У Миколаєві відкрили новий центр психосоціальної підтримки: кому та яку допомогу надаватимуть і як нею скористатись?

В рамках реагування на гуманітарну кризу у Миколаївській області, благодійна організація «Українська освітня платформа»  спільно зі своїм Опорним центром у регіоні, ГО «Молодь України», за фінансової ...

Додано:
yevhendomashyn

481682807_646668014414157_4547474104709795703_n
У Миколаєві відкрили новий центр психосоціальної підтримки: кому та яку допомогу надаватимуть і як нею скористатись?

В рамках реагування на гуманітарну кризу у Миколаївській області, благодійна організація «Українська освітня платформа»  спільно зі своїм Опорним центром у регіоні, ГО «Молодь України», за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України (ГФУ) відкрила центр психосоціальної підтримки (ПСП) у Миколаєві. 

Поява цього центру зумовлена потребою у підтримці найбільш вразливих груп постраждалого населення регіону, і перш за все — родин з дітьми. 

«Відкриття цього центру дуже чекали миколаївці, а особливо жителі мікрорайону, де він зараз працюватиме. Я вдячний кожному, хто докладає зусилля для роботи в такому важливому напрямі допомоги. Наша область є однією із шести в Україні, де реалізація такого проєкту стала можливою», – зауважив голова ГО «Молодь України» Максим Коваленко.

481245079_646668207747471_1233910032068543370_n

На базі центру для мешканців Миколаєва та всієї області доступні низка можливостей для допомоги та підтримки. Зокрема, йдеться про такі послуги, як:

  • індивідуальні та групові консультації з фаховими досвідченими психологами, зокрема зі спеціалізованим дитячим психологом;
  • допомога професійних фахівців з соціальної роботи, які нададуть необхідну інформацію й консультацію, а також за потреби — послугу соціального супроводу;
  • послуга фахового логопеда, який допоможе дітям, що потребують пропрацювання вад мовлення.

Крім того, важливою функцією центру психосоціальної підтримки є власне створення безпечного простору для громади, який є базою для зустрічей, освітніх та мистецьких активностей, дитячого та дорослого дозвілля. Зокрема, в рамках проєкту на базі центру передбачена організація просвітницьких тренінгів з мінної безпеки, частина з яких відбувається в ігровій формі, для доступного сприйняття дітьми. 

Тренінги першочергового призначені для дітей, проте участь у них доступна для всіх вікових категорій. Мета цих навчань — убезпечити цивільних мешканців від мін та вибухонебезпечних залишків бойових дій. Перш за все — дітей, які через свою допитливість можуть стати жертвами смертельно небезпечних слідів війни. 

Також, на базі центру буде відбуватися реєстрація на отримання багатоцільової грошової допомоги, яку зможуть отримати родини з дітьми, що відповідають усім необхідним критеріям вразливості. 

481314660_646668107747481_588615588530135891_n

«Проєкт, в рамках якого постав центр психосоціальної підтримки, охоплює 6 прифронтових регіонів. Безпосередньо у Миколаївській області вже понад пів року працює мобільна бригада, яка надавала і надає абсолютно всі ті самі послуги, що доступні на базі центру. Його відкриття підсилить роботу колег, позаяк наявність належно облаштованого та безпечного простору критична важлива для послуг, які ми надаємо, особливо це стосується занять з логопедом», — розповів Артем Костюченко, директор напрямку національних партнерств Української освітньої платформи. 

Якщо Ви потребуєте допомоги, й бажаєте скористатись послугами, які надає центр психосоціальної підтримки у місті Миколаїв,  будь ласка, звертайтесь з 10 до 18 за контактним номером телефону: (097) 221-25-85. 

Або ж приходьте безпосередньо до центру за адресою — м. Миколаїв, Херсонське шосе, 48.

Проєкт надання захисту, соціально-психологічної підтримки, багатоцільової грошової допомоги (БЦГД) дітям та їхнім батькам реалізується Українською освітньою платформою спільно з мережею Опорних центрів за фінансової підтримки від Гуманітарного фонду для України (ГФУ).

 

Довідково

БО «Українська освітня платформа» заснована 2000 році у Львові (до 2021 рр. — БО «Львівська освітня фундація»), і від початку своєї діяльності зосереджена на напрямках захисту дітей й розвитку спроможностей локальних неурядових організацій.

З 2010 року підтримала понад 1 200 000 дітей із кризових сімей у кризі. Є членом Міжнародної організації з захисту прав дітей FICE Internationa та Української мережі за права дитини. З початку російсько-української війни заснувала волонтерський рух української молоді «Будуємо Україну Разом» та створила у 2014-у році в деокупованому Краматорську перший молодіжний громадський простір в Україні. Окрім цього дала старт соціальній майстерні «WoodLuck» і запустила рух добросусідства в Україні. 

За перший рік повномасштабної агресії Українська освітня платформа передала близько 3000 тонн базових гуманітарних товарів для понад 150 тисяч українців. Для 10 000 осіб було надано побутову техніку в рамках ініціативи “Тепло від УОП” у перший рік повномасштабної агресії. Також, 46 860 дітей отримали від організації канцелярські матеріали, одяг, гігієну, набори для відпочинку. З зони бойових дій за 2022-2023 роки було евакуйовано 13500 осіб, а понад  100 тисяч осіб скористалися місцями тимчасового розміщення, які команда Української освітньої платформи підготувала за перші 3 місяці повномасштабної війни.

У 6 прифронтових регіонах (Сумська, Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська області) працюють простори психосоціальної підтримки (послуги соціального працівника, логопеда, психолога, реєстрація на грошову допомогу), а також мобільні бригади для роботи у віддалених громадах. 

Командою організації впроваджено послугу “Життєстійкість” на базі 4 центрів у 3 областях (Львівщина, Чернігівщина, Дніпропетровщина), якою охоплено понад 17 тисяч осіб. Також, від 24.02.2022 і до кінця 2024 року, завдяки залученню різних міжнародних донорів Українська освітня платформа підтримала понад 200 місцевих соціальних та освітніх ініціатив у 18 областях України менторською допомогою та субгрантовим фінансуванням на загальну суму у 79,5 млн грн.

Зокрема, у 2024-у році Українська освітня платформа спільно з ГО “Молодь України”, своїм Опорним центром у регіоні, завдяки фінансовій підтримці Danida у партнерстві з DCA/NCA в Україні підтримали 65 місцевих ініціатив у Миколаївській області на суму в понад 25 млн грн. 

За результатами діяльності у 2023-у році Українська освітня платформа увійшла до ТОП-50 публічних транспарентних доброчинних організацій України за версією Асоціації Благодійників України а отримала нагороду у номінації «Платформа Добра» Національного конкурсу «Благодійна Україна».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Незадоволені потреби та точки напруги у ветеранській політиці Коломийської громади — висновки соціологічного опитування

Адвокація доступності: чому це важливо і що може зробити кожен

Майбутнє Гірської громади: як планувати відновлення навіть в умовах повної окупації

У Слобожанській громаді обговорили нововведення до Статуту громади

Калинівська громада продовжує розробляти свою Стратегію розвитку

Стартувала перша всеукраїнська щомісячна премія для вчителів