У Кременчуці дослідили культурне розмаїття громади міста

У рамках проєкту «Український Букет Народів» 28 червня відбулася Дослідницька майстерня культурного різноманіття. Проект реалізовує Молодіжна організація «СТАН» за підтримки Українського культурного ...

Додано:
bouquetofnations

DSCF5208
У Кременчуці дослідили культурне розмаїття громади міста

У рамках проєкту «Український Букет Народів» 28 червня відбулася Дослідницька майстерня культурного різноманіття.

 Проект реалізовує Молодіжна організація «СТАН» за підтримки Українського культурного фонду в Кременчуці та ще в 3 громадах України (Лисичанськ, Мелітополь та Дрогобич). Локальні партнери проекту ГО «Культурний ді@лог», ГО «Молодіжна агенція з адвокації ромської культури «АРКА».

Під час заходу, яка включав у себе тренінгову та дослідницьку частини(безпосередньо картування громади), тренерка Олеся Архіпова з’ясувала з учасниками та учасницями поняття «ідентичність», «конфлікт» і «добросусідство. Після тренінгової частини учасники(-ці) картування об’єдналися у невеликі групи і створили таблицю, в якій позначила: групи, з якими є конфлікт у місті, історії конфлікту, історії взаємодії і добросусідства. Після цього на орієнтовну карту міста нанесли історії конфлікту та історії добросусідства.

Щодо картування, то регіональний координатор проекту Роман Каць зазначив, що картування як інструмент знайомий багатьом учасникам сьогоднішньої зустрічі: «Мені картування дуже подобається, я користувався цим інструментом і у своїх проектах. Єдина проблема, на яку я звернув увагу та інші учасники, що майже все сфокусовано в центрі міста, а віддалені райони Молодіжний і Раківка були погано представлені. 

Володимир Яковенко голова ГО “Молодіжна агенція з адвокації ромської культури “АРКА”: “Я був в Лисичанську на картуванні і можу порівняти 2 міста. Помітив, що відповідно до регіонів люди діляться своїми проблемами. У Лисичанську яку б ти розмову не почав – у них все зводиться до того, наскільки важке життя, дуже гнітить проблема війни. Для них це дуже близько. У Кременчуці відчувається більш позитивна енергетика – людей дійсно цікавлять питання мультикультуралізму, питання різності”.

Тож вийшла цікава взаємодія. Хтось вперше зміг поспілкуватися з представниками ромської общини, а от студент Данило Пінько досить давно потоваришував з ромами. Він поділився з нами своєю історією: «Вже рік я знайомлюся з ромською історією та культурою заново. Раніше в мене було уявлення про циганів як щось небезпечне. Батьки завжди застерігали, що вони загіпнотизують, викрадуть чи обкрадуть. Тоді в мене виникла цікавість до традицій кочового народу. Спільна подруга познайомила мене з ромською активісткою, ми поговорили про її найближчий проект, що висвітлює долю ромів під час Другої світової війни. Я нічого не знав про цілий пласт історії – геноцид ромського народу. У наші дні важко сказати, в кому немає змішання найрізноманітніших етносів. Я зрозумів це, коли побачив схожість своєї манери одягатися та танцювати з ромською.

 Олена Захаріна, учасниця майстерні:“Я вважаю, що основна користь від подібних заходів в тому, що я потрапила в такі умови, в які я би просто так не потрапила. Мені потрібно було домовитися про значення слова «добросусідство». Дуже рідко, коли таке трапляється у повсякденному житті. Отримані тут навички переносяться на реальне життя, у комунікації з ромами, наприклад. На вулиці мені буде простіше їх зрозуміти“.

 Підсумував зустріч регіональний координатор Роман Каць: “Я дуже радий, що сьогодні до нас приєдналися молоді роми. З’явилися люди, яких ми були раді бачити. Вони відкриті, сучасні і просто чудові. Це велике відкриття сьогоднішнього дня!”

 Після майстерні учасники(ці)отримали сертифікати про здобуття навичок дослідження культурного різноманіття.

 За результатами проекту буде видано Інтеркультурний путівник, який підсилить багатокультурний імідж міста, туристичну привабливість та стане інструментом представлення Кременчука на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

*Дослідження культурного різноманіття громади через проведення картування допомагає визначити проблемні питання міжкультурної взаємодії в місті та зрозуміти культурний потенціал та переваги громади, спираючись на результати дослідження активісти можуть якісніше планувати діяльність проектів у місті, аргументувати актуальність пропонованих заходів перед спонсорами чи владою.

Проект організовує Молодіжна організація «СТАН» за підтримки Українського культурного фонду.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares