У Медіацентрі Україна відбулась дискусія на тему «Волонтерство: рух до перемоги»

Чи змінився волонтерських рух після повномасштабного вторгнення росії в Україну та як сприймає суспільство волонтерську діяльність  — ці та багато інших тем обговорювали учасники дискусії ...

Додано:
MediaCenter

Дискусія
У Медіацентрі Україна відбулась дискусія на тему «Волонтерство: рух до перемоги»

Чи змінився волонтерських рух після повномасштабного вторгнення росії в Україну та як сприймає суспільство волонтерську діяльність  — ці та багато інших тем обговорювали учасники дискусії «Волонтерство: рух до перемоги». Годинна дискусія відбулася у Медіацентрі Україна. У ній взяли участь:  радниця голови Львівської ОВА, голова робочої групи Медико-психосоціальної підтримки Галина Бордун, координаторка та керівниця проєкту «NEST» фонду Сергія Притули у Львові Меланія Подоляк, засновник громадської ініціативи «Львівський лицар» Андрій Салюк, виконавча директорка БФ «РАЗОМ для України» Евеліна Курілець та керівниця представництва Міжнародного фонду Відродження Оксана Дащаківська.

Дискусію можна переглянути тут.

Пропонуємо яскраві тези учасників:

Андрій Салюк, засновник громадської ініціативи «Львівський лицар» про визначення поняття “волонтер”:

«Якщо хтось комусь добровільно допомагає  —  він доброволець, або іншими словами волонтер. Як тільки він починає отримувати за це заробітну плату  —  він працівник. Хто каже, що це є погано? Тільки давайте не називаємо цих людей волонтерами. Це вигідно, тому що ті люди, які вже багато-багато років допомагають самовіддано, щиро, безкорисливо допомагають чи переселенцям чи на армію, ну в першу чергу, напевно на армію, вони завоювали свій авторитет і тепер всі інші, які хочуть за це заробляти заробітну плату кажуть ми теж волонтери, тому що імідж класний. Давайте нормально називати речі своїми іменами».

Оксана Дащаківська, керівниця представництва Міжнародного фонду Відродження про майбутнє волонтерства:

«Буде втома. Найближчих може не півроку, але в близькому часі ми будемо переживати втому. Мені здається, що в позитивному сенсі, це завжди можна перевернути в позитивне русло, це буде про визначення в кожного власних меж. А це означає, що кожен з нас буде шукати свою сторону нормальності і буде повертатися якоюсь мірою до професійного свого життя, а якоюсь мірою він буде залишати оцю частинку волонтерства. Для нас це буде структурованіший  волонтерський рух, це як тренд. Але це так само означає, що так, будуть шукати заміну, а значить волонтерством буде охоплено ще більше людей».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Грант на тепличне господарство до 7 млн грн. за 2 гектари: ЮрШтаб розповідає про основне

Аналіз російської пропаганди у Херсонській області у вересні 2022

Громадський Рух «Жіноча Сила України» 8 років надає допомогу сім’ям військовослужбовців 

Якої шкоди завдають воєнні злочини Росії українцям: результати опитування

АМУ вимагає від уряду розблокування перерахування коштів на відбудову територій напряму між громадами, – Кличко

Жителі Городнянської та Тупичівської громад Чернігівської області навчалися основам домедичної допомоги