У Дніпрі відбулися публічні консультації з професійного ліцензування лікарів

16 травня у Дніпрі відбулася публічна консультація щодо запровадження професійного ліцензування лікарів для медичної спільноти з Дніпропетровської, Запорізької та Донецької областей. Під час зустрічі ...

Додано:
D_Chernyshov

Фото 3
У Дніпрі відбулися публічні консультації з професійного ліцензування лікарів

16 травня у Дніпрі відбулася публічна консультація щодо запровадження професійного ліцензування лікарів для медичної спільноти з Дніпропетровської, Запорізької та Донецької областей. Під час зустрічі лікарі, керівники медичних закладів й управлінці у сфері охорони здоров’я разом з експертами Міністерства охорони здоров’я України обговорили нові правила, за якими працюватимуть лікарі.

Младена Качурець, керівник медичного сектору Офісу ефективного регулювання, розповіла про систему ліцензування, її переваги та зміни в підході до оцінювання роботи лікарів. У свою чергу, Тетяна Потупалова, державний експерт Директорату науки, інновацій, освіти та кадрів МОЗ України, презентувала інформацію про безперервний професійний розвиток, що є частиною ліцензування.

Впровадження професійного ліцензування лікарів – це принципово нові правила доступу до професії лікаря, які сприятимуть підвищенню якості медичної допомоги та зростанню престижу лікарської професії в українському суспільстві.

Разом з лікарями під час роботи в групах були обговорені ключові аспекти змін:

  • Критерії відбору та вимоги до членів Ліцензійної ради.
  • Процедура формування Ліцензійної ради.
  • Критерії автоматичного продовження ліцензії на новий строк та позбавлення ліцензії.
  • Особливості перехідного періоду для лікарів, що практикують.

Публічні консультації є невід’ємною частиною запровадження якісних змін для лікарів. Такий формат дозволяє почути думки лікарської спільноти з усієї країни, і на основі цього розробити законопроект про професійне ліцензування лікарів та відповідні нормативно-правові акти з урахуванням позицій всіх зацікавлених сторін.

Фото 2

Регіональний координатор Інституту «Республіка» у Дніпрі Дмитро Чернишов підкреслив, що «учасники з Дніпра та інших міст були дуже активні. Їм кортіло дізнатися від представників Міністерства про ті новації, які безпосередньо мають торкнутися медичних працівників. Важливим є те, що думки, рекомендації, побажання, застереження представників медичної галузі враховуються у Міністерстві охорони здоров’я».

Фото 4

Консультації проводитимуться з квітня по червень 2019 року. Публічні обговорення вже відбулися в Києві, Ужгороді, Львові й Вінниці, Сумах, Дніпрі. Наступні консультації пройдуть у Черкасах, Одесі, Рівному. Взяти участь зможуть лікарі з усіх сіл, селищ, міст, громад України.

За результатами проведення серії публічних консультацій експертами буде підготовлено аналітичний звіт, який буде враховано під час підготовки законопроекту та підзаконних нормативних актів.

Як зазначила регіональна координаторка Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у Запоріжжі Анна Єрьоменко, публічна консультація пройшла дуже вдало, а учасники були активно включені у процес: «Особливо важливо було почути питання лікарів та представників адміністрацій медичних закладів. Саме їх питання дають розуміння сприйняття даної теми. Формат публічних консультацій допомагає налагодити діалог між учасниками процесу реформ. Чи не вперше лікарів запитали: “А як хочете Ви ліцензуватися? Як саме Вам хотілося б працювати?”».

Нагадаємо, проект Концепції професійного ліцензування лікарів в Україні пройшов громадське обговорення, його підготовлено до розгляду Кабінетом Міністрів України.  Запровадження професійного ліцензування лікарів є компонентом середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на період 2019-2022 років.

Медичним фахівцям, які не можуть особисто взяти участь в публічній консультації, Міністерство пропонує висловити свою думку через онлайн-анкету за посиланням.

Публічні консультації проводить Міністерство охорони здоров’я України спільно з Офісом ефективного регулювання за сприяння NDI Ukraine та Інституту «Республіка» та завдяки підтримці Уряду Сполученого Королівства Великобританії та Фонду ефективного врядування (GGF).


Тематика публікації:         

Останні публікації цього розділу:

У громадах часто плутають поняття “конфлікт” та “проблема”

Стартував 10 Відкритий Університет Реформ

Digital Youth: соціальні виклики громад очима молоді

Декомунізація: вільний від пропаганди простір України

Акторка "Дикого театру": ми не лише провокуємо глядача, ми наштовхуємо його на роздуми

Громадські активісти розпочали кампанію на підтримку запуску сервісу Google for Nonprofits в Україні