У Херсоні опрацьовували успішні практики психологічної допомоги переселенцям-школярам

У межах семінару «Правові аспекти інтеграції дітей-переселенців у школах та їх психологічна підтримка», що відбувся у Херсоні 21 грудня цього року, одночасно зібралися шкільні психологи, педагоги, ...

Додано:
Kompas_pereselenca

Під час роботи семінару «Правові аспекти інтеграції дітей-переселенців у школах та їх психологічна підтримка»
У Херсоні опрацьовували успішні практики психологічної допомоги переселенцям-школярам

У межах семінару «Правові аспекти інтеграції дітей-переселенців у школах та їх психологічна підтримка», що відбувся у Херсоні 21 грудня цього року, одночасно зібралися шкільні психологи, педагоги, соціальні працівники, представники громадських організацій, журналісти та батьки-переселенці, щоб у форматі навчально-методичної зустрічі напрацювати орієнтири спільної діяльності у наданні психологічної допомоги дітям-переселенцям у школах та дитсадках Херсонщини.

Ініціатором зустрічі виступив «Компас переселенця», це мережева громадська ініціатива тимчасово вимушених переселенців із Східної України та українського Криму, котрі проживають у Дніпропетровську, Херсоні та Львові у партнерстві із НМГМО «Перспектива», ГО «Таврійський край», Херсонським міським гуманітарним центром по роботі із внутрішньо переміщеними особами, Інформаційною мережею «Місцевий блогер».

Семінар проводився у межах грантової програми КримSOS і УВКБ ООН підтримки ініціатив переселенців у  Львові, Києві і Херсоні. 

Під час роботи семінару «Правові аспекти інтеграції дітей-переселенців у школах та їх психологічна підтримка»

Під час роботи семінару «Правові аспекти інтеграції дітей-переселенців у школах та їх психологічна підтримка»

Під час одноденного семінару розглядалося багато нагальних питань, що пов’язані із специфікою та особливостями роботи із дітьми-переселенцями шкільного молодшого віку, зокрема їх інтеграція у шкільні спільноти та своєчасне надання їм психологічної допомоги у школах. На зустрічі зібралися небайдужі до проблеми учасники із значним життєвим досвідом та професійним визнанням – шкільні психологи, педагоги, соціальні працівники, представники громадських організацій, журналісти та батьки-переселенці. Кожен із них безпосередньо брав участь в обговореннях та виступах, оскільки тема є в край актуальною і відповідальною, бо стосується дітей та їх молодих батьків-переселенців (особлива увага зверталася на одиноких мам).

– Це наш перший семінар, проте нам вдалося одночасно запросити досвідчених фахівців і громадсько активних переселенців, щоб обговорити проблематику під різними кутами і напрацювати орієнтири нашої спільної діяльності у наданні системної психологічної допомоги дітям-переселенцям у школах та дитсадках, – говорить Анна Болдир, співорганізатор «Компаса переселенця» у Херсоні. –  Для нас важливо, щоб ця вузька, але дуже нагальна проблема –  організація надання психологічної допомоги дітям-переселенцям та їх правовий захист у школах та дитячих виховних закладах – була вирішена нашими спільними зусиллями (на рівні громадськості та державних установ), а напрацьований досвід поширювався в Україні.

Семінар проводили досвідчені психологи Ірина Подавільнікова та Тетяна Лемешева, котрим вдалося з перших хвилин знайомства завоювати увагу аудиторії і створити теплу атмосферу партнерського спілкування.

https://www.youtube.com/watch?v=ZY-tdH5-CtQ&feature=youtu.be

– Мені, як для шкільного психолога, було цікаво на семінарі почути про нові методики та успішний досвід щодо надання психологічної допомоги дітям-переселенцям у школах. Ця проблематика для всіх нас є новою і у більшості випадків самі шкільні психологи не завжди підготовлені, щоб надавати кваліфіковану допомогу дітям-переселенцям. А ще мені було важливо поспілкуватися із мамами-переселенками, щоб із різних сторін зрозуміти проблему та обмінятися варіантами її вирішення як зсередини, так і ззовні, – ділиться своїми враженнями від участі у семінарі Людмила Доровських, шкільний психолог із Нової Каховки.

Громадська  мережева ініціатива «Компас переселенця» виникла у жовтні-листопаді 2014 року завдяки участі групи громадсько активних переселенців із Дніпропетровська, Херсона і Львова у інформаційних семінарах Центру інформаційних досліджень «Меридіан» (проект «Місцевий блогер» за підтримки посольства США в Києві). Серед однодумців-переселенців виникла ідея створити у соцмережах та у блогосфері свій майданчик для моніторингу інформації про проблеми вимушенихпереселенців та дотримання їхніх прав.

http://localbloggerinfo.blogspot.com/2014/12/blog-post_27.html

За результатами роботи семінару планується поширювати методики та успішні психологічні практики надання психологічної допомоги дітям-переселенцям у Херсонській області серед шкільних психологів та соціальних працівників та звертати увагу громадськості та державних установ до проблем одиноких мам-переселенок із дітьми.

 

Олександр Лавринович


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

7 речей, яким нас навчила «Ліга Успіху»

Українські школи отримали кошти за впровадження здорових звичок на закупівлю STEM-обладнання

EU Green Week: досвід європейських країн у сфері поводження з відходами

У 19 містах України відбудеться Всеукраїнське свято до Дня захисту дітей

Центр стратегічного судового захисту УГСПЛ виграв в ЄСПЛ важливу справу щодо захисту ВІЛ-інфікованого клієнта

Громадський активізм та ставлення до реформ: суспільна думка в Україні