Реєстрація


У Харкові вирішували, чи потрібно народним депутатам звітувати

16 червня у Харкові представники ОПОРИ провели тренінг для помічників народних депутатів та активістів з мотивування парламентарів до регулярного та якісного звітування. Учасники тренінгу вирішили: ...

Автор:
Kate Minkina

IMGP6247
У Харкові вирішували, чи потрібно народним депутатам звітувати

16 червня у Харкові представники ОПОРИ провели тренінг для помічників народних депутатів та активістів з мотивування парламентарів до регулярного та якісного звітування. Учасники тренінгу вирішили: звітування депутата – ефективний інструмент зв`язків з громадськістю, який потребує ретельної підготовки залежно від цільової аудиторії та завдань звіту.

Хоча звітування є аксіомою цивілізованого суспільства, українські народні обранці вкрай рідко звітують перед виборцями. За даними досліджень громадських організацій, лише 15% депутатів регулярно звітує перед населенням. Тренери ОПОРИ разом із помічниками народних депутатів та активістами визначили, що низький рівень звітування викликаний відсутністю попиту звітів серед населення, відповідальності для парламентарів за неподання звіту, браком досвіду, а також відсутністю єдиної звітної форми.

Протягом тренінгу учасники ознайомились з правами та обв`язками народних депутатів, міжнародним досвідом звітування, а також потренувалися складати власні звіти залежно від цільової аудиторії та наявних ресурсів. Представники Громадянської мережі ОПОРА запропонували учасникам користуватися матрицею підготовки звіту, яка покликана допомогти командам народних депутатів планувати для кого, про що і у якій формі вони готують звіт.

IMGP6333Учасники тренінгу дійшли до висновку, що регулярна звітність посилює зв`язок народного депутата з громадою та сприяє його позитивному іміджу під час наступних виборчих кампаній. Як зауважив депутат Нововодолазької селищної ради Костянтин Лиганенко: “Тренінг “Звітування народного депутата перерд виборцями”, був дуже насиченим! Все було в цікавому ритмі, презентації від кожної групи, тести, невеличкі дебати – все це зробило дуже якісну подію. Для себе отримав те, що очікував, а саме як взагалі відбувається звітування депутата ВР перед виборцями, які існують законопроекти, щодо врегулювання цього питання та норми звітування у країнах ЄС та не тільки”.

 

Захід відбувся за ініціативи Громадянської мережі ОПОРА в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.

За коментарями звертайтеся:

Катерина Мінкіна, громадська консультантка ОПОРИ в Харківській області

тел.: 0665597566, 0983999817

e-mail: [email protected]


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Автопарк люксових позашляховиків Байковецької територіальної громади

Виконання Угоди про асоціацію у сфері довкілля на регіональному рівні – початок діалогу громадськості та місцевих органів влади

У Луцьку на зборах голів ОСББ говорили про зміни у законодавстві, які діятимуть з початку року

Іспанські здобутки у сфері зайнятості людей з інвалідністю

В Люблинецькій громаді говорили про створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків 

Управління та контроль за коштами місцевих бюджетів на Дніпропетровщині при застосуванні програмно-цільового методу