У Львові презентували документ про громадські слухання у процедурі ОВД

Громадські слухання є невід’ємною частиною процедури оцінки впливу на довкілля, яка дозволяє виявити і врахувати думку громадськості щодо планованої діяльності, що може мати значний вплив на ...

Додано:
Nataliya Kuts

61aa72ac-a2f1-11e9-a0c3-5254a2021b2b
У Львові презентували документ про громадські слухання у процедурі ОВД

Громадські слухання є невід’ємною частиною процедури оцінки впливу на довкілля, яка дозволяє виявити і врахувати думку громадськості щодо планованої діяльності, що може мати значний вплив на довкілля. Хоча процедура проведення таких слухань детально описана у чинному законодавстві, на практиці все ж трапляються проблемні моменти, які заважають ефективній участі громадськості у процедурі ОВД. До прикладу, громадськість намагається заблокувати проведення слухань, або ж представник уповноваженого органу допускає порушення встановленої процедури проведення слухань.

У рамках проекту « Активізація європейських екологічних процедур ОВД та СЕО в Україні» ЕПЛ розробила аналітичний документ, який містить результати аналізу проблем, які виникають на практиці під час проведення слухань, та рекомендації щодо їхнього вирішення.

Закликаємо громадськість, органи влади та представників суб’єктів господарювання ознайомитися із аналітичним документом для забезпечення проведення громадських слухань таким чином, що максимально сприяє досягненню мети оцінки впливу на довкілля, а саме – запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки та охорони довкілля.

Із аналітичним документом можна ознайомитися за посиланням: тут.

 Додаткова інформація:

Цей аналітичний документ був підготовлений МБО «Екологія-Право-Людина» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю МБО «Екологія-Право-Людина» і необов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

При контрольних пунктах на півдні Херсонщини врешті мають з'явитися ЦНАПи

Правозахисники відстояли право українця проголосувати без «прописки»

Три е-перемоги реформи адміністративних послуг для громадян

Презентовано збірник «Навчаємо через практику: досвід використання судових трансляцій у викладанні права»

Усвідомлений вибір: завдання для громадянського суспільства

Чому в ОТГ Харківщини не працюють електронні петиції?