У Луцьку вперше відбувся Марш жінок

У день 8 березня в Луцьку жінки вперше вийшли на марш і сказали своє STOP гендернозумовленому насильству. "Права жінок - права людини", "8 березня – не свято весни і краси, а Міжнародний день прав ...

march of women_lutsk_2021
У Луцьку вперше відбувся Марш жінок

У день 8 березня в Луцьку жінки вперше вийшли на марш і сказали своє STOP гендернозумовленому насильству. 

“Права жінок – права людини”, “8 березня – не свято весни і краси, а Міжнародний день прав жінок”, “Ми не проти квітів – ми за рівні права!”, “Зупини насильство – дзвони на 102″, “Спідниця – не запрошення”, “Руки не для того, щоб бити” – із такими гаслами учасниці акції вийшли на вулиці міста, привертаючи увагу лучан до справжнього значення дня 8 березня і до різних форм насильства, якого й досі зазнають жінки в побуті і сферах діяльності. Поряд із ними йшли їхні чоловіки та партнери. Загалом до Маршу долучилося близько 100 осіб.

8 march_women_lutsk_2021 

Стартовою точкою стала будівля Луцького міськрайонного суду, адже тут ухвалюють вироки. На жаль, в Україні до суду потрапляє вкрай мало справ про насильство над жінками і ще менше випадків, коли кривдники отримують справедливе покарання. “Вимагаємо справедливих вироків для кривдників” – такий плакат учасниці Маршу залишили на дверях суду.

Наступною зупинкою став пам’ятник нескоримій волинянці Лесі Українці, котра першою в українській літературі дала потужний голос жінці, показала її незалежність, її волю і що саме вона приймає рішення за своє життя. 

А завершився Марш біля Луцького СІЗО – місця, де кривдники очікують на рішення суду.

8 march_women_lutsk_2021(3) 

8 march_women_lutsk_2021(2)

Організаторки Маршу у Луцьку – Богдана Стельмах (ГО «Волинський прес-клуб»), Оксана Ярош (ГО «Гендерний центр»), Ірина Колковська (ГО «Розвиток Волині»), Наталія Бартошук (представниця у Волинській області Управління дотримання прав людини Нацполіції України). Підтримала та сприяла акції очільниця відділу сім’ї та молоді департаменту сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради Заріна Дацик.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Детінізація тютюнового ринку та результати євроінтеграційної акцизної політики в Україні

Акліматизуватись до змін в часи кризи

Курс з цифрової освіти для українських школярів продовжує роботу у 2024 році

Запровадження громадського бюджету в умовах воєнного стану: роз’яснення експертів U-LEAD

«Майдан навчив нас вірити у перемогу»: обговорення документального фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж»

День пам’яті майданівця та Героя України Тараса Матвіїва провели у Музеї Майдану