У Куликові обговорили антикорупційний порядок денний

Нині Україна проходить непростий шлях, долаючи корупцію та створюючи дієві програми та інструменти, які б допомогли максимально подолати це явище в державі. Особливо після повномасштабного вторгнення ...

photo_2024-03-29_19-57-45
У Куликові обговорили антикорупційний порядок денний

Нині Україна проходить непростий шлях, долаючи корупцію та створюючи дієві програми та інструменти, які б допомогли максимально подолати це явище в державі. Особливо після повномасштабного вторгнення росії в Україну ми гостро відчуваємо несправедливість і готові дієвіше боротися проти будь-яких викликів, в тому числі й корупційних. 

Як виникають корупційні ризики? Як їх уникнути? З чого почати і як громадськість може долучитися до формування антикорупційних рекомендацій у громаді?

Відповіді на ці питання шукали  під час тренінгу для ОМС та місцевих лідерів думок “Не критикуй, а пропонуй: як громадськість може формувати антикорупційний порядок денний своєї громади”, який відбувся 27 березня у Куликові. Захід було організовано ГО «НОВА Енергія» у партнерстві  з ГО “Інститут міжнародних та економічних досліджень”, Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини, Інститутом економічного розвитку громад в рамках ініціативи “Участь громадськості у сталому відновленні громад через антикорупційну та екологічну оцінку планів розвитку” за підтримки проєкту «Зміцнення громадянського суспільства у країнах Східного партнерства», який фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) спільно з Європейським Союзом (ЄС) та впроваджується GIZ.

З вітальним словом до учасників звернулася голова Куликівської громади Лілія Бова, яка наголосила на важливості таких зустрічей та закликала усіх учасників активно включатися  до обговорення.

В межах заходу було презентовано Комплексну  екологічну та корупційну оцінку у діяльності Куликівської селищної територіальної громади, яка була розроблена експертами агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини на основі аналізу Стратегії розвитку Куликівської громади до 2027 року. Також під час зустрічі учасники мали можливість розглядати конкретні сценарії та ситуації, що можуть породжувати корупційні ризики в органах місцевого самоврядування та у роботі в командах спільно напрацювали рекомендації щодо уникнення можливих корупційних та екологічних  ризиків.

“Не варто ховати чи замовчувати локальні проблеми. Доброчесність починається з кожного мешканця громади. Варто залучати мешканців до напрацювання заходів та рекомендацій для зниження корупційних ризиків, напрацьовувати спільно правила та критерії, впроваджувати антикорупційні інструменти, серед яких різноманітні  діджитал-інструменти та новаторський підхід, аніж пізніше чути про випадки корупції” – зазначила Ірина Куропась, менеджерка Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини. Також експертка розповіла про такий інструмент як Антикорупційна програма. Це стратегічний документ, від якого залежить ефективність запобігання корупції в органі влади. Програма має бути гнучкою до змін, оскільки корупційні виклики також змінюються. Її результат — це розвиток та якісне впровадження нових антикорупційних практик, форм і методів роботи, які допомагають протидіяти корупційним явищам. І дуже важливо розробити цю програму з широким залученням мешканців громади. У спільних обговореннях та дискусіях необхідно напрацювати ті правила та процедури, які будуть зрозумілими й доступними кожному.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я

Зміни розпочинаються з тебе: як на локальному рівні впливати на глобальні процеси. Досвід БУР

Обговорили співпрацю влади та неурядового сектору у сфері відновлення громад та регіону

Яка вона — українська ідентичність? Відкриті читання «Живої бібліотеки» — на DOCUSPACE

Літня Українська Миротворча Школа 2024

Для українців у Польщі запустили онлайн-курси з вивчення польської: як приєднатися до навчання