У Кам’янці-Подільському відбувся перший літній табір «Люди майбутнього» для дітей із постконфліктних територій

17 червня – 1 липня 2016 року у Кам’янеці-Подільському відбулася перша зміна літнього табору «ЛЮДИ МАЙБУТНЬОГО» для дітей із постконфліктних територій на сході України. Захід проводився в рамках ...

DSC_3786
У Кам’янці-Подільському відбувся перший літній табір «Люди майбутнього» для дітей із постконфліктних територій

17 червня – 1 липня 2016 року у Кам’янеці-Подільському відбулася перша зміна літнього табору «ЛЮДИ МАЙБУТНЬОГО» для дітей із постконфліктних територій на сході України. Захід проводився в рамках реалізації другого етапу проекту «Соціальна інтеграція через розвиток емоційного інтелекту і набуття навичок миротворення у школах на сході України». Проект фінансується в рамках литовської Програми розвитку співпраці та сприяння демократії за підтримки Шведського Інституту.

Дитячий табір у Кам’янці-Подільському є спільним проектом ГО «ВІДКРИТА ХАТА» і Творчо-спортивного табору «ЕкстреМал». Право безкоштовної участі в ньому отримали 48 дітей, учнів 5-9-х класів, переможців конкурсу есе «Омріяна мною країна: візія України-2030». Програма роботи з дітьми мала пізнавально-оздоровчий характер та складалась із двох напрямів – фізично-психічне відновлення і навчання. Заняття з психології, які проводилися з дітьми, мали на меті розвиток емпатії та співпереживання, та вдало поєднувалися з екстремальними видами спорту, в яких часто потрібно підтримати свого партнера.

DSC_3683

2016.06.20_001

У рамках першої зміни у таборі «ЛЮДИ МАЙБУТНЬОГО» побували дві групи дітей – 24 учасника з Маріуполя, Сєверодонецька, Краматорська, Слов’янська та Костянтинівки.

Впродовж двох захоплюючих тижнів діти розвивали сильні риси характеру і навички емпатійного спілкування. Вони пройшли повноцінний теоретично-практичний курс занять із гірської підготовки, тренінги із емпатійного спілкування та емоційної компетентності. Незважаючи на велику кількість цих та інших (акторська та письменницька майстерність, фотографія) занять, діти встигли побувати на екскурсії в Кам’янці-Подільському та його фортеці, познайомились з роботою ion гончарів і ковалів, Клубу історичної реконструкції, побували у природному заповіднику «Медобори», на горі Богит, у печері «Перлинна». А ще наприкінці кожного дня, насиченого цікавими і пізнавальними подіями, діти і дорослі збиралися на вечірні збори та обмінювалися враженнями і емоціями.

DSC_3786

TER_3656

Результатами роботи акторської та журналістської груп, в яких навчалися та творили діти, стала театральна вистава, здача до друку номеру журналу і фотовиставка. У переддень завершення зміни учасників табору нагородили дипломами, а також відбулася прем’єра вистави та святкова вечеря.

Друга зміна літнього табору «ЛЮДИ МАЙБУТНЬОГО» у Кам’янці-Подільському запланована на 25 липня – 7 серпня цього року, у ній візьме участь 24 учасника.

TER_4750

TER_4820

Сергій Чумаченко, засновник і тренер компанії Teamexpert, головний координатор табору «ЛЮДИ МАЙБУТНЬОГО»: «Табір у Кам’янці-Подільському став місцем набуття досвіду співпраці: діти отримали унікальний досвід спільного вирішення проблем і досягнення результатів у творчих проектах. Всі активності, включаючи фізичні і психологічні, сприяли розвитку культури довіри і взаємоповаги. Заняття з гірської підготовки навчили не лише витривалості, а й розумінню партнера, готовності прийти на допомогу. Уроки акторської майстерності відточили психічне сприйняття, допомогли в розпізнаванні емоційних станів людей. На заняттях із психології велику увагу було приділено емпатії і моделям комунікації на основі емпатії. В результаті діти стали більш згуртованими і відкритими, почали співпереживати і допомагати один одному, а також критично обговорювати якість своєї роботи і якість відносин у групі. На першій зміні літнього табору «ЛЮДИ МАЙБУТНЬОГО» панували традиції взаємної підтримки. Тут хотілося проводити час, саме тут діти знайшли друзів і загартували характер».

Валерій Мовчан, батько двох учасників табору «ЛЮДИ МАЙБУТНЬОГО»: «Ми, батьки, дуже вдячні усій команді проекту за подаровану нашим дітям можливість потрапити у дорослий світ відповідальності не лише за себе, але й за тих, хто поруч. У наш час дітям просто необхідно показати, що насилля не є методом вирішення проблем».

 

Інформаційна довідка

Про проект

Проект «Соціальна інтеграція через розвиток емоційної компетентності і миротворчих навичок у школах Східної України» реалізується для освітян (вчителів, шкільних психологів, соціальних педагогів) та дітей зі сходу України. Його мета полягає в зміцненні діалогу і соціальної інтеграції в пост-конфліктних регіонах через підвищення якості освіти, зниження рівня напруженості, занепокоєння і конфліктів у суспільстві, агресивної поведінки серед дітей, а також через набуття навичок миротворення, медіації конфліктів та ненасильницького (емпатійного) спілкування (ННС).

Проект включає навчальну програму з ННС для освітян, літні табори для дітей, програми міжкультурного обміну для дітей і вчителів, створення тематичної інформаційної веб-платформи EMPATIA.PRO, і триватиме з квітня по грудень 2016 року.

ГО “Міжнародна просвітницька ініціатива “ВІДКРИТА ХАТА”, офіційно зареєстрована 30.11.2015 р., розпочала свою діяльність у листопаді 2015 року. Наша місія – розвиток довіри, емпатії, еко-свідомості та просоціальної поведінки в сучасному суспільстві. Ми прагнемо всебічно сприяти сталому розвитку, реформуванню та вдосконаленню освіти, науки та культури, формуванню крос-культурних зв’язків для підвищення соціальної свідомості громадян.

Контакт для ЗМІ – Оксана Олійник, info@openkhata.org, 050-326-33-47.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Високопілля в центрі уваги: початок роботи діалогової групи з відновлення

DOCU/УКРАЇНА: від особистого до спільного

Діалогова група з відновлення Бериславської громади затверджена Положенням влади

Франко-українська торгово-промислова палата разом із Яною Степаненко презентують колекцію NFT на підтримку України

Шумська громада на Тернопільщині матиме творчий простір для народних майстрів

Відбулась адвокаційна зустріч-обговорення потреб та проблем доступності допомоги для ВПО на рівні громади міста Рівне