної виставки «На Зламі» про зміни в житті цивільного населення в ході війни на Донбасі. У відкритті взяли участь представники місцевого самоврядування, сфери культури, журналісти та зацікавлені мешканці міста. Новомиргород став 27 містом, яке відвідала виставка.

Наріжним каменем обговорення на відкритті стала тема єдності України – її територій та громадян.

IMG_5632

«Ми з вами повинні прагнути до того, щоб все наше суспільство, і Схід і Захід, рухалося в одному напрямку. Тоді люди будуть бачити мету і до неї йти… Ми повинні бути одним великим об’єднаним суспільством!», — наголосив переселенець з Криму, а нині священник ПЦУ в Новомиргороді Степан Катькало.

Про «Східноукраїнського центру громадських ініціатив» Надія Нестеренко зазначила, що за сім років війни багато людей постраждали й залежно від розвитку нинішнього воєнного загострення їх може стати більше.

«Тож ми маємо бути готовими бути підтримкою одне для одного, щоб попри все залишатися єдиними, розуміти один одного», –  додала вона.

Представники місцевої влади подякували організаторам за те, що у мандрівці країною виставка завітала й у їхнє місто.

Наприкінці презентації аналітикиня «Східноукраїнського центру громадських ініціатив» Надія Нестеренко та документаторка БФ «Восток SOS» Марія Білякова разом з присутніми обговорили як на них вплинула війна на Донбасі та допомогу майбутнім переселенцям.

Виставка «На Зламі» поєднує особисті історії свідків та постраждалих з інфографікою, статистичними доказами, які показують наскільки глибокі зміни відбулись в структурі суспільства після початку збройного конфлікту на Сході України. Виставка є спільним проектом організацій, які входять до Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі»: ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив», БФ «Восток-SOS», ГО «Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець», ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Громадський центр правозахисних досліджень» та ГО «Громадський комітет захисту конституційних прав та свобод громадян».

«На Зламі» пропонує всім небайдужим разом поміркувати над викликами, що поставив перед українським суспільством збройний конфлікт на Сході України. В основі виставки — історії цивільних людей, які стали активними учасниками воєнних подій і пережили поневіряння чи утиски в умовах правового свавілля.

Презентація та створення виставки «На Зламі» стали можливими у рамках проекту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) спільно з партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.

Фото: novomyrgorod.com

Фото: novomyrgorod.com


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У містах Татарбунари та Рені Одеської області скоординували безпекову та гуманітарну роботу

Волонтери передали сучасні моноблоки міському кол-центру у Миколаєві

У Львові створили мурал, присвячений продовольчій безпеці в умовах війни

Народні байрактари, всемогутні волонтери та мільйонні збори: дослідження благодійності у період війни від Zagoriy Foundation

Менторство під час війни: узгодженість мети та шляху

Відбулися семінари «Платформа життєстійкості бізнесу» – вектор розвитку для жіночого підприємництва в умовах війни