У Лановецькій громаді на Тернопільщині налагодили вивіз ТПВ

Лановецька громада практично вирішила давню проблему зі збором та вивозом твердих побутових відходів. Уся система працює, наче годинник, – чітко, продумано та злагоджено. У цьому громаді допомогла ...

_R6_3281small
У Лановецькій громаді на Тернопільщині налагодили вивіз ТПВ

Лановецька громада практично вирішила давню проблему зі збором та вивозом твердих побутових відходів. Уся система працює, наче годинник, – чітко, продумано та злагоджено. У цьому громаді допомогла Програма USAID DOBRE.

Аби досягнути найкращого результату, потрібно мати чіткий план дій, розповідає перший заступник міського голови Лановецької громади Руслан Задерей. – Тому ми затвердили План удосконалення послуги з поводження з твердими побутовими відходами, для якого дослідили поточну ситуацію, визначили основні проблеми, розробили їх SWOT-аналіз та сформували операційні цілі й завдання. На той час на балансі нашого комунального підприємства було всього три спеціалізовані автомобілі та лише частина з необхідної кількості контейнерів. Два сучасних сміттєвози громада згодом закупила за власні кошти. А за додатковим обладнанням звернулася до Програми USAID DOBRE.

_R6_3311small

«Комунальне підприємство по благоустрою» було створене в Ланівцях ще в 2003 році. Воно розташовувалося в напівпідвальному приміщенні із цвіллю на стінах та без жодних умов для роботи зі споживачами.

Раніше в нас не було налагодженої системи збору та вивозу ТПВ, тариф для населення не покривав наших витрат, а населення не особливо замислювалося про екологію. Це призводило до появи стихійних сміттєзвалищ, розповідає начальник «Комунального підприємства по благоустрою» Лановецької міської ради Микола Розевик. У травні 2019 року за допомогою Програми USAID DOBRE в громаді було проведене опитування, в якому 70% мешканців висловилися за покращення системи поводження із ТПВ. Тоді ми приступили до кардинальних змін – від переїзду в нове комфортне приміщення до створення повноцінної системи збору та вивозу відходів.

_R6_3347small

Понад 1700 контейнерів різного об’єму для збору відходів допомогла купити Програма USAID DOBRE. Загальний внесок Програми у цей проєкт склав понад 60 тисяч доларів. Тоді ж громада створила перші майданчики для роздільного збору ТПВ та розпочала роз’яснювальну роботу серед мешканців про збереження довкілля. У школах навчають дітей екологічній етиці. Окремо взялися за перегляд тарифу, щоби підприємство більше не працювало у збиток. Нові типові договори розробили з урахуванням роздільного збору відходів.

Лановецька громада в межах  Програми USAID DOBRE змогла ефективно організувати вивіз твердих побутових відходів. Ця ініціатива охопила не лише адміністративний центр – місто Ланівці, де система вивезення вже функціонувала, але й інші населені пункти громади, де цей процес лише починався, – розповідає фахівець із управління проєктами та програмами в сфері розвитку громад Програми USAID DOBRE Олег Процик.  Серед ключових факторів успіху відзначу передачу контейнерів у користування домогосподарствам для складування твердих побутових відходів, яка супроводжувалася укладанням договорів на подальший вивіз. Цей підхід показав свою ефективність не лише в Лановецькій, а й в інших громадах Тернопільської області.

_R6_3355small

Лановецька громада не збирається зупинятися на досягнутому. У квітні цього року мешканці зазначили, що хочуть і надалі покращувати послугу збору та вивозу ТПВ. Зараз ланівчани активно розробляють програму, спрямовану на вдосконалення системи збирання та вивезення твердих побутових відходів. У громаді хочуть максимально охопити цією послугою всі свої населені пункти, а також розробити нові інноваційні стратегії для забезпечення її ефективності. У планах – розроблення схеми санітарного очищення населених пунктів, які входять до складу громади, облаштування полігону ТПВ та встановлення системи відеонагляду й освітлення на ньому, збільшення кількості спецтехніки та індивідуальних контейнерів.

Маючи за плечима 11 реалізованих проєктів із Програмою USAID DOBRE, Лановецька громада розраховує на подальшу плідну співпрацю й допомогу. Адже з кожної успішної громади поволі будується велика сильна Україна.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Як побудувати ефективний діалог та стати інклюзивними радниками?

Влітку стартує п’ятий набір на курс “Навігатор Майбутнього”

Працевлаштування людей з інвалідністю в Україні: можливості, реалії та досвід

Про гендерну рівність, важливість комунікації та її вплив розповіли під час форуму «Світ без обмежень»

Новий документальний відеоролик, присвячений жіночому лідерству в інклюзивному громадському активізму

На форумі «Світ без обмежень» обговорили надання соціальних і реабілітаційних послуг