У Новоайдарській громаді активісти відкрили рекреаційно-оздоровчу стежку

Мешканці Новоайдару на Луганщині тепер зможуть прогулюватися сучасною стежкою з QR-кодом та інфографікою. А молодші школярі вже після канікул завдяки цій ініціативі будуть ходити на інтерактивні ...

252559370_643156583521592_5437023409922914721_n
У Новоайдарській громаді активісти відкрили рекреаційно-оздоровчу стежку

Мешканці Новоайдару на Луганщині тепер зможуть прогулюватися сучасною стежкою з QR-кодом та інфографікою. А молодші школярі вже після канікул завдяки цій ініціативі будуть ходити на інтерактивні екскурсії та дізнаватимуться про тварин, птахів та рослини рідного краю.

Над створенням стежки працювали місцеві вчителі, деякі школярі і навіть декілька батьків, зазначає ІА «Вчасно».

Стежку обладнали у «Сосновому парку», неподалік від школи. У рекреаційній зоні встановлено чотири лавки для відпочинку, урни для сміття, а також сім інформаційних стендів.

За словами Ірини Козловської, керівниці проєкту, родзинка проєкту — це інформаційний матеріал: «Ми зібрали дані про тварин, птахів, рослини нашого краю. У тому числі про занесених до “Червоної книги“. Вийшло доволі пізнавально».

Стежка 1

Щоб ініціатива жила й розвивалася — підтримка має значення

У 2021 році Ірина Козловська та Вікторія Кошман з ГО «Зелені долоні» в межах Менторської програми 2.0 отримала підтримку від досвідченої організації-ментора МФО Environment People Law (EPL)/Екологія – Право – Людина (ЕПЛ) та менторки Олени Кравченко

За словами Ірини Козловської, пані Олена корегувала їхню роботу в період співпраці та надавала практичні поради щодо проведення заходів: «Також ми отримали від неї методичну допомогу для проведення та наповнення наших заходів щодо підвищення екологічної просвіти. Таких заходів ми плануємо чимало, адже саме з темою екологічної просвіти вирішили працювати та адвокатувати рішення в нашій громаді. Тому зараз ми плануємо заходи на тривалий час і зводимо їх в одну таблицю, акумулюємо знання та розподіляємо ресурси». 

Водночас Олена Кравченко добре відгукується про ініціативність організації: «Мої підопічні дуже позитивні та відкриті, готові працювати над собою, сприймають всю інформацію. Я радію, що в смт. Новоайдар (Луганщина) будуть впроваджені екологічні ініціативи й наш досвід став їм у пригоді».

У співпраці команди ментор-менті вдалося провести опитування та проаналізувати ставлення мешканців громади до екологічних проблем, а також вийти на діалог з владою з питань екологічної безпеки та домовились про співпрацю.

Відкриття рекреаційно-оздоровчої стежки стало логічним продовженням діяльності ГО «Зелені долоні», яка отримала підтримку міжнародних партнерів. Рекреаційно-оздоровчу стежку «Зелений світ Новоайдарщини» активісти створили у межах проєкту «Від екології природи до екології душі». Проєкт реалізовано в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Громада активно долучається

«Наша команда — це молоді вчителі та вихователі, ми залучали до роботи школярів, нам допомагали батьки школярів, — розповідає керівниця проєкту. — Ми робили ескізи стендів — три ростових фігури та чотири інформаційних. Потім шукали, де можна їх заказати — з’ясувалося, що це не так просто. Ми готували інформацію для стендів та працювали над їхнім оформленням. Було багато складнощів, бо з деякими питаннями ми стикалися вперше, але це було цікаво. Це стало для всіх нас важливим досвідом».

Стежка 2

«Планується, що екскурсії будуть проводити для малюків старшокласники, які працювали над створенням експонатів», — повідомила Ірина Козловська.

Учень 11 класу Новоайдарської обласної санаторної школи Валерій Рижков розповів журналістам про те, чому він долучився до створення рекреаційно-оздоровчої стежки.

«Я беру участь у діяльності ГО “Зелені долоні“, — каже школяр. — Це цікаво, допомагає урізноманітнити шкільне життя та дає можливість дізнатися багато нового. І я і мої однокласники працювали над створенням стежки. Ми допомагали робити дизайн плакатів, банерів. Допомагали встановлювати стенди. А тепер я кожен вечір гуляю там із собакою. І мені дуже подобається, що тепер там є лавки, де можна посидіти та стенди, де дуже багато цікавої інформації. Вона подана не сухо, а дуже цікаво — з QR-кодами, інфографікою, оригінальними зображеннями. Дуже круто зроблено».

Стежка 3

Як розповіли в організації, над тим, якими будуть стенди, працювали також вчителі: QR-коди створювала вчителька інформатики, а оформлення робила вчителька образотворчого мистецтва.

«Ми отримали дуже багато добрих відгуків, — зазначає Ірина Козловська. — Нам дякували просто незнайомі люди, мешканці Новоайдару. Коли ми займалися встановленням стендів, до нас підходили люди, питали, що ми робимо, пропонували свою допомогу. Їхня вдячність — це найвища оцінка для нас».


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Настільна гра «Women IN: Leadership and Business»: жіноче лідерство та командна робота

Свіже тижневе в Просторовій Біржі Праці: вакансії в Києві, регіонах та віддалено

Експерти ГО "Інститут громадянського суспільства" провели менторські сесії щодо створення індустріальних парків та залучення інвестицій

Оголошено результати відбору молодіжних центрів у межах проєкту #МолодьТуТ

Освітяни Саратської громади на Одещині завершили комплексне навчання з домедичної підготовки

У Недобоївській громаді Чернівецької області відкрили громадську кухню за підтримки Програми USAID DOBRE