У Києві відкрилася Виставка “Братство. Богоявлення. Собор”

25 травня в Національній академії мистецтв України відбулося урочисте відкриття виставки, присвяченої Богоявленському собору Києво-Братського монастиря.Виставка, яку відкрили незадовго до Дня Києва, ...

_u2a0209
У Києві відкрилася Виставка “Братство. Богоявлення. Собор”

25 травня в Національній академії мистецтв України відбулося урочисте відкриття виставки, присвяченої Богоявленському собору Києво-Братського монастиря.

Виставка, яку відкрили незадовго до Дня Києва, порушує питання тяглості цінностей та сенсів, які роблять Київ вічним і прекрасним містом, а українство – києвоцентричним.

Виставка розповідає й про інші святині Києва, які більшовики нещадно руйнували у 20–30-х роках минулого століття, виправдовуючи свої дії браком цегли, про що свідчать представлені документи. 

“На виставці ми показуємо велич археологічної та історичної спадщини Києва на прикладі Богоявленського собору, який є знаковим для нас, адже свого часу його було побудовано коштом Івана Мазепи. Тому історія собору – це ще й історія багатьох видатних особистостей, які досліджували пам’ятку та захищали її. Через усю експозицію ми проводимо паралелі між злочинами більшовиків, які зруйнували собор у 1936 році, та злочинами рашистів сьогодні”, – розповіла Тетяна Осінчук, керівник Центру консервації предметів археології. 

Окрім історії самого собору та осіб, пов’язаних із його будівництвом, а потім захистом та науковими дослідженнями, організатори показують повторюваність жахливих злочинів росіян проти духовної спадщини й культури України. Про це красномовно свідчать інсталяції Національного музею Революції Гідності та Національного музею історії України у Другій світовій війні.

В інсталяції “Уламки” Музей Майдану представив речі з храмів, зруйнованих 2022 року. Їх було зібрано під час експедицій Національного музею Революції Гідності у межах місії Штабу порятунку спадщини. В експозиції можна побачити врятовані рештки з Церкви Різдва Пресвятої Богородиці (c .В’язівка Житомирської області) та Свято-Георгіївського скиту Свято-Успенської Святогірської лаври (с. Долина Донецької області).

“Виставка, яка розповідає про Богоявленський собор та руйнування храмів під час війни, надзвичайно важлива сьогодні. Адже це не лише про фіксацію злочинів, а й про велику надію на дослідження та неминучу відбудову українських храмів. Частина з них пережила Першу та Другу світові війни, але їх було знищено в теперішній війні. І цей факт не може не вражати. В окремій інсталяції на виставці ми представили 18 експонатів зі збірки Музею Майдану. Усі ці речі зібрано протягом минулого року в експедиціях команди на звільнені території”, – зазначив Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності. 

_u2a0253_2

У межах експозиції представлено дві мінівиставки: “Ті, що вижили. Предмети культу” (26–28 травня) та “Мовою документів. Злочин проти Богоявленського собору” (триватиме протягом травня–червня).

Виставка триватиме до кінця червня в Національній академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20). 

Організатори: Центр консервації предметів археологіїДепартамент охорони культурної спадщини КМДА

 

Джерело: Національний музей Революції Гідності.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Миколаївська громада завершила розробку стратегії розвитку та плану заходівз її реалізації

Упорядкована нормативно-правова база та інструменти участі — невід’ємні у процесі інтеграції ВПО

В Україні стартувала загальнонаціональна кампанія для психологічної підтримки дітей в укриттях

Суспільний запит на відповідальність за воєнні злочини: засади міжнародного права

«Разом ми – Шелтер»: на Київщині відремонтували заклад «Зоряний», де живуть вимушені переселенці

Що Україна вже зробила для вступу в ЄС: сфера довкілля та зміна клімату