У Львові встановили бронзовий макет Ратуші, доступного для огляду на дотик

В екстер’єрі поряд з оригіналом було урочисто відкрито макет Львівської Ратуші доступний для незрячих людей, аби вони змогли руками відчути красу архітектурної пам’ятки. Люди з вадами зору зможуть ...

Додано:
city-institute

IMG_5552
У Львові встановили бронзовий макет Ратуші, доступного для огляду на дотик

В екстер’єрі поряд з оригіналом було урочисто відкрито макет Львівської Ратуші доступний для незрячих людей, аби вони змогли руками відчути красу архітектурної пам’ятки.

Люди з вадами зору зможуть «побачити» Львівську Ратушу на дотик.

У межах проекту «Львів на долонях» у місті створили доступний для незрячих людей бронзовий макет споруди, аби вони змогли руками відчути красу архітектурної пам’ятки. Міні-ратуша стоїть на пл. Ринок, 1, перед входом у міську раду.

Актуальність проекту зумовлена необхідністю подолати дискомфорт у доступі незрячих та слабозорих мешканців і гостей міста до пам’яток монументальної архітектури Львова за прикладом європейських країн. Не зайвим буде наголосити, що чисельність інвалідів по зору лише у Львові сягає 1300 осіб (в області – близько 3000 осіб, в Україні – до 80000 осіб).

Бюджет проекту – 92 000 грн, період реалізації проекту – травень – листопад 2016 р. Над створенням макету ратуші працювали львівські скульптори та міська ливарна майстерня.

Проект реалізовувався Львівським обласним осередком ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» у партнерстві зі скульпторами Львівської національної академії мистецтв за співфінансуванння Інституту міста (в рамках проекту «Громади в дії»)   та управлінням культури Львівської міської ради в рамках конкурсу «Зробимо Львів кращим»

Як розповіла Оксана Потимко, автор проекту «Львів на долонях», Львівська Ратуша стане першим архітектурним об’єктом міста, доступним для осіб з інвалідністю: мешканці та гості Львова, які мають глибокі вади зору або вади опорно-рухового апарату, зможуть «побачити» Ратушу на дотик.

«Дуже багато деталей, які відомі зрячим людям, стають для незрячих абсолютним відкриттям. Скажімо, усі незрячі знають, що Ратуша, скажімо, має вежу. Вони навіть можуть прочитати в інтернеті, що її висота становить 65 м, що до неї ведуть 400 сходинок. Однак ніхто з них не бачив, як ця вежа виглядає. Тому це дуже важливий пізнавальний проект, який спонукає читати, пізнавати, довідуватись історію рідного міста. Дуже сподіваюсь, що цей об’єкт стане далеко не останнім, і що незабаром можна буде відчути на дотик і такі цікаві історичні споруди як Собор Св. Юра, Львівська Опера, Домініканський Собор, Катедра, Арсенал тощо. Аналогічна практика створення макетів існує в країнах Європи уже декілька років», – зауважила вона.

Проектом передбачено бронзову модель, інформаційну таблицю з написом шрифтом Брайля та тумбу-підставку з каменю. Висота Ратуші – 50 см, загальна висота встановленої перед входом до міської ради споруди – 130 см.

«Скульптуру створено у масштабі 1:130, аби, торкаючись, незрячі могли максимально відтворити в уяві, як виглядає чи не найважливіший будинок у місті, – відзначив автор макету, скульптор Василь Одрехівський.

Львів, сповідуючи європейську практику, долучається до когорти міст, адаптованих для людей з особливими потребами, «показуючи» свою архітектуру незрячим, а також залучає туристів та мешканців міста до культурного життя. Цей макет передає всі елементи архітектурного оздоблення Ратуші – навіть левів. Технічно було близько 5 етапів виготовлення макету: спочатку ми розробили його в картоні, в гіпсі, в пластиліні, пізніше відливали форму в силіконі та гіпсі, опісля – ливарним процесом відливали в бронзі. На кожному етапі ми радилися з незрячими, щоб цей макет був якнайкраще адаптований та пристосований для тактильних відчуттів».

«Ми сьогодні маємо унікальну можливість. Багато мешканців та гостей міста, коли хочуть краще пізнати Львів, підіймаються на Ратушу, і з неї бачать наше красиве місто. Але не всі можуть піднятися. Не всі можуть її побачити. І мені дуже приємно вітати таку прекрасну ініціативу багатьох львів’ян, яка дає можливість незрячим відчути Ратушу своїми пальчиками», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи