У Дніпрі активісти навчалися на тренінгу з організаційного розвитку

Більше 20 представників громадських організацій Східної України приїхали до м. Дніпро для участі у тренінгу «Основи організаційного розвитку громадських та благодійних організацій», який було ...

Додано:
mikhail

1-Karelskaya
У Дніпрі активісти навчалися на тренінгу з організаційного розвитку

Більше 20 представників громадських організацій Східної України приїхали до м. Дніпро для участі у тренінгу «Основи організаційного розвитку громадських та благодійних організацій», який було проведено в рамках навчальної програми «6 Школа позитивних змін» громадської організації Центр «Тамариск». Навчитися основам організаційної діяльності приїхали активісти з Підгороднього, Жовтих Вод, Запоріжжя, Луганська, Макіївки, Авдіївки … Більшість – переселенці із зони АТО.

«Внутрішньо переміщені особи активно об’єднуються в організації для спільного вирішення проблем та відстоювання своїх прав. Це один з найбільш швидко зростаючих сегментів «третього сектора». Але їм часто не вистачає як знань, так і досвіду для успішного старту. Наші тренінги покликані заповнити цю прогалину», – говорить директор ГО« Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» Тетяна Карельська.

Втім, спектр структур, представники яких приїхали на дводенний тренінг, був досить широкий – від благодійних фондів до ВІЛ-сервісних організацій, від об’єднання все тих же переселенців до молодіжних ГО. І всім їм, після знайомства один з одним, пропонувалося об’єднатися в команди, і спільно обговорювати питання, актуальні для кожної організації, незалежно від її спрямованості. Наприклад, обговорити тему внутрішнього розвитку організації, або взаємодії із зовнішнім оточенням… По кожній з цих тем між учасниками розгорталися неабиякі дискусії. Чи можуть чиновники розглядатися в якості партнерів? Які існують способи взаємодії з органами влади? Чи можна відступати від раніше запланованого напрямку своєї діяльності заради отримання гранту? На ці, та багато інших питань громадські активісти мали різні, часто – діаметрально протилежні відповіді. І свою думку, в ході дискусії, інколи міняли. Нехай не кардинально, але міняли …

2-trening

«Найчастіше громадські активісти до організаційного розвитку та розробки стратегії відносяться досить формально. Пишуть і приймають відповідні документи лише для дотримання обов’язкової умови отримання гранту від донора. Для «галочки». Мета нашого тренінгу – дати їм зрозуміти, що розробка стратегії, самонавчання і правильне вибудовування оргструктури важливо, перш за все, для них самих. Це запорука успішної діяльності організації», – каже тренер «Школи позитивних змін» Наталія Стаднічук.

За два дні учасники отримали практичні знання та навички з організаційного розвитку громадських і благодійних об’єднань, дізналися, як проводити самооцінку і планувати розвиток своїх організацій. Ознайомилися з прикладами ефективних підходів до управління, а також з існуючими джерелами фінансування ГО.

3-trening

Даний курс «Школи позитивних змін» – шостий за весь час існування проекту. Учасники Школи – члени громадських організацій, які делегують їх на тренінги (одних і тих же або кожен раз нових – вирішують самі ГО). В рамках нинішнього курсу запланований ще один тренінг.

У вересні відбудеться новий, сьомий набір.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей