У Дніпрі пройшла презентація дебютної книги Максима Бровченка “Планета А” про цінність миру і життя

5 жовтня 2023 року у просторі Planetarium Noosphere у м. Дніпро відбулась презентація книги 12-річного митця з аутизмом Максима Бровченка. Спільний захід МГО “Дитина з майбутнім” та Planetarium ...

У Дніпрі пройшла презентація дебютної книги Максима Бровченка “Планета А” про цінність миру і життя

5 жовтня 2023 року у просторі Planetarium Noosphere у м. Дніпро відбулась презентація книги 12-річного митця з аутизмом Максима Бровченка. Спільний захід МГО “Дитина з майбутнім” та Planetarium Noosphere у Дніпрі познайомив аудиторію з першим літературним твором талановитого школяра з тимчасово окупованого Бердянська – книгою “Планета А”. Твір хлопчика про цінність миру і життя, любов і толерантність, написаний задовго до повномасштабного вторгнення окупанта на нашу Батьківщину, став пророчим і надактуальним у нинішніх воєнних реаліях.

Презентація пройшла у форматі розповіді автора про твір і його головний задум та живого спілкування з гостями ти представниками ЗМІ. Planetarium Noosphere подарував дивовижний супровід презентації. Усі запрошені змогли насолодитися поєднанням розповіді хлопчика та авторського повнокупольного візуального ряду десятків картин, який був створений командою Planetarium Noosphere, що надало змогу зануритися у світ і розуміння життя автора книги. Презентацію книги прикрасив виступ українського гурту “Ситуація” з новою піснею “Інші” про людей з особливостями розвитку. Дізнатися більше про книгу Максима також завітали запрошені представники місцевої влади, ЗМІ, громадські організації, діячі та представники культурного сектору, поціновувачі мистецтва тощо. 

“Планету А” Максим почав писати вдома, у Бердянську, ще до широкомасштабного вторгнення росії в Україну. Це фантастичний твір про життя інопланетян та їх вимушене прибуття на Землю, в Україну, причиною якого стала зовнішня агресія. І хоч у книзі можна знайти багато аналогій з нинішньою трагічною ситуацією в Україні, насправді це твір про цінність миру і цінності життя, невід’ємною частиною якого є люди з особливостями розвитку. Максим простими дитячими словами через своїх героїв показує і пояснює, що таке аутизм, толерантність, мир, війна, любов… Ідея Максима – це новий і несподіваний прийом для пояснення базових речей, які мають прививатися кожній людині  змалечку. 

“Я дуже радий представити всім свою книгу українською, яку скоро можна буде купити. Це неймовірні відчуття тримати її у руках”, – зазначив Максим.

Рецензію на книгу “Планета А” написав Михайло Сергієнко, хлопець з аутизмом і гарний друг Максима Бровченка: 

“Навколо прибульців десятиріччями будували теорії змов і розповідали неймовірні історії. Зазвичай доволі складно перевірити на досвіді їх достовірність, але поспішаю вас запевнити – ця книга є доказом їх існування!”

Презентація книги пройшла у рамках виставки картин Максима Бровченка, що триває у Дніпрі з 15 вересня по 15 жовтня 2023 року. Це VII експозиція художнього доробку маленького “українського Пікассо”, як прозвали 12-річного митця у ЗМІ, що об’єднує картини космічної та патріотичної тематики. 

Інна Сергієнко, засновниця МГО “Дитина з майбутнім”, радо поділилася своїми враженнями від події:

Напочатку нашого з Максимом знайомства я побажала, щоб усі його мрії здійснилися. І от сьогодні одна з них збулася: світ побачила перша книга нашого чудового митця. Повірте, це дуже оригінальна робота з багатьма авторськими ілюстраціями, яка знайомить читача не просто з мешканцями  іншої планети, а й долучає до основних принципів побудови мирного суспільства та моделі співіснування всіх живих істот. Ця книга має стати у пригоді перш за все нам, дорослим. А ми, у свою чергу, висловлюємо щиру подяку Planetarium Noosphere за чудову організацію заходу і сподіваємось на нові безцінні зустрічі та спільні заходи заради Перемоги і нашого спільного великого майбутнього. 

Максим Бровченко вже відомий в Україні та поза її межами художник, який виручені від продажу своїх картин кошти направляє на допомогу ЗСУ та підтримку українських дітей з аутизмом. За свою волонтерську діяльність хлопчик отримав відзнаку від Президента України Володимира Зеленського, чим він неймовірно пишається. У якості подарунків картини хлопчика прикрашають колекції багатьох наших захисників, першої леді Олени Зеленської, головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, Папи Римського Франциска, міністра МВС Ігоря Клименка та ін. Про це та інше більш детально можна ознайомитися на сайтах та сторінках Максима і МГО “Дитина з майбутнім” у Фейсбук.

І ми, звичайно, усі сподіваємося, що публіка зустріне новий твір гарно, а літературні критики будуть поблажливими до молодого автора!

 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Східний Варіант запустив нову YouTube-програму про міжнародну допомогу

Кар'єрне консультування для нових мешканців громади: досвід ГО PRO WOMEN UA 

Сталість жіночого бізнесу попри війну, блекаути: оголошено фіналісток конкурсу "Створено жінками - 2024"

Новий щотижневий дайджест вакансій для громадських активістів та активісток

Як покращити новинний контент на сайтах ВЦА Луганщини і Донеччини? Комунікаційники отримали поради

Громадські активісти Півдня України підвищують свою спроможність та планують нові ініціативи