У Мар’їнці cтворено Раду ВПО

Для визначення дій, необхідних для інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у приймаючі громади, потрібна підтримка місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у ...

Додано:
Kyrylo Samozdra

Соціальний_захист_внутрішньо_переміщеного_та_постраждалого_внаслідок
У Мар’їнці cтворено Раду ВПО

Для визначення дій, необхідних для інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у приймаючі громади, потрібна підтримка місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у створенні консультативних механізмів, щоб залучити ВПО до процесу прийняття рішень, зокрема щодо ключових питань захисту власних прав та свобод, задля досягнення соціальної згуртованості в українському суспільстві.

Захист прав ВПО безпосередньо пов’язаний з їх представництвом на рівні управління громадою.

Консультативно-дорадчий орган є дієвим інструментом, який виступає посередником між громадою та органами влади; робить голоси жителів громади помітними, а діяльність влади більш ефективною та цільовою.

26 листопада 2021 року у Мар’їнці створено Міську раду з питань ВПО, за розпорядженням керівника Мар’їнської міської військово-цивільної адміністрації Донецької області. До складу увійшли місцеві жителі та внутрішньо переміщені особи, серед яких є представники відділів цивільно-військової адміністрації, бюджетних установ та місцевих громадських організацій. Усі, хто бажає долучитися до діяльності Ради, можуть надавати експертні консультації, бути волонтерами.

Представники цієї громади лише в жовтні детально ознайомилися з поняттям консультативно-дорадчого органу, а також його функціями та перевагами, під час презентації проєкту «Підтримка місцевих адвокацій на основі профілювання ситуації ВПО в Донецькій області», який реалізує Благодійна організація «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» (БО «БФ «ССС») спільно з Представництвом Норвезької ради у справах біженців (NRC) в Україні.

Високий рівень зацікавленості громадськості та керівників відділів органів місцевої влади сприяли достатньо швидкому процесу створення Ради. Саме Ради ВПО забезпечують успішну реалізацію певних напрямів Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження середньострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2024 року. 

Рада ВПО у Мар’їнці стане платформою для реалізації громадянських та політичних прав ВПО, зокрема конституційного права на участь в управлінні державними справами на території Мар’їнської громади. Рада залучатиме всіх небайдужих до процесів прийняття рішень, наприклад, допомагатиме розв’язувати проблемні питання, пов’язані із захистом ВПО, сприятиме інтеграції ВПО на території громади. 

____________________________________________________________

Цю публікацію підготовлено за сприяння Норвезької ради у справах біженців (NRC) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії. За зміст публікації відповідає лише БО «БФ «ССС», і він жодною мірою не відображає погляди NRC та Міністерства закордонних справ Норвегії.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні

Молодіжні ради отримали компʼютерну техніку та оснащення для роботи

ProjectPro: підтримка Європейського Союзу для українського бізнесу

Практика Театру Пригноблених увійшла до альбому інклюзивних мистецьких практик в Україні