У Івано-Франківську покажуть документальні фільми про вплив цифрових технологій на приватне життя людини

Уже з 7 грудня в Івано-Франківську та області розпочнуться покази документальних фільмів в межах  Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Багато стрічок ...

Додано:
ГО СТАН

ArticleImage_135175
У Івано-Франківську покажуть документальні фільми про вплив цифрових технологій на приватне життя людини

Уже з 7 грудня в Івано-Франківську та області розпочнуться покази документальних фільмів в межах  Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Багато стрічок буде присвячено темі впливу цифрових технологій на життя людини. Вони демонструють можливості і загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, що криються в цифровій мережі. Крім цього, знаковою подією буде зустріч з італійською режисеркою Міколь Рубіні, яка знімала свій фільм про долю євреїв під час німецької окупації на території Прикарпаття. 

Громадська організація “СТАН”, яка є одним з партнерів фестивалю на Прикарпатті, підготувала насичену програму, яка загалом передбачає перегляд 14 фільмів з подальшими дискусіями та проведення декількох правозахисних майстерень. Окремо, під час фестивалю підніматиметься питання, як учні, вчителі та батьки можуть протидіяти кібербулінгу. Для цього у програму Мандрівного фестивалю включено фільм «Булер». Стрічка показує приголомшливу статистику в людському масштабі, пропонуючи інтимний, безстрашний погляд на те, як булінг вплинув на життя п’ятьох дітей та їхніх сімей.

9 грудня о 18 годині у “Підземному переході “Ваґабундо” на глядачів чекає і перегляд фільму “Шлях до гір” та зустріч з режисеркою стрічки Міколь Рубіні, яка спеціально прибула в Україну з Італії. Її документальний фільм прикметний тим, що знімала вона його в селі Ямна на Прикарпатті. У ньому розповідається про трагічну долю євреїв під час німецької окупації. Після перегляду фільму глядачів запросять до дискусії, яка буде присвячена історичній пам’яті про життя євреїв у Івано-Франківську та їхню культуру.

Також до уваги іванофранківців будуть запропоновані фільми громадської активності – це унікальний для України проект, коли громадські активіст(к)и та режисер(к)и об’єдналися для створення документальних стрічок, спрямованих на зміни в суспільстві. Сергій Чагаров, герой стрічки «Ти, бля, рота закрий!» режисерки Таїсії Кутузової, з 15 років бореться з корупцією в рідному селі. Активісту погрожують, радять не лізти в «справи дорослих», а однієї ночі підкидають на подвір’я вибухівку. Стрічка Олексія Радинського «Колір фасаду: синій» спостерігає, як український митець та архітектор Флоріан Юр’єв розпочинає боротьбу за свій унікальний архітектурний проєкт – знамениту «Літаючу тарілку» в Києві. Глядачам цієї стрічки запропонують порозмірковувати про схожі ситуації у Івано-Франківську, зокрема про ситуацію навколи продуктовго ринку та його унікальної споруди.

Головні герої фільму «Без статусу. Україна» – російський активіст Олексій та журналістка з Киргизстану з трьома дітьми – шукали свободу й безпеку в Україні, стикаючись на своєму шляху з бюрократією та чиновницькою байдужістю.

Фільм «Bellingcat: Правда у світі постправди» покаже роботу міжнародної команди журналістів-розслідувачів Bellingcat. Вони розкривають резонансні справи, знаходячи докази в Інтернеті, шукають правду серед фейкових новин і суперечливих фактів. 

За повідомленням Укрінформу, Bellingcat відомий своїми розслідуваннями щодо збитого у 2014 році над Донбасом малайзійського літака рейсу MH17, а також отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля і його дочки Юлії в британському місті Солсбері і викриттям причетності до цього російських спецслужб.

Стрічка «Чистильники» запросить  у світ інтернет-цензури, яку великі гравці мереж Google, Facebook, Twitter віддають на аутсорсинг робітникам і робітницям на Філіппінах. Стрічка «Сакава» продемонструє як онлайн-шахраї з Гани, щоб досягти своїх цілей, пробують вдаватися до чорної магії.

Герої фільму «Коли ягнята стають левами» – мисливці за слонами з бідного кенійського міста. На їхню думку, захисники дикої природи цінують життя слонів вище за людські життя. А вони готові піти на арешт, моральний осуд світу, навіть на смерть, аби прогодувати свої родини.

Буде нагода у глядачів переглянути і резонансні документальні фільми про гучні суспільні кампанії, викликані цими фільмами. Номінований на премію Оскар фільм «Обережно, провалля!» спостерігає за життям шкільних друзів-скейтбордистів у промисловому американському місті. Він фільмує несподівану для них дорослість – з усіма безнадійними роботами, народженням дітей і роздумами про те, що означає бути людиною. У документальній стрічці «Неспокій» авторка фіксує найпохмуріші моменти її боротьби із синдромом хронічної втоми. Вона розповідає також про інших людей, вражених цим синдромом, закликає суспільство переглянути усталені стереотипи й почати шукати шляхи допомоги людям із цією хворобою, від якої страждають мільйони. Стрічка-розслідування «Навмисна смерть» відкриє приховані процеси індустрії електроніки та доводить, що навіть найменші ґаджети мають смертельні наслідки для довкілля та здоров’я.

Відкриті покази у “Підземному Переході Ваґабундо”

7.12 16.00 Bellingcat: Правда в світі постправди.

8.12  18.00 Коли ягнята стають левами

9.12     18.00 “Шлях до гір”.

10.12 18.00 Обережно, провалля! 

11.12 18.00 Неспокій.

12.12 18.00 Навмисна смерть.

13.12 17.00 Без статусу. Україна.

14.12 18.00 Сакава

16.12 18.00 Колір фасаду – синій.

17.12 18.00 Чистильники

18.12 18.00 Ти, бля, рота закрий!

Закриті покази у Центрі розвитку дітей та батьків “Розумники”

15.12  14.00 Булер.

22.12  14.00 У моїй кімнаті. 

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції й Королівства Нідерландів в Україні. Цього року партнерами ГО “СТАН” під час проведення Мандрівного Docudays UA на Прикарпатті стали “Підземний Перехід Ваґабундо” та Центр розвитку дітей та батьків “Розумники”. 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE