У Дружківці відкрилась виставка про порушення прав цивільного населення

15 листопада у Донецькому обласному художньому музеї м. Дружківка відкрилася мандрівна виставка «На зламі» про зміни в житті цивільного населення в ході збройного конфлікту на Сході України. ...

Додано:
anton_udovenko

2
У Дружківці відкрилась виставка про порушення прав цивільного населення

15 листопада у Донецькому обласному художньому музеї м. Дружківка відкрилася мандрівна виставка «На зламі» про зміни в житті цивільного населення в ході збройного конфлікту на Сході України. Відкриття виставки відвідали громадські активісти міста, колишні постраждалі від прав людини, працівники культурної сфери та школярі.

Виставка “На зламі” — наша спроба звернути увагу суспільства на проблеми людей, особливо цивільних, які потрапили у полон збройного протистояння. Усіх героїв виставки, яких ми опитали, об’єднує важлива річ — кожен з них пережив травматичний досвід, — сказала Марія Білякова, документаторка БФ “Восток СОС”. 

Виставка “На зламі” розповідає історії постраждалих від порушення прав людини, які документатори Коаліції збирали впродовж 5 років. 

“Я корінна донеччанка і я ніколи не сумнівалась, що Донецьк — це Україна. Навіть коли я перебувала у полоні бойовиків, я знала, що держава працює, щоб звільнити мене” — сказала Валентина Бучок, яка була незаконно ув’язнена у Донецьку.

Співатори виставки з Коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі” доповнили особисті історії постраждалих також інфографікою, щоб врівноважити її емоційність та суб’єктивність, та дати змогу глядачу ширше подивитися на проблеми цивільного населення, які з’явилися в ході війни на Донбасі.

Під час офіційного відкриття також відбулася екскурсія для школярів 8-го класу місцевої школи №8. Школярі мали змогу поспілкуватися з колишніми в’язнями незаконних в’язниць та співавторами віиставки. Більшість школярів зазначили, що планують залишитися в Україні.

“Необхідно розбудовувати власну державу, щоб ви та ваші діти жили там, де поважають закон та життя людини”, — відзначила Валентина Бучок.  

Виставка «На Зламі» поєднує особисті історії свідків та постраждалих з інфографікою та статистичними доказами, які показують наскільки глибокі зміни відбулись в структурі суспільства після початку конфлікту на сході України. 

Побачити виставку можна з 15 листопада по 5 грудня у Донецькому обласному художньому музеї на 2 поверсі в секторі сучасного мистецтва.

Показ організовує громадська організація Східноукраїнський центр громадських ініціатив за підтримки німецької організації Kurve Wustrow в рамках проекту «Уповноваження громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу».

У проекті із створення виставки також взяли участь організації-учасники Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі»: БФ «Восток СОС», ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Громадський центр правозахисних досліджень», ГО «Громадський Комітет захисту конституційних прав та свобод громадян».


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Інститут Республіка проводить акцію до Дня незалежності України

Новий проєкт УІНП розвінчує російські міфи про історію південної України

На онлайн-практикумі фахівцям з громад Миколаївщини роз'яснили особливості реформування системи соцзахисту

Результати дослідження впливу COVID-19 на українські підприємства. Підсумки обговорення

Реакція громадянського суспільства України щодо ситуації в Білорусі

«Від участі до дії»: у Дружківці стартував унікальний проєкт