У Львові вивчали успішні практики протидії місцевій корупції

14 грудня 2017 р. львівські, херсонські й дніпровські журналісти, блогери та громадські діячі мали нагоду обмінятися досвідом і обговорити конкретні практики протидії «місцевій» корупції під час ...

Foto  Platform "Teren"
У Львові вивчали успішні практики протидії місцевій корупції

14 грудня 2017 р. львівські, херсонські й дніпровські журналісти, блогери та громадські діячі мали нагоду обмінятися досвідом і обговорити конкретні практики протидії «місцевій» корупції під час панельної дискусії «Регіональні журналісти та громадсько активні блогери проти місцевої корупції – досвід Херсона, Дніпра та Львова». У зустрічі також взяв участь народний депутат України, секретар Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції Дмитро Добродомов. Захід відбувався у межах Програми національних обмінів Програми національних обмінів за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США). Організатор зустрічі – ГО «Платформа незалежних медіарозслідувачів «Терен».

За словами Ігоря Полянського, відомого львівського медіаексперта й ініціатора зустрічі, проведений захід є «першою цеглинкою у реалізації різнопланової мережевої стратегії новоствореної громадської організації «Платформа незалежних медіарозслідувачів «Терен», спрямованої на розбудову міцного «фундаменту» громадського активізму, здатного протистояти корупційним проявам на місцевому рівні».

IMG_2948

Під час зустрічі обговорювалися успішні практики виявлення корупції на місцевому рівні. Особлива увага приділялася професійним аспектам підготовки журналістів-розслідувачів як на факультетах журналістики, так і з числа вже працюючих місцевих журналістів на сході, півдні та заході України.

На жаль, сьогодні саме на місцевому рівні відбувається саботаж реформ, оскільки корумпована система, маючи потужні фінансові ресурси, «здеформовану» суддівську систему та «армію» продажних чиновників, представників правоохоронних структур і місцевого самоврядування, веде себе відверто агресивно стосовно окремих місцевих політиків, громадських діячів, журналістів, блогерів, котрі намагаються відстоювати законні інтереси місцевих громад та борються за прозорість діяльності місцевої влади.

Як зауважив відомий у Херсоні борець із місцевою корупцією, депутат Херсонської міської ради Віталій Богданов, потрібно знати, як боротися із чиновниками-корупціонерами міського та обласного рівнів. Місцевим журналістам не вистачає розуміння того, чим займаються депутати чи місцеві чиновники, бракує вміння розгледіти в проектах рішень місцевих виконкомів ознаки корупційних діянь (наприклад, як у Херсоні лобіюють списання кредитів для комунальних підприємств, що не звикли до публічної звітності). Можна навести багато вже класичних прикладів скандальних корупційних ситуацій, спричинених рішеннями депутатів Херсонської міської ради чи відкритих кримінальних справ з приводу зафіксованих правоохоронними органами хабарів відповідальних херсонських міських чиновників різного калібру.

foto platform teren

На думку Віталія Богданова, протидія корупційним діянням місцевих чиновників буде ефективною лише за умови тісної співпраці незалежних місцевих депутатів із журналістами та блогерами, щоб робити максимально публічною «чиновницьку тишу корупційних діянь». І такі успішні практики протидії місцевій корупції у Херсоні вже є. 

Цікавим і змістовним був виступ народного депутата України, секретаря Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції Дмитра Добродомова, який по праву вважається одним із корифеїв журналістського розслідування в Україні. Зокрема, Дмитро Добродомов зазначив, що завдяки резонансним системним журналістським розслідуванням кардинально змінюється українське законодавче поле щодо запобігання корупції в Україні. Один із яскравих прикладів – законодавче впровадження обов’язкового електронного декларування доходів чиновників та депутатів. На думку народного депутата, найбільшою проблемою, з якою сьогодні стикаються незалежні журналісти-розслідувачі, є розміщення журналістських матеріалів з корупційної проблематики в ефірі загальнонаціональних телеканалів.

foto platform teren

– Давайте говорити відверто про те, що на центральному телебаченні такі розслідувальні програми можна полічити на пальцях. Не краща ситуація і в газетних виданнях, – зауважує Дмитро Добродомов. – Корупція на місцях така ж, як і на верхах, треба лише кілька нулів забрати. Але природа місцевої корупції така сама – це непублічність і непрозорість роботи чиновників.

Важливо відзначити, що зустріч у Львові фахових журналістів-розслідувачів відбувалася конструктивно: окрім знайомства та обговорення важливих питань професійної комунікації, вдалося також напрацювати спільну стратегію мережевої діяльності «Платформи незалежних медіарозслідувачів «Терен» і запланувати наступну зустріч партнерів у місті Павлограді.

ГО «Платформа незалежних медіарозслідувачів “Терен”


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У Запоріжжі патрульні успішно опановують жестову мову глухих

Паліативна та хоспісна допомога в Україні. Майбутнє

Рецепти лікування ефективності місцевого самоврядування у Миколаєві

На Львівщині активісти громад шукали напрямки співпраці

Як відродити Донбас та повернути людей? Системний проект презентували в Києві

Посол Австралії в Україні відвідала жіночий клуб у віддаленому гірському районі