У Львові створюють актуальні IT-рішення для соціальних проблем: Hack for Lviv.

26-27-го листопада у Львові команда проекту «Громади в дії» спільно з Startup Depot проводили хакатон Hack for Lviv, який організували для розробки ІТ-рішень, спрямованих на вирішення актуальних ...

15233773_10208039571412459_317944705_o
У Львові створюють актуальні IT-рішення для соціальних проблем: Hack for Lviv.
26-27-го листопада у Львові команда проекту «Громади в дії» спільно з Startup Depot проводили хакатон Hack for Lviv, який організували для розробки ІТ-рішень, спрямованих на вирішення актуальних соціальних проблем нашого міста.

Формат такої роботи створював продуктивну атмосферу задля напрацювання конкретних  веб-проектів, які можуть стати  якісними рішеннями актуальних  проблем міста.

В рамках першого етапу було відібрано 6 ідей, розробники яких працювали впродовж  двох дв приміщенні бізнес-інкубатору Львівського центру інновацій спільно з передовими експертами галузі.

Олена Гунько, аналітик Інституту міста, ментор хакатону: « Хакатон став хорошою платформою для створення конкретних IT – рішень в сфері соціальної проблематики міста. Важливим рішенням було проведення попереднього відбору потенційних учасників, –  адже на хакатоні працювали вже реально сформовані команди з чітко сформульованими ідеями. Це – запорука якісних результатів. Команди були одного рівня і це створювало атмосферу повноцінної конкуренції. Приємно, що участь в хакатоні взяли і представники з інших міст, ідеї яких мали б змінювати саме Львів. Наше місто стає площадкою для втілення прогресивних рішень і  ми повинні це підтримувати та розвивати»

Менторами хакатону були:

  • Михайло Крамаренко – директор зі cтратегії компанії V.I.Tech та співорганізатор школи LITS BDA School
  • Віктор Гайдін – VP of Sales and Marketing в компанії Intellias
  • Олена Гунько – менеджер з питань регіонального розвитку, соціолог Інституту міста
  • Пауліна Собєжук – кординатор проекту впровадження відкритих даних у фундації «TechSoup»
  • Тарас Середоха – розробник ПЗ в SoftServe
  • Іван Коржов – в.о. директора IT Управління Львівської міської ради
  • Віктор Сарапін – СЕО компанії V.I.Tech.

Результатами дводенної роботи з менторами стала презентація та оцінка  проектів, які мають потенціал вплинути на вирішення конкретних соціальних проблем нашого міста.

Ментори хакатону мали можливість оцінювати представлені ідеї за такими критеріями: вплив та потенціал розширення аудиторії, інноваційність пропозиції, технічне досягнення та сформованість якісної команди.

Відповідно, до вищезазначених критеріїв, найбільшу кількість балів отримав проект «Підвезу», який має за меті створити якісну Commute community in Lviv, друге місце займає команда проекту  Z-A (Zелена Агенція), які будуть створювати інформаційний портал та сервіс з регулярного вивезення накопичених матеріалів.

Василь Матяшовський, ідеолог проекту «Підвезу!»: « Ми розпочали роботу над проектом «Підвезу!» більше року тому. Ми не вигадали щось нове, просто бачимо, що у Львові та й інших містах, є труднощі з добиранням на роботу в години пік. Одночасно з тим, ми побачили що більшість львів’ян хочуть допомагати іншим. Подібні ініціативи у кожному місті є спонтанними, і через відсутність системного підходу –  згасають, саме тому вирішили трохи допомогти.

Проект «Підвезу!» повністю соціальний, – ми приділяємо свій вільний час поза роботою, щоб його розвивати. Нам вдалось знайти час на хакатон і добре, бо ми перемогли. Це була інтенсивна дводена робота, обговорення деталей у сотий раз,  – але саме таким чином шліфується діамант. Ми віримо, що Львів стане успішним прикладом, який уже починають наслідувати інші міста. Зокрема «Підвезу!» уже має учасників з Одеси, Києва, Франківська, Чернівців».

Отже, обидві команди отримують в якості мікрогрантування від Інституту міста в рамках проекту «Громади в дії» 3000 євро  за перше місце  та 2000 євро за друге місце.

За 3-тє місце  та 1000 євро на втілення своєї ідеї змагалися чотири команди. 5 грудня були оголошені  результати голосування:  команда Medics-електронна платформа медичних послуг отримали 200 голосів  та здобули перемогу

Нагородження третьої команди-переможця Хакатон “Hack for Lviv” Medics – Електронна платформа медичних послуг відбувалося 6.12 в Інституті міста

€1000 – для реалізації задуманного!

Галина Василевська, юрист проекту: “Наша команда цільово аналізувала потреби жителів міста Львова у сфері надання медичних послуг, і ми зрозуміли, що це питання є актуальним та важливим. Зараз ми маємо конкретне рішення для можливих змін. Наша команда розуміє, що у Львові прогресивний рівень комунікації між громадою та владою, є компетентні команди по впровадженню інновації, саме тому ми готові спільно та завзято працювати задля змін “.

Зазначимо, що команда першочергово впроваджували регіональне рішення MEDICS у Хмельницькому.

“Ми надаємо пацієнту можливість обрати лікаря або поліклініку із сформованого об’єктивного рейтингу, інструмент комунікації з лікарем, можливість дистанційного запису на прийом та формуємо електронну медичну картку пацієнта, дозволяючи йому відслідковувати медичні дані та оптимізуючи документообіг медичного закладу” – зауважив Максим Шмалій, директор з розвитку та маректингу проекту MEDICS.

Іван Коржов, в.о. директора IT Управління Львівської міської ради, ментор хакатону Hack for Lviv: «Проведення таких заходів, як Hack for Lviv є важливим аспектом розвитку міських стартапів та сервісів. Ініціативи, а інколи і готові комерційні продукти, які ми обговорювали на хакатоні мають великий потенціал та можливості до розвитку та масштабування на всю країну. Кожен з проектів по своєму унікальний та важливий для міста, і в незалежності від кількості балів від журі, ми однозначно підтримуємо подальшу співпрацю з усіма учасниками заходу»

Деталі тут.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася нова система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи