У Кутській громаді виграли грант та створили мобільну медичну бригаду

Кутська територіальна громада Івано-Франківської області, завдяки виграному гранту, отримала сучасний автомобіль швидкої медичної допомоги. Спецавтомобіль для Кутської міської лікарні передало ...

2023-01-19_09-42-56-820
У Кутській громаді виграли грант та створили мобільну медичну бригаду

Кутська територіальна громада Івано-Франківської області, завдяки виграному гранту, отримала сучасний автомобіль швидкої медичної допомоги. Спецавтомобіль для Кутської міської лікарні передало грецьке представництво асоціації «Médecins du Monde – Greece». Грантову заявку Кутській громаді допомогли підготувати експерти Програми «U-LEAD з Європою». Про це повідомили у регіональному офісі U-LEAD в Івано-Франківській області.

Завдяки підписаному Меморандуму про співпрацю між Кутською селищною радою та організацією «Médecins du Monde – Greece» громада отримала медичний автомобіль з усією необхідною апаратурою. Так, авто обладнане портативним УЗД-апаратом, дефібрилятором, електрокардіографом, іншим обладнання та медикаментами. Відтак у Кутській громаді розпочала свою роботу мобільна медична бригада, в яку входять лікарі та медичні працівники КНП «Кутська міська лікарня».

Ідея створення такої бригади виникла під час однієї з консультацій для Кутської громади, яку організували у регіональному офісі «U-LEAD з Європою» в Івано-Франківській області. Під зустрічі представники громади наголошували, що для них медицина один з пріоритетних напрямків для розвитку.

За словами зовнішнього експерта U-LEAD Ігоря Мельничука, в ході обговорень їм вдалося визначилися з ідею, яка полягала в профілактичній роботі з пацієнтами.

«Ми розглядали варіант з мобільними виїздами в населені пункти громади, щоб лікарі могли оглядати жителів ще до їхнього безпосереднього звернення в медичні заклади. Такий підхід дозволяє зменшити навантаження на медичну систему, а жителі отримають прямі дивіденди з можливістю отримання певних медичних послуг на місцях. Ми взялилися за вивчення цієї теми, зібрали низку необхідної статистичної інформації та підготували проєкт разом з працівниками Кутської територіальної громади», – розповів Ігор Мельничук.

Якісна підготовлена проєктна заявка допомогла Кутській селищній раді  налагодити співпрацю з організацією «Médecins du Monde – Greece», яка й згодом обрала цю громаду для участі в пілотному проєкті з функціонування мобільної медичної бригади.

За умовами проєку мобільна бригада обслуговує не тільки Кутську громаду, але й навколишні територіальні громади, які надали на це згоду. Автомобіль використовується для проведення виїзних прийомів мобільною бригадою  жителів громади та внутрішньо переміщених осіб, зокрема, це стосується в гірських населених пунктів, які віддалені від лікарні.

Для ефективної роботи бригади розробляється детальний маршрут, який дозволяє охопити максимальну кількість жителів громади. Мобільна медична бригада робить по 2-3 виїзди кожного тижня до фельдшерсько-акушерських пунктів в селах.

За один виїзд лікарі обслуговують в середньому 50-60 пацієнтів різного віку. Кожного разу у складі бригади є лікар ультразвукової діагностики, лор, терапевт, хірург чи невропатолог, а також медичні працівники інших профілів.

«У нас міська лікарня знаходиться в смт. Кути, тому іноді старші люди або мешканці гірських територій мають певні труднощі з транспортом для відвідування медичного закладу. Тому виникла ідея із створенням мобільльної бригади лікарів, які виїжджатимуть в населені пункти громади. У нас була така потреба, тому ми працювали над її вирішенням. Для нас дуже важливою є підтримка експертів «U-LEAD з Європою», які допомагали нам, ділилися досвідом та надавали консультаційний супровід проєкту. Ми раді такій співпраці, яка для нас корисна та дає результат», – підкреслив голова  Кутської селищної ради Дмитро Павлюк.

 

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Люди з інвалідністю Дніпропетровської та Запорізької областей навчились відстоювати свої трудові права

Молодь ВПО Київщини вчилась толерантному ставленню до культури, звичаїв народів інших країн

Фінансова грамотність, інвестиції в себе та донати: новий випуск [НЕ] Диванного подкасту вже на YouTube-каналі "Тиха Гавань"

«Разом зберігаємо. Разом творимо»: стартувала кампанія ЄС про підтримку української культури та мистецтва під час війни

Підрив довіри до ЗСУ та кібератаки на сайти про культуру: результати моніторингу дотримання цифрових прав за лютий 2023 року

Світлофор безпеки: дізнайтеся, чи захищена ваша організація від ризиків і що слід змінити вже зараз