У Галицькому замку на Прикарпатті відкрилась виставка про життя людей Донбасу після початку війни

Біля мурів Галицького замку Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” 8 червня відкрила виставку про війну “На зламі”. Експозиція складається з 14 стендів, які розповідають про зміни у ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

DSC_8425
У Галицькому замку на Прикарпатті відкрилась виставка про життя людей Донбасу після початку війни

Біля мурів Галицького замку Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” 8 червня відкрила виставку про війну “На зламі”. Експозиція складається з 14 стендів, які розповідають про зміни у житті цивільного населення Донбасу після початку російсько-української війни у 2014 році.

DSC_8460

За словами організаторів, виставка уже була у багатьох містах України, але вперше на Прикарпатті.

“Нам важливо щоб такі події відбувалися не тільки в обласних центрах, а й менших містах. І це дуже правильно говорити про сучасну історію у пам’ятному для України місці. Наші вороги не змінюються, як і їхні методи загарбання територій. Після Галича плануємо привезти виставку ще у Калуш і Долину”, – розповіла керівниця громадської організації “Молода Просвіта Прикарпаття” Євгенія Бардяк

Сама виставка не торкається подій, які розгортаються після 24 лютого, але через зібрані історії вона дозволяє провести паралелі між тим, що прожили люди у 2014 році і зараз. 

DSC_8331

Першими, хто побачив експозицію у Галичі, стали освітяни, школярі та представники місцевих парафій, які завітали на її офіційне відкриття.

“Від 2014 року багато хто звикся і притерся до локальної війни. Ми знали, що наші хлопці є на сході, маємо невелику, але сильну армію. Це притупило наше бачення і мислення. Війна тоді не зачепила прямо інші області. Але якби ми жили  одним  мисленням та диханням вже у той час, то, можливо, у нас би не було гіршої війни”, – зазначив відвідувач виставки, настоятель місцевої парафії Євген Стасюк.

DSC_8326

Експозиція “На зламі” у Галичі буде впродовж місяця. Побачити її зможуть всі охочі, піднявшись на вершину гори, де знаходяться мури Старостинського замку. 

За словами Генерального директора Національного заповідника “Давній Галич” Володимира Олійника, їх команда радо приймає виставку, бо це дає можливість краще зрозуміти відчуття та переживання людей у гарячих точках, які безпосередньо зіштовхнулися з агресію ворога.

DSC_8425

“На зламі” створена членами Правозахисної Коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі” у 2019 році: ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив», БФ «Восток-SOS», ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Кризовий медіа-центр “Сіверський Донець”», ГО «Громадський центр правозахисних досліджень» та ГО «Громадський комітет захисту конституційних прав та свобод громадян». До повномасштабного вторгнення виставка експонувалася у різних містах України, а зараз вперше мандрує Прикарпаттям.

Фото – Юрій Валько


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

На Хмельниччині відбулася зустріч: вирішення питань працевлаштування ВПО

Університет Грінченка відкриває дистанційну школу «Нова генерація»

“90% українців довіряють військовим та ветеранам”, — результат опитування

Благодійний фонд «СТОПРАК» допомагає забезпечувати онкопацієнток ліками

Чим займається київський осередок найбільшої молодіжної організації у світі AIESEC під час війни?

Рада ухвалила два законопроєкти про волонтерство: що зміниться для волонтерів?