У Києві презентували Кодекс етики та гендерних принципів для української енергетики

© photonew.ukrinform.com, 20218 червня в інформаційній агенції «Укрінформ» відбувся круглий стіл «Презентація Кодексу етики та гендерних принципів в енергетичній галузі України».Кодекс етики та ...

Додано:
Kseniya Sladkevych

Загал
У Києві презентували Кодекс етики та гендерних принципів для української енергетики

Загал

© photonew.ukrinform.com, 2021

8 червня в інформаційній агенції «Укрінформ» відбувся круглий стіл «Презентація Кодексу етики та гендерних принципів в енергетичній галузі України».

Кодекс етики та гендерних принципів в енергетичній галузі України є зведенням правил поведінки, що окреслюють принципи, цінності та обов’язки, як працівників й профспілок, так і роботодавців, з метою створення найкращих умов для реалізації потенціалу жінок і чоловіків, задоволення їх потреб та можливостей, а також максимально успішної діяльності підприємств енергетичної галузі України. Документ регламентує такі питання, як рівні права, недискримінація, зарплата та пільги, робочий час, нульова толерантність до утисків і зловживань, трудові відносини, системи управління відповідно до найкращих міжнародних і національних практик.

До роботи круглого столу долучилися:

  • Анатолій Досич, представник Апарату Урядового Уповноваженого з гендерних питань
  • Ілона Єлєнєва, директорка МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI)
  • Юлія Галустян, експертка з гендерних питань, USAID Проєкт енергетичної безпеки
  • Павло Прудніков, заступник Голови «Атомпрофспілки»
  • Володимир Клименко, головний фахівець з правових питань апарату Центральної ради «Укрнафтогазпрофспілки»
  • Наталія Лук’янова, експертка з прав людини, МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI)
  • Ірина Орловська, експертка з захисту трудових прав, МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI).

Чоловіки та жінки в Україні досі стикаються з різного роду стереотипами, хтось у майбутньому стає «руйнівником/цею міфів», проте, можуть потерпати від таких суджень протягом життя. Не позбавлена впливу стереотипів і енергетична галузь України, де, як вважається, на керівних (чи основних) посадах мають працювати виключно чоловіки.

Енергетична галузь та її паливно-енергетичний комплекс (ПЕК) України є одними з найбільш потужних і важливих для національної безпеки секторів економіки, де фактично існує гендерний дисбаланс, адже більша частка працівників — це чоловіки. Крім специфіки роботи ми можемо побачити помітний гендерний розрив у рівні заробітної плати, який очевидно перевищує середнє економічне значення.

Ірина

© photonew.ukrinform.com, 2021

«Енергетична галузь відзначається найбільшою кількістю залучення чоловіків, а жінки мають можливість професійного зростання лише на допоміжних посадах та в адміністративних службах, як то фінансовий відділ, бухгалтерія, кадри, управління персоналом, зв’язки з громадськістю, де їхнє залучення у 2,5 рази більше, ніж у технічній сфері», — пояснила експертка із захисту трудових прав Ірина Орловська.

Як показують світові дослідження, зокрема, Global Women’s Network for the Energy Transition, жінки можуть запропонувати нестандартні рішення в енергетичній галузі України, а нерівність в енергетиці лише уповільнює розвиток галузі.

Юлія

© photonew.ukrinform.com, 2021

 

«Просування гендерної рівності в енергетичній галузі є важливим для ефективності роботи підприємств», — відзначила Юлія Галустян, експертка з гендерних питань, яка представляла USAID Проєкт енергетичної безпеки.

 

Наталя

© photonew.ukrinform.com, 2021

 

«Під час розробки Кодексу етики та гендерної рівності ми врахували найкращий міжнародний та національний досвід і практики», — підкреслила Наталія Лук’янова, експертка з прав людини, МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI).

Презентований Кодекс етики та гендерних принципів в енергетичній галузі України розроблений національними експертами з гендерних питань у співпраці з колегами з провідних галузевих профспілок — «Укрнафтогазпрофспілка» та «Атомпрофспілка». Кодекс розроблено в рамках Проєкту «Ge4U: Гендер для профспілок в енергетиці», який реалізує МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» (LHSI) за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ).

Павло

© photonew.ukrinform.com, 2021

«Атомпрофспілка має вирішувати наступні стратегічні завдання на підприємствах атомної енергетики та промисловості України: забезпечення справедливої, рівної винагороди за рівну працю, запобігання статевій дискримінації, створення умов для професійного зростання жінок, всебічного розкриття їхніх лідерських та керівних здібностей, — наголосив заступник Голови Атомпрофспілки Павло Прудніков, — Запровадження цього Кодексу стане сигналом для суспільства про толерантність до гендерної рівності на підприємствах, установах, організаціях енергетичної галузі України».

Кодекс етики та гендерних принципів в енергетичній галузі України

Власне, наступними кроками Проєкту «Ge4U: Гендер для профспілок в енергетиці» передбачено розробку Посібника для профспілкових лідерів щодо механізмів впровадження Гендерного кодексу, надання технічної допомоги гендерним комітетам, розробка робочих планів, підтримка розробки документів для промоції гендерних питань та захист прав працівниць і проведення інформаційної кампанії щодо розширення можливостей жінок та захисту їхніх прав на здоров’я в енергетичному секторі.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Квіти пам’яті для учасників Медвинського повстання і жертв більшовицького терору

19 жовтня - Всеукраїнський день відповідальності людини. Долучайтеся до відзначення!

Відбувся тренінг "Молодіжне лідерство в громаді та створення власної команди"

«Тест-драйв професій для дівчат»: ЄС усуває гендерні стереотипи у профтехосвіті

Українська соціальна академія розпочинає проєкт з покращення якості соціальних послуг в громадах

У Волновасі, Маріуполі та Вугледарі жінки навчались розвитку підприємництва в умовах пандемії