За підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» презентували економічний профіль Хорошівської територіальної громади

5 квітня 2024 року в Хорошівській селищній громаді відбулася презентація економічного профілю, розробленого експертами НУО «Сучасний Формат» за підтримки Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи ...

Додано:
Oksana Trokoz

IMG_7198-min
За підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» презентували економічний профіль Хорошівської територіальної громади

5 квітня 2024 року в Хорошівській селищній громаді відбулася презентація економічного профілю, розробленого експертами НУО «Сучасний Формат» за підтримки Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

Хорошівська селищна громада стала крайньою в презентації економічних профілів у рамках цього проєкту. Що стосується економічного профілю громади, під час аналізу експерти відмітили, що значна частина населення зайнята на добуванні та обробленні каменю. Експортні доходи також залежать від виробітку каменю. Проте із цим є і проблеми: значна частина підприємців, яка перебуває в тіні, якщо порівнювати дані економічного профілю. Також експерти звернули увагу, що в структурі імпорту зменшилася кількість обладнання, яке необхідне для обробки каменю. Це свідчить про те, що в майбутньому може бути значний спад у експорті.

Упродовж заходу представники влади та громадськості мали можливість попрацювати в групах, обговорити ключові проблеми громади й напрацювати шляхи їх вирішення.

Ольга Сокирко, головна спеціалістка фінансового відділу Хорошівської селищної ради:

«У нас дуже гарні враження від сьогоднішнього заходу. Сам формат економічного профілю дуже зручний: основні економічні цифри і показники завжди під рукою, у будь-який момент ти можеш відкрити і презентувати коротко про свою громаду головні речі. Під час виконання вправ ми обговорили основні проблеми і напрями, в яких можемо розвиватися, що ми можемо ще створити в себе в громаді».

Нагадаємо, НУО «Сучасний Формат» допомагає 10 громадам-партнеркам Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» в Житомирській області розробити програми місцевого економічного розвитку (МЕР). Участь у проєкті беруть Гришковецька, Ємільчинська, Звягельська, Іршанська, Коростенська, Любарська, Тетерівська, Хорошівська, Черняхівська, Чуднівська громади Житомирщини.

Проєкт націлений на:

  • надання органам місцевого самоврядування (ОМС) Житомирської області методичної, просвітницької та консультативної підтримки з питань місцевого економічного розвитку;
  • здійснення територіального аналізу місцевого економічного розвитку відібраних до проєкту громад;
  • проведення навчальних заходів для представників ОМС з питань основ, процедур та процесів місцевого економічного розвитку, антикризових інструментів МЕР;
  • забезпечення швидкого реагування для вирішення соціально-економічних труднощів і потреб громад у воєнний та післявоєнний період та ін.

——————————————————

Цей захід організований НУО «Сучасний Формат» у рамках проєкту «Сприяння поступовому переходу між реагуванням на надзвичайні ситуації органами місцевого самоврядування та сталим соціально-економічним розвитком і зростанням шляхом запровадження антикризових інструментів місцевого економічного розвитку (МЕР) та демонстрації програм МЕР, які передбачають відновлення території громад» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Влітку стартує п’ятий набір на курс “Навігатор Майбутнього”

Працевлаштування людей з інвалідністю в Україні: можливості, реалії та досвід

Про гендерну рівність, важливість комунікації та її вплив розповіли під час форуму «Світ без обмежень»

Новий документальний відеоролик, присвячений жіночому лідерству в інклюзивному громадському активізму

На форумі «Світ без обмежень» обговорили надання соціальних і реабілітаційних послуг

На Національний конкурс «Благодійна Україна – 2023» – «Благодійність на захисті України» подано 1604 заявки